Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Živě: nové levné telefony od Vodafone

aktualizováno 
Dvojice nových levných telefonů od Vodafone umožní dělat parádu za pár korun. Telefony nevypadají úplně špatně.
O tom, že dnes už ani pěkně vypadající telefony nemusí stát desetitisíce, se přesvědčujeme dnes a denně. Dalším z důkazů jsou modely, které vznikly ze spolupráce Vodafone a čínské ZTE Corporation. Už nějakou dobu je na českém trhu k dispozici Vodafone 225, nyní jsou přichystáni nástupci.

Oba mají velmi podobnou výbavu a především naprosto totožné menu. To se – alespoň na první pohled – prakticky neliší od již zmíněné 225. Evropský uživatel si na něj asi bude muset trochu zvykat, ale podle informací na tiskové konferenci se právě tenhle model prodává velmi dobře na rozvíjejících se trzích. Je pravda, že orientovat se v menu asi nebude dělat problém.
Spravedlivě musíme říci, že oba přístroje jsou na dotek hodně plastové.

Vypadají tak trochu levně, na druhou stranu dílenské zpracování na první pohled budí důvěru. Oba telefony mají velmi příjemné rozměry, hlavně véčkový Vodafone 227 je příjemně malý. Na rozdíl od véček, na která jsme v současnosti zvyklí, mu chybí vnější displej – to je jednoznačná daň za snahu o nejnižší cenu. Hornímu displeji tak dominuje pěkně vypadající červená kapka Vodafone.

Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227 Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227 Vodafone 227

Vodafone 227 má rozměry 90 x 45 x 14 mm a je vybaven pasivním CSTN displejem s úhlopříčkou 1,5", rozlišením 128 x 128 bodů a 65 tisíci barev. Do telefonního seznamu lze uložit až 300 záznamů a paměť pojme i 100 SMS. Podporováno je šestnáctihlasé polyfonní vyzvánění, nechybí dvě jednoduché hry a budík.

Slideru Vodafone 228 bychom se měli dočkat už za pár týdnů také v Česku. Na první pohled připomíná některé Motoroly, a to včetně malého zubu na dolní straně klávesnice. Ta nám subjektivně přišla o něco málo lepší než u modelu 227. Rozdíl ale nebyl nijak výrazný. V každém případě ani lidé se silnějšími prsty nebudou mít problém. Vysouvací mechanismus vypadá poměrně důvěryhodně. Slider má jen jiné rozměry (90 x 45 x 15 mm), jinak je ale jeho výbava úplně totožná.

Vodafone 227

Vodafone 227 Vodafone 227

          Vodafone 227

Podle neoficiálních informací na tiskové konferenci by měla být nákupní cena obou nových modelů někde kolem 20 EUR. Konečná cena se bude na jednotlivých trzích lišit a telefony by se měly prodávat podobně jako 225, tedy v balení společně s přednabitou SIM kartou a kreditem. Cena za takové balení by neměla překročit 49 EUR, to je podle oficiálního kurzu zhruba 1 290 Kč. Telefony budou tedy jen mírně dražší než dosud prodávaný Vodafone 225.

Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228 Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228 Vodafone 228

Už nějakou dobu je na trhu v Itálii také levný 3G telefon z produkce Huawei, která je u nás známá spíše jako producent datových karet. Telefon má označení Vodafone 720 a jeho cena je 149 EUR (3 830 Kč) spolu se SIM kartou a kreditem 5 EUR. Telefon už ale vypadá skoro dospěle a má i vnější displej. Vzhledem k rezervovanému postoji českého Vodafone k 3G se ho ale asi hned tak nedočkáme.

Vodafone 228

Vodafone 228 Vodafone 228

         Vodafone 228

BlackBerry i do firem

Vodafone nechce ale nabízet jen levné telefony. Na jeho stánku bylo k vidění i několik velmi dobře vybavených telefonů – například nedávno představený Samsung SGH-F490 či LG KU990. Všechny přístroje měly označení Vodafone. Navíc na tiskové konferenci ohlásili představitelé Vodafone další zajímavou novinku – chtějí nabídnout BlackBerry produkty na běžný trh. Dosud se totiž tyto přístroje prodávaly výhradně firemním zákazníkům, protože vyžadují speciální server. Vodafone to chce změnit, vypadá to, že přijde s nabídkou hostovaného BlackBerry serveru, tak jak ho u nás nabízí O2 nebo T-Mobile.

Vodafone nenabízí jen levné modely

Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely

Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely Vodafone nenabízí jen levné modely

Pro uvedení na běžný trh spolupracuje Vodafone s RIM (výrobce BlackBerry) na některých úpravách, které by měly menu BlackBerry více přizpůsobit běžným zákazníkům. Mimo jiné by to mělo znamenat integraci Vodafone Live!, včetně podpory streamovaného videa. Dokonce se hovořilo i o televizi, zřejmě měli ale představitelé Vodafone na mysli opět streamované vysílání, protože o tom, že by RIM připravilo model s DVB-H, se zatím nikde nemluví.

BlackBerry Perl od Vodafone

BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone

BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone BlackBerry Perl od Vodafone

Tyto úpravy by měly být k dispozici na podzim letošního roku. Pak by se měly přístroje BlackBerry objevit v běžné nabídce. V Česku ale Vodafone zatím BlackBerry nenabízí a svůj Business E-Mail Plus postavil na řešení od firmy Visto. Na přímý dotaz Mobil.cz na tiskové konferenci nám bylo sděleno, že o uvedení BlackBerry na další trhy se rozhodně uvažuje, zatím ale hledá Vodafone vhodnou strategii. Pokud ale BlackBerry skutečně zařadí do portfolia pro běžné zákazníky, byl by to více než logický krok.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

V Česku je mobilní internet drahý a rychlý. V Polsku levný a pomalejší

Ilustrační snímek

V rámci EU osmá příčka, celosvětově pak devatenácté místo. Takové pozice obsadilo Česko v nejnovějším měření rychlosti...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Najdete na iDNES.cz