Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zkuste předpovídat počasí přes mobil

aktualizováno 
V další várce JAVA aplikací vám přinášíme další aplikace na posílání textovek, anglicko-český slovník, ale i třeba klienta na SSH. Na závěr jako tradičně můžete vyzkoušet pár nových her.

Informace o počasí, slovník nebo třeba správa vašeho serveru přímo z mobilních telefonů. Nezapomněli jsme ani na hry. 

Slovník

První Java aplikací z výběru pro tento měsíc, je Slovník od Davida Vávry. Aplikace je určena pro telefony Siemens a je úplně zdarma. Na stránce destilapps.wz.cz si můžete stáhnout jak aplikaci, tak slovní zásobu. K dispozici je verze anglicko-česká, s databází 5451 slov.

Jelikož je možné slovní zásobu editovat či znovu vytvořit, je možné získat prakticky jakýkoliv slovník. Rozhodně jde o zajímavý projekt a pokud se vypracují i jiné jazykové databáze, bude velkou konkurencí i některým obdobným placeným projektům.

Volné minuty & SMS

Petr Žlebek vytvořil dvě velice pěkné java aplikace, které vám pomohou mít pod kontrolou vaše výdaje za telefonování. Přehledně zobrazuje volné minuty či sms s údajem zbývajícího času do konce fakturačního období, případně vám bude počítat, kolik budete platit.

Jedinou nutnou podmínkou ke správnému fungování, je disciplinovanost a tedy nutnost po každém volání či odeslané sms spustit midlet a vložit potřebné údaje. Na druhou stranu se tak dá dosáhnout daleko větší přesnosti, než bývá v možnostech záznamů v telefonu (můžete brát v úvahu způsob účtování – po minutě, po vteřinách či kombinace). Programy si můžete stáhnout zdarma zde: volné minuty - volné sms.

Rosnička

Stejný autor jako v předchozím případě, má na svědomí také program Rosnička. Jedná se o aplikaci, která vám bude předpovídat počasí. K dispozici jsou informace o aktuálním dni, následujícím dni, případně dokonce regionální předpověď. Dozvíte se však také dlouhodobější předpověď. Informace jsou čerpány z internetu, datová náročnost je velice malá (přibližně 2kB na předpověď). Program je opět zdarma a měl by fungovat na všech telefonech s javou. Stahovat můžete zde.

java_rosnicka  java_rosnicka  

SSH a Telnet Floyd

Tyto dva programy od Radka Poláka jsou další ukázkou toho, co všechno Java dokáže. Jedná se o klienty pro komunikaci s počítačem přes internet, pomocí klasického telnetu nebo šifrovaného SSH. V nouzi se tak mohou stát neocenitelným pomocníkem administrátorů na dovolené. Váš server máte ze svého mobilního telefonu stále pod kontrolou, navíc můžete používat některé aplikace na serveru nainstalované, což může zajímavě rozšířit možnosti telefonu. Midlety jsou zdarma a stahovat můžete přímo ze stránek autora, kde také najdete podrobný návod.

java_rosnicka  java_rosnicka

 

BookReader

Opět jeden midlet na čtení knih a textů v mobilním telefonu. Měl by fungovat na všech telefonech s Javou, kromě několika výjimek popsaných na stránkách programu. BookReader podporuje nastavení několika fontů, automatický posun textu, zapamatuje si pozici při ukončení, vyhledávání a diakritika jsou samozřejmostí.  Celkově je midlet velmi pěkně zpracovaný, více informací a možnost stažení najdete zde.

Duel – sea battle

A nyní také něco pro hráče. Hra Duel je předělávkou klasické hry „lodě“ ze čtverečkovaného papíru. Máte za úkol rozmístit na moři své lodě tak, abyste dokázali soupeřovu flotilu potopit dříve, než on tu vaší. Celá hra je zatím k dispozici úplně zdarma, vyžaduje registraci na serveru a souboj probíhá proti ostatním hráčům přes internetové připojení. Stačí jen vyzvat protivníka nebo naopak přijmout výzvu a bitva může začít. Více informací najdete zde.

Mobile Invaders

A na závěr je tu pro vás jedna klasická vesmírná střílečka. Hra je zdarma a měla by fungovat na většině mobilních telefonů s Javou. Tak už na nic nečekejte a vydejte se do vesmíru ochránit Zemi před náletem krvežíznivých mimozemšťanů. Stahovat můžete zde.

java_rosnicka  java_rosnicka  

 

Používáte JAVA aplikace v mobilu?

 

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...



Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Další herečka zapomněla zatajit svůj iPhone, když chválila jinou značku

Herečka propagující smartphony od Googlu posílá chválu na ně z iPhonu

Stává se to zas a znovu. Celebrity, které propagují různé značky telefonů, zapomínají, že lze dohledat, z jakých...

Najdete na iDNES.cz