Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zkuste předpovídat počasí přes mobil

aktualizováno 
V další várce JAVA aplikací vám přinášíme další aplikace na posílání textovek, anglicko-český slovník, ale i třeba klienta na SSH. Na závěr jako tradičně můžete vyzkoušet pár nových her.

Informace o počasí, slovník nebo třeba správa vašeho serveru přímo z mobilních telefonů. Nezapomněli jsme ani na hry. 

Slovník

První Java aplikací z výběru pro tento měsíc, je Slovník od Davida Vávry. Aplikace je určena pro telefony Siemens a je úplně zdarma. Na stránce destilapps.wz.cz si můžete stáhnout jak aplikaci, tak slovní zásobu. K dispozici je verze anglicko-česká, s databází 5451 slov.

Jelikož je možné slovní zásobu editovat či znovu vytvořit, je možné získat prakticky jakýkoliv slovník. Rozhodně jde o zajímavý projekt a pokud se vypracují i jiné jazykové databáze, bude velkou konkurencí i některým obdobným placeným projektům.

Volné minuty & SMS

Petr Žlebek vytvořil dvě velice pěkné java aplikace, které vám pomohou mít pod kontrolou vaše výdaje za telefonování. Přehledně zobrazuje volné minuty či sms s údajem zbývajícího času do konce fakturačního období, případně vám bude počítat, kolik budete platit.

Jedinou nutnou podmínkou ke správnému fungování, je disciplinovanost a tedy nutnost po každém volání či odeslané sms spustit midlet a vložit potřebné údaje. Na druhou stranu se tak dá dosáhnout daleko větší přesnosti, než bývá v možnostech záznamů v telefonu (můžete brát v úvahu způsob účtování – po minutě, po vteřinách či kombinace). Programy si můžete stáhnout zdarma zde: volné minuty - volné sms.

Rosnička

Stejný autor jako v předchozím případě, má na svědomí také program Rosnička. Jedná se o aplikaci, která vám bude předpovídat počasí. K dispozici jsou informace o aktuálním dni, následujícím dni, případně dokonce regionální předpověď. Dozvíte se však také dlouhodobější předpověď. Informace jsou čerpány z internetu, datová náročnost je velice malá (přibližně 2kB na předpověď). Program je opět zdarma a měl by fungovat na všech telefonech s javou. Stahovat můžete zde.

java_rosnicka  java_rosnicka  

SSH a Telnet Floyd

Tyto dva programy od Radka Poláka jsou další ukázkou toho, co všechno Java dokáže. Jedná se o klienty pro komunikaci s počítačem přes internet, pomocí klasického telnetu nebo šifrovaného SSH. V nouzi se tak mohou stát neocenitelným pomocníkem administrátorů na dovolené. Váš server máte ze svého mobilního telefonu stále pod kontrolou, navíc můžete používat některé aplikace na serveru nainstalované, což může zajímavě rozšířit možnosti telefonu. Midlety jsou zdarma a stahovat můžete přímo ze stránek autora, kde také najdete podrobný návod.

java_rosnicka  java_rosnicka

 

BookReader

Opět jeden midlet na čtení knih a textů v mobilním telefonu. Měl by fungovat na všech telefonech s Javou, kromě několika výjimek popsaných na stránkách programu. BookReader podporuje nastavení několika fontů, automatický posun textu, zapamatuje si pozici při ukončení, vyhledávání a diakritika jsou samozřejmostí.  Celkově je midlet velmi pěkně zpracovaný, více informací a možnost stažení najdete zde.

Duel – sea battle

A nyní také něco pro hráče. Hra Duel je předělávkou klasické hry „lodě“ ze čtverečkovaného papíru. Máte za úkol rozmístit na moři své lodě tak, abyste dokázali soupeřovu flotilu potopit dříve, než on tu vaší. Celá hra je zatím k dispozici úplně zdarma, vyžaduje registraci na serveru a souboj probíhá proti ostatním hráčům přes internetové připojení. Stačí jen vyzvat protivníka nebo naopak přijmout výzvu a bitva může začít. Více informací najdete zde.

Mobile Invaders

A na závěr je tu pro vás jedna klasická vesmírná střílečka. Hra je zdarma a měla by fungovat na většině mobilních telefonů s Javou. Tak už na nic nečekejte a vydejte se do vesmíru ochránit Zemi před náletem krvežíznivých mimozemšťanů. Stahovat můžete zde.

java_rosnicka  java_rosnicka  

 

Používáte JAVA aplikace v mobilu?

 

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Účet na Facebooku si zrušil i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak

Spoluzakladatel Apple Computer Steve Wozniak skoncoval s Facebookem

Skandál úniku informací z Facebooku, který se dotkl přibližně 87 milionů účtů, spustil iniciativu #DeleteFacebook, v...

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz