Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zumobi: tohle má být očekávané inovativní uživatelské rozhraní?

aktualizováno 
O novém uživatelském rozhraní Zumobi jsme slyšeli již několikrát. Nyní společnost oficiálně oznámila uzavření smlouvy s gigantem Microsoft.
Zumobi brzy možná nedílnou součástí Windows Mobile

Zumobi brzy možná nedílnou součástí Windows Mobile

Oficiální uzavření spolupráce se odehrálo v americkém Seattlu. Podle textu obchodní dohody bude již brzy Microsoft distribuovat nové uživatelské rozhrání na přístrojích s Windows Mobile. Dnes je na trhu asi 140 WM komunikátorů a smartphonů.

Zumobi v mobilních telefonech má znamenat především daleko snazší přístup k webu. Pomoci by mělo především velmi intuitivní ovládání, ve kterém prý nebude možné se ztratit. Samozřejmostí bude rolování a přesouvání obrazovek jemnými tahy prstů po displeji, což umožňuje i TouchFLO. Leccos prozrazuje také široký seznam sponzorů: MTV Network, Traffic.com, Flightstats.com nebo OTOlabs.

Zumobi Zumobi Zumobi


Hezky se to čte, co říkáte? Stačí však chvilka praxe a prvotní nadšení velmi rychle vyprchá. Před samotným používáním Zumobi je nutno zadat své přihlašovací údaje (registrace zde), které si program následně ověří spojením se serverem. Po úspěšné autorizaci se objeví základní obrazovka nového uživatelského rozhraní. Ta je rozdělena do čtyř sekcí, v každé z nich je přitom stejný počet ikonek. Ty se po prvním spuštění do seznamu postupně (a velmi pomalu) načtou. Poklepáním na jednu z šestnácti obrázkových ikonek se daný blok plynule přiblíží.

Zumobi Zumobi Zumobi

Kdo by čekal spouštěč textových zpráv, telefonu nebo kalendáře, byl by zklamán. Zumobi je totiž spíše hrstka ikon ke spouštění různých webových stránek a aplikací . Připočteme-li nesmírnou lenost prostředí, kdy překreslování ikon nebylo plynulé ani na HTC Kaiseru, pak je Zumobi v této fázi spíše parodií na skutečně funkční uživatelské rozhraní. A nám nezbývá než doufat, že Zumobi bude jen alternativou k ovládání budoucích WM přístrojů a ne jedinou možností, jak se s chytrými telefony dorozumívat.

Trial verze by měla spolehlivě fungovat na většině zařízení s Windows Mobile 5.0/6 (včetně Smartphone a Standard edice).
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Apple vydělává na smartphonech víc než všichni ostatní výrobci dohromady

iPhone X by mohl Applu zajistit rekordní tržby

Výrobci smartphonů hlásí rekordní příjmy. Přes pokles prodejů v předvánočním období totiž rostla jejich průměrná cena....Najdete na iDNES.cz