Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zítra startuje nový web Telefónicy O2. Víme, jak bude vypadat

  12:44aktualizováno  12:44
Mobilní operátoři nemění své stránky příliš často. Na změnu se nyní chystají u O2 a samozřejmě by mělo jít o změnu k lepšímu. Již dnes vám s předstihem novou internetovou prezentaci operátora představíme.

Nový web operátora O2 startuje v úterý | foto: Telefónica O2 Czech RepublicMobil

Nový internetový portál operátora Telefónica O2 Czech Republic má za úkol především vylepšit dostupnost informací na webu. Na webu, který by měl odstartovat v úterý, se změní navigace, struktura některých položek, někde se zúží výběr informací, celkově jich však na portálu bude více. Čekají nás i další dílčí vylepšení. Pojďme si alespoň některá z nich představit.

Nový web operátora O2 startuje v úterý

Hlavní novinky jsou v podstatě dvě. Tou první je nová úvodní stránka s rozcestníkem podle typu zákazníků a jim příslušející hlavní strany. Novinku druhou je, že O2 pokud možno až do nejnižší úrovně nerozlišuje pevné a mobilní služby a snaží se tak více posílit image konvergentního operátora.

Více než dříve budou na webu propagovány různé akční nabídky a balíčky – to je ostatně vidět už z úvodní stránky pro soukromé zákazníky. Na ní zabírá prakticky nejvíce místa horní pruh s cyklující nabídkou aktuálních akcí. Zaujme určitě i cyklující nabídka telefonů, vůbec celý nový portál je živější než ten stávající.

Nový web operátora O2 startuje v úterý

Nová navigace dává uživateli na výběr z několika možností, jak se k hledané informaci doklikat. Z klasického menu na úvodní obrazovce se dostanete do jednotlivých kategorií, kde pak již můžete používat buď boční menu, nebo vybírat z položek, které se většinou zobrazí hned na vrchu aktuální strany. Po celou dobu prohlížení webu lze kdykoli použít vyhledávání, které používá nový vyhledávací algoritmus. Pohyb po stránkách také usnadní pruh odkazů ve spodní části stránky, kde se vyskytují hesla psaná fontem o různé velikosti – čím větší font, tím častěji vyhledávané heslo. Rozšířena byla také provázanost jednotlivých stránek pomocí souvisejících odkazů.

Nový web operátora O2 startuje v úterý

Na samotných stránkách s popisem služeb se mnoho změn neudálo, i grafika zůstala povětšinou stejná. Místy jen přibyly nebo naopak zmizely informace, to podle toho, zda bylo potřeba stránku zpřehlednit, nebo naopak vytvořit novou s informacemi, které nebyly dříve tak snadno dostupné.

I u služeb se ale dočkáme vylepšení – zaujaly nás především elegantní průvodci pro výběr balíčků O2 Duo a Trio nebo rozbalovatelné grafy s popisem u výběru datových služeb. Čeká nás toho ale ještě více – vylepšená stránka technické podpory, možnost snadno požádat o zpětné volání z infolinky nebo 3D modely všech nabízených telefonů.

Nový web operátora O2 startuje v úterý

Nový webový portál operátora na nás udělal poměrně dobrý dojem. Zdá se opravdu být přehlednější než ten stávající, navíc je trochu živější a informačně bohatší. Uvidíme, zda praxe tyto první dojmy potvrdí. Vyzkoušet si to budeme moci od úterka. Operátor samozřejmě bude provoz na nových internetových stránkách sledovat a případně ještě provede některé kosmetické změny.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....

Mazda CX-5 2,2 Skyactiv  Revolution
Mazda CX-5 2,2 Skyactiv Revolution

r.v. 2013, naj. 120 202 km, diesel
444 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz