Zlatý Samsung Galaxy S6 od finské společnosti Legend

Zlatý Samsung Galaxy S6 od finské společnosti Legend | foto: Legend

Když i Galaxy S6 je příliš obyčejný. Zlaté provedení stojí dvojnásobek

  • 21
Zlatou mobilní horečku rozpoutala již v roce 2013 sedmá generace iPhonu. Tehdejší nedostatek zlaté verze lidé v Číně řešili zlatými nálepkami. Kromě „lidových“ zlatých verzí topsmartphonů lze však pořídit i luxusní kousky se skutečným zlatem. A to například od finské společnosti Legend, jejíž novinkou je zlatý Samsung Galaxy S6.

Okázalost se totiž nedává najevo již pouze honosným obydlím, luxusními vozy, hodinkami či obleky. Notnou dávku luxusu takové osoby vyžadují i od dalších drobností, jako jsou například i smartphony. Mobilními výrobci standardně nabízené zlaté verze topmodelů jsou totiž „příliš obyčejné“.

Naštěstí pro takové existuje řada klenotnických a zlatnických společností, které dokážou očekávání movitých klientů splnit. Částka se přitom může vyšplhat i do desítek milionů korun (více se dočtete zde). V tomto ohledu tak Samsung Galaxy S6 od finské společnosti bude působit jako levný příbuzný.

Za 128GB provedení z osmnácti či čtyřiadvacetikarátového zlata si totiž u Legendu naúčtují „pouhých“ 2 150 eur (57 tisíc korun). Tedy zhruba dvakrát tolik, než stojí standardní Galaxy S6 s nejvyšší porcí uživatelské paměti (25 399 korun).

Cena se nemění ani v případě, kdy klient upřednostní třeba růžové zlato, platinu či černé rhodium. Shodnou částku si společnost naúčtuje i v případě požadavku modelu Galaxy S6 edge. Příplatek je nutný až v případě gravírování jakéhokoli loga. Tento úkon vyjde na 200 eur, v přepočtu tedy na zhruba 5 300 korun.

Pro fajnšmekry si pak Finové připravili tři limitované edice, a to Crocodylus, Wild Thing a Alhambra. Verzi s krokodýlí kůží lze navíc objednat v libovolné barvě podle přání zákazníka. Každý z padesáti vyrobených kusů tak může být naprostým originálem. Zbývající dvě verze vzniknou vždy v edici deseti kusů. Výrobce si za každý kus smartphonu z limitovaných edicí řekne o zhruba 61 tisíc korun.

Uživatelé se navíc nemusejí obávat, že by individuální úprava negativně ovlivňovala příjem signálu. Legend se chlubí tajným procesem, který zajistí bezproblémový příjem. Obávat se není nutné ani případného poškození vrstvy drahého kovu na těle telefonu. To totiž chrání ultratenká vrstva bezbarvého laku, která zajistí i dlouholetý vysoký lesk. Samozřejmostí je dodání v luxusním boxu i osvědčení o pravosti. Na produkty se vztahuje pětiletá záruka.

Kromě zlatého samsungu lze u společnosti Legend pořídit i zlaté iPhony osmé generace, v jejichž případě se však v konečné ceně promítá již využití diamantů. Nejdráže tak vyjde edice Momentum s diamanty o hmotnosti 10,70 karátu, za každý takový iPhone si společnost naúčtuje 13 500 eur (přibližně 361 tisíc korun).

V nabídce nechybí ani luxusní provedení iPadu Air2 a otázkou času pak je, kdy se v ní objeví také Apple Watch. Avšak jejich luxusní zlaté provedení bude nabízet již sám Apple, verze Edition vyjde na bezmála půl milionu korun (více zde). Tato částka tak bude patrně překonána, bylo by totiž překvapením, kdyby se společnosti Legend a jí podobné zaměřily na levnější dvě provedení chytrých hodinek od Applu.


Témata: EDGE, Samsung, Smartphone