Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete mít ICQ ve vašem mobilu? Zkuste Jimma!

aktualizováno 
Posílání textovek se ve srovnání s ICQ na mobilu celkem prodraží. Vyzkoušeli jsme další z ICQ klientů pro mobilní telefony. Podle našeho návodu si jednoduše nainstalujete a nastavíte Jimm ICQ.

Příchod Javy J2ME znamenal prudký rozvoj mobilních telefonů, většina přístrojů s cenou již okolo tří tisíc korun Javu podporuje. Kromě her a  aplikací naprogramovaných v tomto jazyce lze mobily obohatit o některé pro vás důležité funkce, mezi které patří hlavně emailový klient a nebo ICQ.

Právě prohlížeče e-mailů a ICQ jsou v současné době velmi žádaným artiklem. Co se Javy týče, má to i svůj důvod. Uživatelé chtějí ušetřit co nejvíce peněz. Vyzkoušeli jsme pro vás jednoho z klientů.

Jimm ICQ je velmi rychlý a jednoduchý klient pro mobilní telefony. Stáhnout si ho můžete ze stránek mojelogo.cz a midlet.org.  Tento článek však popisuje verzi českou. Anglická verze je uživatelským prostředím naprosto totožná. Klientů pro ICQ exitstuje více. Blíže jsme vás s některými seznámili v jednom z našich dřívějších článků.

Nastavení přístupu pro download aplikace

Abyste si mohli levně a vesele psát s přáteli, stačí si Jimma stáhnout a nainstalovat. Při prvním spuštění na vás ale čeká trocha nastavování. Nejprve vás čeká úvodní zelený obrázek, pak už můžete konfigurovat váš účet. V položce Možnosti si hned na začátku vyberte Účet.

     

Samotné nastavení účtu je jednoduché. Stačí si pamatovat své ICQ číslo a heslo. Vyplňte dvě kolonky a hurá na internet. 

  

Když si uložíte nastavení účtu, vraťte se do hlavního menu a vyberte položku Připojit. Dočkáte se několika systémových hlášek. Te první bude Připojuji na dolním stavovém řádku mobilu. Telefon se vás zeptá jestli Vždy povolit síťové spojení?. Zvolte Ano a v horní části displeje se následně objeví ikonka signalizující připojení GPRS . Po několika okamžicích, zhruba tak do deseti sekund od potvrzení připojení, se objeví seznam vašich přátel, který je uložen na serveru.

 

Uživatelské možnosti jsou stejné jako u klasického ICQ na počítači. Můžete i odesílat přílohy a přidávat nebo mazat kontakty. Při psaní nových zpráv můžete používat i T9, což značně urychlí vaší komunikaci.

    

Co potřebujete ke spuštění Jimm ICQ?

Napsali jsme na toto téma

Instantní poslíčci – ICQ & kol.

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - instant messengery

cMessenger: ICQ na každý mobil s Javou

Agile Messenger - stále na drátě a zdarma

My jsme v redakci Jimm ICQ testovali na Nokii 6260 a máme ověřeno, že běží bezproblémů i na Siemensu S55, jinými slovy snad na všech telefonech, které podporují Javu MIDP 2.0 a mají v interní paměti minimálně 100kB prostor. Pokud vám nebude na telefonu Jimm fungovat, napište to čtenářům do diskuse, aby se zbytečně netrápili.

Jelikož se připojujete přes GPRS, bylo by také vhodné mít správně nastavený telefon. K tomu lze využít služeb operátorů, u kterých si můžete nastavit GPRS a WAP jednou chytrou textovkou.

Na čem Jimma určitě spustíte

Podle stránek vývojářů klienta spustíte určitě na Nokiích 5140, 6230, 6630, 6820, 6822, 7600 a 6260, Siemensech M55, S55, SL55, MC60, CF62, C65, CX65, M65, S65, SL65, Motorolách A835, C380, C550, C650, C385, E398, RAZR V3 V180, V220, V300, V500, V525, V600, V620, V635 a Sony Ericssonech K500i, K700, K750i, P900, V800, Z1010.

Naopak nespusíte jej na Nokiích 3650, 6800, 7210, 7250, 7250i, 7650 a N-Gage, Siemensech Siemens C55 a SX1, a konečně Sony Ericssonech T610 a P800. Napište nám do diskuse na jakých modelech se vám Jimm podařil nebo nepodařil rozjet. 

Autoři:


Nejčtenější

Nezapomenutelná dovolená. Syn na lodi prosurfoval více než čtvrt milionu

Ilustrační snímek

Jedna německá rodina zažila šok poté, co obdržela vyúčtování od operátora. Ten po ní totiž místo obvyklé částky...

Pozor na roamingové pasti. Pořádně napálit se můžete i v Evropě

Ilustrační snímek

Je tomu přesně rok, co vešlo v platnost nařízení Evropské komise, které operátorům zakazuje účtovat si roamingové...Mají fantastický smartphone. Číňané válcují konkurenci

Vivo NEX

Značku Vivo zatím v Evropě příliš neznáme, je populární primárně na domácím trhu v Číně. S představením jejich...

Samsung připravil neodolatelnou nabídku. Note 8 zlevnil na výbornou cenu

Samsung Galaxy Note 8

Samsung má v akci cashback model Galaxy Note 8 už od května. Teď však tento špičkový telefon zlevnil přímo a ten tak...

Špičkový mobil za polovinu ceny konkurentů. Test Honoru 10

Velký displej telefonu dostal nahoře "obligátní" vykrojení, které se stává u...

Sháníte špičkový mobil, který sleduje současné trendy, má dostatek výkonu, skvělý fotoaparát, velký displej v...

Další z rubriky

Podívejte se na seznam výherců druhého kola soutěže MOBIL.CZ

Virtuální operátor MOBIL.CZ slaví páté narozeniny.

Druhé kolo narozeninové soutěže virtuálního operátora MOBIL.CZ je za námi. Podívejte se, zda jste nevyhráli Samsung...

Překvapivý koncept samsungu. Vrací do hry plnohodnotnou QWERTY klávesnici

Designový koncept Samsung Oxygen

Vysouvací konstrukce mobilů je sice již minulostí, ale uplatnění by mohla najít i u smartphonů. Ve svém konceptu ji...

MOBIL.CZ slaví páté narozeniny. Startuje třetí kolo soutěže

Virtuální operátor MOBIL.CZ slaví páté narozeniny.

Virtuální operátor MOBIL.CZ působí už pět let na českém trhu a v rámci oslav pořádá společně s redakcí Mobil.iDNES.cz...Najdete na iDNES.cz