Chcete mít ICQ ve vašem mobilu? Zkuste Jimma!

aktualizováno 
Posílání textovek se ve srovnání s ICQ na mobilu celkem prodraží. Vyzkoušeli jsme další z ICQ klientů pro mobilní telefony. Podle našeho návodu si jednoduše nainstalujete a nastavíte Jimm ICQ.

Příchod Javy J2ME znamenal prudký rozvoj mobilních telefonů, většina přístrojů s cenou již okolo tří tisíc korun Javu podporuje. Kromě her a  aplikací naprogramovaných v tomto jazyce lze mobily obohatit o některé pro vás důležité funkce, mezi které patří hlavně emailový klient a nebo ICQ.

Právě prohlížeče e-mailů a ICQ jsou v současné době velmi žádaným artiklem. Co se Javy týče, má to i svůj důvod. Uživatelé chtějí ušetřit co nejvíce peněz. Vyzkoušeli jsme pro vás jednoho z klientů.

Jimm ICQ je velmi rychlý a jednoduchý klient pro mobilní telefony. Stáhnout si ho můžete ze stránek mojelogo.cz a midlet.org.  Tento článek však popisuje verzi českou. Anglická verze je uživatelským prostředím naprosto totožná. Klientů pro ICQ exitstuje více. Blíže jsme vás s některými seznámili v jednom z našich dřívějších článků.

Nastavení přístupu pro download aplikace

Abyste si mohli levně a vesele psát s přáteli, stačí si Jimma stáhnout a nainstalovat. Při prvním spuštění na vás ale čeká trocha nastavování. Nejprve vás čeká úvodní zelený obrázek, pak už můžete konfigurovat váš účet. V položce Možnosti si hned na začátku vyberte Účet.

     

Samotné nastavení účtu je jednoduché. Stačí si pamatovat své ICQ číslo a heslo. Vyplňte dvě kolonky a hurá na internet. 

  

Když si uložíte nastavení účtu, vraťte se do hlavního menu a vyberte položku Připojit. Dočkáte se několika systémových hlášek. Te první bude Připojuji na dolním stavovém řádku mobilu. Telefon se vás zeptá jestli Vždy povolit síťové spojení?. Zvolte Ano a v horní části displeje se následně objeví ikonka signalizující připojení GPRS . Po několika okamžicích, zhruba tak do deseti sekund od potvrzení připojení, se objeví seznam vašich přátel, který je uložen na serveru.

 

Uživatelské možnosti jsou stejné jako u klasického ICQ na počítači. Můžete i odesílat přílohy a přidávat nebo mazat kontakty. Při psaní nových zpráv můžete používat i T9, což značně urychlí vaší komunikaci.

    

Co potřebujete ke spuštění Jimm ICQ?

Napsali jsme na toto téma

Instantní poslíčci – ICQ & kol.

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - instant messengery

cMessenger: ICQ na každý mobil s Javou

Agile Messenger - stále na drátě a zdarma

My jsme v redakci Jimm ICQ testovali na Nokii 6260 a máme ověřeno, že běží bezproblémů i na Siemensu S55, jinými slovy snad na všech telefonech, které podporují Javu MIDP 2.0 a mají v interní paměti minimálně 100kB prostor. Pokud vám nebude na telefonu Jimm fungovat, napište to čtenářům do diskuse, aby se zbytečně netrápili.

Jelikož se připojujete přes GPRS, bylo by také vhodné mít správně nastavený telefon. K tomu lze využít služeb operátorů, u kterých si můžete nastavit GPRS a WAP jednou chytrou textovkou.

Na čem Jimma určitě spustíte

Podle stránek vývojářů klienta spustíte určitě na Nokiích 5140, 6230, 6630, 6820, 6822, 7600 a 6260, Siemensech M55, S55, SL55, MC60, CF62, C65, CX65, M65, S65, SL65, Motorolách A835, C380, C550, C650, C385, E398, RAZR V3 V180, V220, V300, V500, V525, V600, V620, V635 a Sony Ericssonech K500i, K700, K750i, P900, V800, Z1010.

Naopak nespusíte jej na Nokiích 3650, 6800, 7210, 7250, 7250i, 7650 a N-Gage, Siemensech Siemens C55 a SX1, a konečně Sony Ericssonech T610 a P800. Napište nám do diskuse na jakých modelech se vám Jimm podařil nebo nepodařil rozjet. 

Autoři:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Nové chytré hodinky vydrží nabité dva týdny. Ale promeškaly příležitost

Huawei Watch GT

Záplava novinek od Huaweie se nepřehnala jen v oblasti chytrých telefonů. Firma se v Londýně pochlubila i novými...

Další z rubriky

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Rande, zásnuby i rozchod. To vše mladí řeší přes mobil, ukázal průzkum

Láska v době mobilní

Se smartphonem usínáme a je často i tím prvním, co hned po probuzení hledáme. Usnadňuje nám pracovní i osobní život....

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz