Zákazníci v ČR dávají přednost službám GSM

aktualizováno 
Přibližně 95 procent uživatelů mobilních telefonů v ČR dává přednost digitálnímu systému GSM, který od zahájení služeb Paegas prudce roste.

  • přibližně 95 % uživatelů mobilních telefonů v ČR dává přednost systému GSM
  • pouze digitální systém GSM nabízí zabezpečení proti odposlechu, stále rostoucí počet služeb a perspektivu dalšího vývoje

Přibližně 95 procent uživatelů mobilních telefonů v ČR dává přednost digitálnímu systému GSM, který od zahájení služeb Paegas prudce roste. Během necelých tří let existence systému GSM v ČR se počet majitelů mobilních telefonů zvýšil o více než 2000 procent. "Prakticky všichni noví uživatelé přitom volili služby moderního standardu GSM, který nabízí celou řadu služeb, jež starší analogové sítě nenabízejí, ať už jde o zabezpečení hovorů proti odposlechu nebo třeba služby na bázi SMS," uvedla tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová.

Uživatelé služeb GSM Paegas mají přístup k nejmodernějším službám, které digitální standard nabízí a jejichž spektrum se oproti zastaralým analogovým systémům jako je NMT nadále rychlým tempem rozšiřuje. Někteří světoví operátoři byli dokonce donuceni ukončit provoz analogových sítí, neboť zákazníci volí perspektivní a bezpečný - proti odposlechu zabezpečený - digitální standard jako je GSM. Ten jim oproti NMT nabízí rychlejší přenos dat, kvalitnější přenos hlasu, roaming, vyšší kapacitu, krátké textové zprávy SMS, služby s přidanou hodnotou (informační služby, SIM Toolkit atd.). Navíc existuje pouze velmi omezený výběr mobilních telefonů NMT, které jsou těžší a výdrž baterií je výrazně nižší než u telefonů GSM.

Za posledního půl roku se počet SMS, jež lze nyní přijímat pouze v síti GSM, zaslaných v síti Paegas zvýšil o 112 procent. "Na výrazném nárůstu zaslaných zpráv SMS se podílí zejména skutečnost, že jsme jako první operátor v ČR nabídli uživatelům předplacených služeb jejich využití," poznamenala při té příležitosti Tereza Kakosová.

"Dle našich nejnovějších výzkumů dává veřejnost přednost službám GSM Paegas díky inovativnosti naší společnosti a příznivým cenovým podmínkám. Navíc je známo, že se česká veřejnost velmi dobře orientuje v technologiích a ví o tom, že systém GSM má před sebou velkou budoucnost danou stále rostoucím počtem služeb a možnostmi propojení s dalšími médii jako je například internet. Významným faktorem, proč uživatelé mobilních komunikací dávají u nás i ve světě přednost systému GSM je bezpečnost, neboť jedině v systému GSM je zajištěno digitální kódování hovoru, a tedy zabezpečení proti možnému odposlechu," uvedl marketingový ředitel společnosti RadioMobil Robert Chvátal.

Systém GSM v současné době představuje špičku technologického vývoje a RadioMobil zase jednoho z technicky nejvyspělejších operátorů GSM. "Služby GSM se neustále vyvíjejí, prakticky každé čtvrtletí se objevují nové, operátoři je testují a připravují pro své zákazníky. Celý překotný vývoj přitom směřuje ke třetí generaci systémů mobilní komunikace," poznamenal Robert Chvátal.

Mobilní telefon GSM Paegas si zákazníci mohou k dnešnímu dni vzít do 65 zemí celého světa a využívat služeb roamingu u 121 operátorů. Služeb sítě GSM Paegas využívalo na konci března 1999 více než 450 tisíc zákazníků.


V Praze dne 23. dubna 1999

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Nové chytré hodinky vydrží nabité dva týdny. Ale promeškaly příležitost

Huawei Watch GT

Záplava novinek od Huaweie se nepřehnala jen v oblasti chytrých telefonů. Firma se v Londýně pochlubila i novými...

Širokoúhlý fotoaparát je nový trend. Mají ho všechny důležité novinky

Huawei Mate20 Pro

Trend duálních či početnější sestavy fotoaparátů je u chytrých telefonů nezadržitelný. Za pozornost ovšem stojí, že...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz