Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zavolejte Ježíškovi, má Paegas

  11:52aktualizováno  11:52
Ježíšek se zřejmě před letošními svátky přesunul do ústředny Paegasu, kde vyřizuje vzkazy s výčtem dárků, po kterých toužíte.
Předvánoční šílenství již postihlo valnou většinu populace, což správně vystihl Paegas a rozhodl se přilít ještě trochu oleje do ohně. Od dnešního dne totiž mohou uživatelé mobilních telefonů v České republice, tedy nejen zákazníci Paegasu, nechat vzkaz pro Ježíška prostřednictvím mobilu. Stačí jim zavolat na Ježíškova linka. Nebojte se, účtuje se jako normální hovor na Paegas, nikoli jako za volání do Betléma.

„Cílem služby je usnadnit dospělým výběr dárků a dětem (ale nejen jim) pomoci při splnění vánočních snů. Ježíškovou linkou jsme před Vánocemi chtěli udělat radost především těm nejmenším. S naší službou stačí, aby si na chvíli vypůjčili mobilní telefon od svých rodičů, a jejich vánoční přání bude vyslyšeno,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Po zavolání na telefonní číslo 0603 12 24 12 se volajícímu ozve Ježíšek, který zazpívá koledu a slíbí vyřídit přání osobě, které patří tento telefon. Za třicet minut se na stejném telefonu objeví SMS zpráva od Ježíška. Ta vyzve majitele mobilního telefonu, aby z téhož telefonu volal na číslo 0603 12 25 12. Tady opět promluví Ježíšek a sdělí volajícícmu, že mu někdo z jeho blízkých zanechal vzkaz s přáním pod stromeček, který následně přehraje.

Ježíškova linka je založena na principu hlasové schránky. Jednotlivé schránky jsou identifikovány pomocí telefonního čísla volajícího a jsou vzájemně nezaměnitelné. Znamená to, že každý telefon má přidělenu pouze jednu schránku a nemá přístup do žádné jiné. Do schránky lze uložit neomezený počet zpráv. Maximální délka jedné zprávy je 3 minuty. Systém umožňuje opakovaný poslech zprávy, zprávu lze smazat či přejít na další zprávu. Zprávy jsou ve schránce řazeny chronologicky, od nejstarší k nejnovější.

Služba je dostupná pro klienty všech tří tuzemských operátorů a v provozu bude do 10. ledna 2002. Volání na obě čísla je účtováno jako volání na jakékoliv jiné číslo v síti Paegas. Příchozí SMS zpráva je zdarma.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Vodafone bude mít dočasné vedení. Báča opouští post generálního ředitele

Šéf českého Vodafonu Jiří Báča

Vedení českého Vodafonu čeká po necelém roce opět změna. Jiří Báča, který firmu vedl od loňského února, totiž k 15....

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...Najdete na iDNES.cz