Mladému podvodníkovi hrozí až dva roky vězení

Mladému podvodníkovi hrozí až dva roky vězení | foto: Profimedia.cz

Zaplatili za mobil, přišel sáček rýže. Podvod ale mladíkovi nevyšel

  • 115
Dvaadvacetiletý muž z České Třebové je podezřelý z podvodu. Údajně zákazníkům internetového bazarového portálu posílal pod náhodně zvolenými ženskými jmény místo slíbených mobilních telefonů jen sáčky předvařené rýže.

Policie se začala případem zabývat poté, co se na ni obrátil patnáctiletý mladík ze Záhorovic na Slovácku. "V polovině března zaplatil na poště dobírku za balíček, v němž měl být mobilní telefon, který si objednal na internetovém bazarovém portálu. Mělo se jednat o mobil vyšší hodnoty, za který prodávající požadoval jen 3 000 korun. Když doma balíček otevřel, našel tam jen sáčky předvařené rýže," popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Policisté začali zjišťovat detaily obchodu a celý případ řešili nejdříve jako přestupek proti majetku. Při vyšetřování ale zjistili, že rýži místo slíbeného telefonu dostalo v České republice od stejného prodejce více lidí. Mobil sice kupovali od žen, ale za ženskými jmény se skrýval zmíněný mladík z České Třebové. "Ani jeden z nabízených mobilů nikdy nevlastnil a nikdy je nemohl zájemcům prodat. Místo mobilů balil do zásilek krabice s rýží," uvedl mluvčí.

Mezi podvedenými jsou lidé z celého Česka, informoval dnes ČTK mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Za balíčky rýže podle něj zaplatili tisíce korun lidé v Novém Městě na Moravě, Vyškově, Mladé Boleslavi, Zdicích, Českém Těšíně i v Praze.

Policisté mladíkovi prokázali podvod na sedmi lidech, které dohromady připravil o 21 tisíc korun. Získané peníze použil pro svou potřebu. Kriminalisté muže v těchto dnech obvinili z podvodu, za který mu v případě uznání viny hrozí až dva roky vězení.

Podle Mergentala by lidé v případě, kdy se rozhodnou pro podobný nákup na inzerát na dobírku, měli balíček otevřít před svědky přímo na poště. Pokud by zjistili, že obsah zásilky neodpovídá, mohou ji u pracovníků pošty ihned reklamovat a také ihned zavolat policii. "Policisté mohou vyzvat poštu k vydání peněz, které adresát za dobírku zaplatil a následně je dostane zpět," dodal Mergental s tím, že policisté pak začnou pátrat po pachateli podvodu.

,