Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Živě: nové levné telefony od Vodafone

aktualizováno 
Dvojice nových levných telefonů od Vodafone umožní dělat parádu za pár korun. Telefony nevypadají úplně špatně.
O tom, že dnes už ani pěkně vypadající telefony nemusí stát desetitisíce, se přesvědčujeme dnes a denně. Dalším z důkazů jsou modely, které vznikly ze spolupráce Vodafone a čínské ZTE Corporation. Už nějakou dobu je na českém trhu k dispozici Vodafone 225, nyní jsou přichystáni nástupci.

Oba mají velmi podobnou výbavu a především naprosto totožné menu. To se – alespoň na první pohled – prakticky neliší od již zmíněné 225. Evropský uživatel si na něj asi bude muset trochu zvykat, ale podle informací na tiskové konferenci se právě tenhle model prodává velmi dobře na rozvíjejících se trzích. Je pravda, že orientovat se v menu asi nebude dělat problém.
Spravedlivě musíme říci, že oba přístroje jsou na dotek hodně plastové.

Vypadají tak trochu levně, na druhou stranu dílenské zpracování na první pohled budí důvěru. Oba telefony mají velmi příjemné rozměry, hlavně véčkový Vodafone 227 je příjemně malý. Na rozdíl od véček, na která jsme v současnosti zvyklí, mu chybí vnější displej – to je jednoznačná daň za snahu o nejnižší cenu. Hornímu displeji tak dominuje pěkně vypadající červená kapka Vodafone.

Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227 Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227 Vodafone 227

Vodafone 227 má rozměry 90 x 45 x 14 mm a je vybaven pasivním CSTN displejem s úhlopříčkou 1,5", rozlišením 128 x 128 bodů a 65 tisíci barev. Do telefonního seznamu lze uložit až 300 záznamů a paměť pojme i 100 SMS. Podporováno je šestnáctihlasé polyfonní vyzvánění, nechybí dvě jednoduché hry a budík.

Slideru Vodafone 228 bychom se měli dočkat už za pár týdnů také v Česku. Na první pohled připomíná některé Motoroly, a to včetně malého zubu na dolní straně klávesnice. Ta nám subjektivně přišla o něco málo lepší než u modelu 227. Rozdíl ale nebyl nijak výrazný. V každém případě ani lidé se silnějšími prsty nebudou mít problém. Vysouvací mechanismus vypadá poměrně důvěryhodně. Slider má jen jiné rozměry (90 x 45 x 15 mm), jinak je ale jeho výbava úplně totožná.

Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227

          Vodafone 227

Podle neoficiálních informací na tiskové konferenci by měla být nákupní cena obou nových modelů někde kolem 20 EUR. Konečná cena se bude na jednotlivých trzích lišit a telefony by se měly prodávat podobně jako 225, tedy v balení společně s přednabitou SIM kartou a kreditem. Cena za takové balení by neměla překročit 49 EUR, to je podle oficiálního kurzu zhruba 1 290 Kč. Telefony budou tedy jen mírně dražší než dosud prodávaný Vodafone 225.

Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228 Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228 Vodafone 228

Už nějakou dobu je na trhu v Itálii také levný 3G telefon z produkce Huawei, která je u nás známá spíše jako producent datových karet. Telefon má označení Vodafone 720 a jeho cena je 149 EUR (3 830 Kč) spolu se SIM kartou a kreditem 5 EUR. Telefon už ale vypadá skoro dospěle a má i vnější displej. Vzhledem k rezervovanému postoji českého Vodafone k 3G se ho ale asi hned tak nedočkáme.

Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228

         Vodafone 228

BlackBerry i do firem

Vodafone nechce ale nabízet jen levné telefony. Na jeho stánku bylo k vidění i několik velmi dobře vybavených telefonů – například nedávno představený Samsung SGH-F490 či LG KU990. Všechny přístroje měly označení Vodafone. Navíc na tiskové konferenci ohlásili představitelé Vodafone další zajímavou novinku – chtějí nabídnout BlackBerry produkty na běžný trh. Dosud se totiž tyto přístroje prodávaly výhradně firemním zákazníkům, protože vyžadují speciální server. Vodafone to chce změnit, vypadá to, že přijde s nabídkou hostovaného BlackBerry serveru, tak jak ho u nás nabízí O2 nebo T-Mobile.

Vodafone nenabízí jen levné modely

Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely

Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely

Pro uvedení na běžný trh spolupracuje Vodafone s RIM (výrobce BlackBerry) na některých úpravách, které by měly menu BlackBerry více přizpůsobit běžným zákazníkům. Mimo jiné by to mělo znamenat integraci Vodafone Live!, včetně podpory streamovaného videa. Dokonce se hovořilo i o televizi, zřejmě měli ale představitelé Vodafone na mysli opět streamované vysílání, protože o tom, že by RIM připravilo model s DVB-H, se zatím nikde nemluví.

BlackBerry Perl od Vodafone

BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone

BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone

Tyto úpravy by měly být k dispozici na podzim letošního roku. Pak by se měly přístroje BlackBerry objevit v běžné nabídce. V Česku ale Vodafone zatím BlackBerry nenabízí a svůj Business E-Mail Plus postavil na řešení od firmy Visto. Na přímý dotaz Mobil.cz na tiskové konferenci nám bylo sděleno, že o uvedení BlackBerry na další trhy se rozhodně uvažuje, zatím ale hledá Vodafone vhodnou strategii. Pokud ale BlackBerry skutečně zařadí do portfolia pro běžné zákazníky, byl by to více než logický krok.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

UPC navyšuje rychlost internetu o polovinu, zdraží o 30 korun

Nové logo UPC

Největší tuzemský kabelový operátor UPC zvýšil rychlosti připojení k internetu až o polovinu. Nově bude nabízet...

T-Mobile plánuje masivní výstavbu optických přípojek. Připojí milion bytů

Optický kabel

V současnosti má T-Mobile v Česku tisíce optických internetových přípojek, toto číslo by ovšem mělo v příštích letech...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz