Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zavolejte Ježíškovi, má Paegas

  11:52aktualizováno  11:52
Ježíšek se zřejmě před letošními svátky přesunul do ústředny Paegasu, kde vyřizuje vzkazy s výčtem dárků, po kterých toužíte.
Předvánoční šílenství již postihlo valnou většinu populace, což správně vystihl Paegas a rozhodl se přilít ještě trochu oleje do ohně. Od dnešního dne totiž mohou uživatelé mobilních telefonů v České republice, tedy nejen zákazníci Paegasu, nechat vzkaz pro Ježíška prostřednictvím mobilu. Stačí jim zavolat na Ježíškova linka. Nebojte se, účtuje se jako normální hovor na Paegas, nikoli jako za volání do Betléma.

„Cílem služby je usnadnit dospělým výběr dárků a dětem (ale nejen jim) pomoci při splnění vánočních snů. Ježíškovou linkou jsme před Vánocemi chtěli udělat radost především těm nejmenším. S naší službou stačí, aby si na chvíli vypůjčili mobilní telefon od svých rodičů, a jejich vánoční přání bude vyslyšeno,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Po zavolání na telefonní číslo 0603 12 24 12 se volajícímu ozve Ježíšek, který zazpívá koledu a slíbí vyřídit přání osobě, které patří tento telefon. Za třicet minut se na stejném telefonu objeví SMS zpráva od Ježíška. Ta vyzve majitele mobilního telefonu, aby z téhož telefonu volal na číslo 0603 12 25 12. Tady opět promluví Ježíšek a sdělí volajícícmu, že mu někdo z jeho blízkých zanechal vzkaz s přáním pod stromeček, který následně přehraje.

Ježíškova linka je založena na principu hlasové schránky. Jednotlivé schránky jsou identifikovány pomocí telefonního čísla volajícího a jsou vzájemně nezaměnitelné. Znamená to, že každý telefon má přidělenu pouze jednu schránku a nemá přístup do žádné jiné. Do schránky lze uložit neomezený počet zpráv. Maximální délka jedné zprávy je 3 minuty. Systém umožňuje opakovaný poslech zprávy, zprávu lze smazat či přejít na další zprávu. Zprávy jsou ve schránce řazeny chronologicky, od nejstarší k nejnovější.

Služba je dostupná pro klienty všech tří tuzemských operátorů a v provozu bude do 10. ledna 2002. Volání na obě čísla je účtováno jako volání na jakékoliv jiné číslo v síti Paegas. Příchozí SMS zpráva je zdarma.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Vodafone se v Česku pochlubil 5G sítí. Rychlosti jsou závratné

Veřejný test 5G sítí operátora Vodafone během filmového festivalu v Karlových...

Až 1,8 Gbit/s dokázala v prvním veřejném testu přenášet 5G síť Vodafonu. V praxi je však ještě důležitější nízká...

Za 99 korun si můžete vzít na chatu domácí LTE internet od T-Mobilu

Ilustrační snímek

T-Mobile letos v dubnu zjednodušil instalaci základního tarifu pevného internetu přes LTE. Nová služba vyžaduje pouze...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Najdete na iDNES.cz