Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zvláštní znamení: zvláštní znaky

aktualizováno 
Celá řada uživatelů potřebuje tu a tam vložit do Palmu nějaký netypický znak z ASCII soustavy. Dnes se seznámíme s několika utilitami, které nám jejich vyhledání a vložení usnadní.

 

Znáte to, potřebujete do textu vložit třeba symbol zavináče @, čtvrtinu ¼, stupeň º, ochrannou známku ©, symboly mocnin ² atd. atd. Některé znaky se dají v Graffiti naučit, ale když je pak zase dlouho nepoužíváte, tak na ně zapomenete.

Horší situace nastává, když používáte program jako třeba MegaWIKI, kde se jako rozlišovače různých databází používají jinak takřka nepoužívané symboly ·¿¤™ a další.

Na virtuální klávesnici tyto znaky vesměs nenajdete, je totiž vyhrazena pro vkládání znaků s diakritikou a počet kláves je zde omezen.

V těchto a i dalších situacích bychom jistě přivítali utilitu, která vám umožní takovýto znak rychle vyhledat a vložit, a to (pokud možno) aniž byste opouštěli aplikaci s editovaným textem.

 

Ascii Pop Hack 1.1
Nick Banks, freeware, ke stažení zde.

Hack otevře okno přes celý displej v kterékoli aplikaci. Vybraný znak je zkopírován do schránky, odkud jej můžete vložit do editovaného textu. V dolním okně vidíte zobrazení fontu ve všech typech, DOC a HEX kód a znak ve schránce.

Způsob vyvolání hacku můžete zvolit (tři možné tahy stylusem po Graffiti plošce).

Velmi dobře udělaný program existuje ještě v DA verzi, takže jej nepotřebujete vyvolávat jako hack.

 

ASCII Chart 2.0.3
John Valdes, freeware

AsciiChart je samostatná aplikace, neotevírá se tedy do editované aplikace a je nutno ji samostatně spustit. To je její nevýhoda pro použití přímo v textu.

Program má ale svoje výhody, které jej předurčují jako ideální pomůcku pro vývojáře. Umožní měnit tabulku zobrazení znaků na řádcích (desítková, osmičková, šestnáctková soustava), umí zobrazit řídící kódy a zobrazí tabulku všech znaků dle sady fontů. Stáhnout jej můžete zde.

 

ASCII Clip 1.05
FreeJack, freeware

Rovněž samostatně spouštěná aplikace, která zobrazí tabulku znaků na celém displeji.

Výhodou aplikace je pět nezávislých schránek, nevýhodou (kromě toho, že se musí separátně spustit) je doprovodný NSBruntime modul, který z této jednoduchoučké aplikace dělá cvalíka o velikosti 100kB...

 

Symbol Hack 1.1
Florent Pillet, shareware $6.

Jeden z mála placených produktů v této kategorii. Hack, který po vyvolání (spouští se namísto virtuální klávesnice) zobrazí tabulku znaků o 10 řádcích po 5 znacích. Tabulku lze nakonfigurovat ve správci hacků - každý symbol si můžete změnit, popřípadě přesunout na jiné místo.

Dále můžete volit typ fontu, jakým se tabulka zobrazí, stranu displeje, do které okno vyskočí a kterým povelem hack vyvoláte (spuštěním textové virtuální klávesnice, či numerické). Je to velmi dobře udělaný program , musíte však za něj zaplatit.

Trial verzi si můžete stáhnout zde.

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...Najdete na iDNES.cz