Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový modem s externí anténou v nabídce U:fona

  16:10aktualizováno  16:10
Do datové nabídky U:fona přibyl nový modem Axesstel MV110L. Pokud si připojení pořídíte v Electro Worldu spolu s notebookem, bude modem stát jen 1 Kč.

Čtvrtý český mobilní operátor U:fon postupně rozšiřuje svou nabídku. Na letošní rok přislíbil spuštění mobilních hlasových služeb. Podle neoficiálních informací bychom se měli volání dočkat již v létě.

Nyní navíc rozšiřuje nabídku svých produktů pro připojení k internetu – do svého portfolia zařadil USB modem Axesstel MV110L a do 31. května si lze pořídit modem k Fofr internetu za 1 Kč, pokud si ho koupíte společně s vybraným notebookem v síti prodejen Electro World.

Starý známý od O2 – Axesstel MV110L

Modem Axesstel MV110 není pro českého uživatele úplnou novinkou. Stejný modem je totiž v nabídce Telefóniky O2, pouze ve verzi MV110H. Podle všeho se ale obě verze nijak výrazně neliší, pouze verze U:fona umožňuje také volání a posílání SMS zpráv. Modem využívá technologií CDMA2000 1xEV-DO Rev A, jako první modem v nabídce U:fona je dodáván také s externí anténou. Ta by měla zajistit kvalitnější příjem signálu, a tedy rychlejší připojení k internetu.

Axxestel MV110L

Podobně jako předchozí modemy od tohoto operátora je i nový Axesstel MV110L dodáván společně s jednoduchým průvodcem na CD, který zajistí snadnou instalaci na PC či notebooku (na stránkách technické podpory by se měly brzy objevit i ovladače pro Mac a Linux). Volat lze prostřednictvím SW aplikace a sluchátek (obojí součástí dodávky). Na rozdíl od dosavadního modemu AnyDATA ADU-510L je nový modem vybaven baterií, a proto je možné přijímat hovory i pracovat s SMS bez nutnosti připojovat modem k počítači. Díky synchronizaci s MS Outlook lze dokonce do modemu i pohodlně nahrát kontakty.

Axxestel MV110L

Cena nového modemu je stanovena na 4 999 Kč, se smlouvou na 24 měsíců pak 2 999 Kč. Měsíční paušál Fofr internetu pak činí 594 Kč. Pokud chcete ušetřit počáteční náklady, můžete využít i nové akční nabídky USB modemu za 999 Kč (při objednání přes e-shop je další sleva 200 Kč), pak ale budete platit po dobu 24 měsíců paušál 699 Kč.

K notebooku modem za 1 Kč

V průběhu dubna lze navíc k vybraným notebookům v prodejnách Electro World získat U:fonův fofr internet a modem pouze za 1 Kč. Podmínkou je podpis smlouvy na 24 měsíců. Tím sice ušetříte počáteční náklady na pořízení modemu, ale musíte počítat opět se zvýšeným paušálem 699 Kč (po dobu trvání smlouvy).

Axxestel MV110L

Problémy se sítí by měly být minulostí

V závěru loňského roku se U:fon se potýkal s kapacitou své sítě. Problémy vyvrcholily v listopadu, od té doby se situace podle všeho zlepšila. Podle posledních informací se průměrná rychlost stahování dat Fofr internetu podle serveru http://rychlost.cz/poskytovatel-pripojeni/u-fon/ pohybuje za poslední 3 měsíce stabilně na úrovni 600 Kb/s, u odesílání kolem 300 Kb/s. To je rychlost zhruba srovnatelná s CDMA od O2.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Nejbohatší Čech by mohl vytvořit operátorské impérium

Španělská Telefónica působila v Česku osm let, mobilní operátor pod značkou O2...

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera měla podat nabídku na odkup čtyř operátorů ve střední a jihovýchodní...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Najdete na iDNES.cz