Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zanalyzujte svou paměť!

aktualizováno 
Vlastníte PocketPC, máte v něm nainstalovány desítky aplikací, kopie stovek souborů a již pomalu začínáte ztrácet přehled, kolik který soubor zabírá místa v paměti? Volná paměť vašeho PocketPC se dá počítat již jen ve stovkách kB? Snadná pomoc! Kilmist Storage Analyzer vaše problémy hravě vyřeší!

Kilmist Storage Analyzer je produktem společnosti Kilmist Corporation. Mezi další známnější aplikace od této společnosti patří například editor registru s názvem "Kilmist Registry editor" či onscreen klávesnice "Kilmist Keyboard XL".
Nyní se ale pojďme věnovat aplikaci Kilmist Storage Analyzer. Po svém spuštění aplikace zobrazí okno s grafickým přehledem veškerého úložného prostoru vašeho PocketPC. Naleznete zde čtyři koláčové grafy zobrazující využití paměti. Pod každým grafem je zobrazena legenda. První graf zobrazuje rozdělení úložné a operační paměti (zde získáte přehled, kolik si který typ paměti právě vyhrazuje místa). Pohledem na druhý graf, zobrazující stav operační paměti, získáte informace o tom, kolik operační paměti je právě skutečně využíváno aplikacemi a kolik v ní zbývá volného místa. Třetí graf zobrazuje stejné informace o úložné paměti a čtvrtý vás informuje o využití kapacity paměťové karty. Pokud dáte přednost přehlednému statistickému zobrazení před vyjádřením grafickým, žádný problém! Informace si můžete nechat zobrazit i formou přehledné tabulky.

Kilmist Storage Analyzer toho však umí mnohem víc. K dalším zobrazením se dostanete přes menu či ikony jednotlivých funkcí, které najdete ve spodní části okna. Prvním nabízeným zobrazením je "Overview", o kterém jsem se zmiňoval na začátku článku. Dalším zajímavým zobrazením je "Explorer View", a jak již sám název napovídá, jedná se o průzkumníka. Na první pohled se může zdát velmi jednoduchý, řeknete si: "Vždyť nic neumí, a navíc zobrazuje pouze složky!" Jeho účelem zde však není správa vašich souborů, ale úzce souvisí s dalšími typy zobrazení, ve kterých pak budou zobrazeny informace pouze pro zvolenou složku. Třetí zobrazení, "Folder View", v přehledném koláčovém grafu zobrazí přehled o tom, kolik paměti zabírá vámi vybraná složka včetně podsložek, přesněji řečeno podíl jednotlivých podsložek na celkové velikosti složky. I zde si můžete nechat zobrazit data statisticky v přehledné tabulce. Lahůdkou je čtvrtý způsob zobrazení - podle typů souborů. Z koláčového grafu s legendou se pak s údivem dozvíte například skutečnost, že nejvíce místa v paměti nezabírají pracovní dokumenty ale soubory vaší oblíbené hry :). Můžete si zde nechat zobrazit tabulku s přehledem typů souborů, seřazených podle toho, který typ zabírá v paměti nejvíce místa, včetně procentuálního vyjádření. 

K nejdůležitějším a nejpraktičtějším funkcím aplikace však patří několik mocných nástrojů pro uvolnění paměti. Dostanete se k nim přes položky menu "Tools". Asi nejpraktičtější nástroj se nachází pod položkou "Largest Files" (největší soubory). Jak již název napovídá, jedná se o vyhledávač souborů, které v paměti zabírají nejvíce místa. Aplikace nejprve prohledá paměť a výsledná data pak zobrazí v přehledné tabulce s údaji o názvu souboru, jeho velikosti a názvu složky, ve které se daný soubor nachází. Přímo ze seznamu je možno soubory otvírat či mazat, můžete si zde také nechat zobrazit informace o jednotlivých souborech.
Dalším mocným nástrojem je vyhledávač duplicitních souborů "Duplicate Files". Pracuje na stejné bázi jako vyhledávač velkých souborů, soustřeďuje se však na duplicitní soubory a výsledek své činnosti zobrazí v přehledném seznamu. Stejně jako u vyhledávače velkých souborů, i zde můžete přímo ze seznamu duplicitní soubory otvírat či mazat. Položka "Databases" pak zobrazí seznam všech systémových databází (doporučuji tyto databáze neodstraňovat a neměnit!).
Skvělou funkcí je možnost personalizace grafického zobrazení dat. Můžete nastavit maximální počet zobrazených částí koláčového grafu i jejich barvu. 

Závěr
Kilmist Storage Analyzer nabízí velmi pěkné uživatelské rozhraní, snadné ovládání, a to nejdůležitější - množství užitečných funkcí. Storage Analyzer se bude jistě hodit každému všestranně zaměřenému uživateli, který využívá své PocketPC naplno. Cena $14.99 je sice poněkud vyšší, myslím však, že je úměrná kvalitě aplikace.


Závěrečné hodnocení:

+ příjemné uživatelské rozhraní
+ snadné ovládání
+ přehledné grafické zobrazení údajů
+ množství užitečných funkcí

- poněkud vyšší cena (odpovídající ale kvalitě aplikace)


Kilmist Storage Analyzer
Verze 1.0
Autor: Kilmist Corporation 
Cena: $14.99
Sedmidenní zkušební verzi si můžete stáhnout zde.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz