Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začínáme s PalmOS (17) - Diář (Diary) - dokončení

aktualizováno 
Dnešním článkem dokončíme putování po základní aplikaci Diář. Označením důvěrných schůzek začneme a popisem menu ukončíme tento díl.

 • Označení schůzky jako důvěrné

Přejete-li si, aby schůzka byla označena jako důvěrná tak, aby si jí nemohl přečíst někdo nepovolaný, můžete tak učinit. Takto označené schůzky je možno pomocí aplikace funkce Security skrýt a jejich zobrazení podmínit zadáním hesla.

1) Spusťte aplikaci Diář.


2) Vyberte si tu schůzku, kterou chcete nastavit jako důvěrnou. Stačí na popis této schůzky ukázat tužkou. Nyní ukažte tužkou na tlačítko Details, které najdete na spodním okraji displeje. Zobrazí se okno Event Details.

3) Ukažte tužkou na zatrhávací pole Private: Pokud toto pole aktivujete, je schůzka označena jako důvěrná.

4) Ukažte tužkou na tlačítko OK.

 • Smazání schůzky

Máte tři možnosti, jak můžete schůzku smazat: Když smažete její popis, použitím příkazu Delete Event z menu Record nebo pomocí okna Event Details.

Pokud schůzku vymažete tak, že smažete její popis, smažete tím také všechny schůzky, které byly vytvořeny opakováním. U ostatních dvou možností si můžete vybrat, zda chcete smazat pouze jednu, nebo všechny.

 

 • Přehledy schůzek

Zaznamenané schůzky si můžete zobrazit ve třech přehledech:

Denním

Týdenním

Měsíčním


 • Práce s týdenním přehledem

Tento přehled je stručnější a graficky znázorňuje časové využití jednotlivých dní v týdnu. Jednotlivé schůzky jsou zobrazeny ve formě grafu, který velmi lehce odhalí překrývaní jednotlivých schůzek a časovou vytíženost.

 • Práce s měsíčním přehledem

Tento přehled zobrazí jednotlivé schůzky jako znaky. Podle těchto znaků můžete poznat, zda v tento den máte sjednanou schůzku, zda ji máte naplánovanou dopoledne, v poledne, odpoledne nebo večer. Poznáte také, zda se jedná o schůzku s opakováním nebo o schůzku bez závislosti na čase.


 • Attach Note /A (Připojení poznámky)

Tento příkaz zobrazí okno pro zadání textové poznámky k právě zadávané schůzce.

 • Delete Note /O (Smazání poznámky)

Tento příkaz smaže textovou poznámku u právě vybrané schůzky. Protože dojde k vymazání, zobrazí se nejprve dialogové okno s varováním, zda chcete opravdu smazat vybranou položku. Pokud ukážete na tlačítko Yes, bude položka vymazána. Tlačítko No příkaz zruší.

 • Purge /E (Smazání starších schůzek)

Pomocí tohoto příkazu můžete smazat určitou skupinu starších schůzek. Po vybrání tohoto příkazu se vás Palm zeptá, jak staré schůzky chcete smazat. Pokud zadáte údaj např. ve tvaru "Schůzky starší než dva týdny", je důležité, abyste v této chvíli věděli, jaký máte vybraný den (jeho datum) a čas, protože od tohoto dne a času bude počítán časový interval pro smazání starších schůzek. Typ intervalu je 1 Week (1 týden), 2 Weeks (2 týdny), 3 Weeks (3 týdny) a 1 Month (1 měsíc). Standardně se schůzky smažou bez možnosti jejich obnovení. V okně s varovným hlášením se ještě zobrazí dotaz Save archive copy on PC (uložit archivní kopii na PC). Pokud aktivujete zatrhávací pole, dojde sice ke smazání v Palmu, ale při první synchronizaci dat se tyto smazané schůzky přenesou do programu Palm Desktop na PC. Příkaz Purge smaže také ty schůzky, které byly vytvořeny pomocí opakování a jejichž konec je časově umístěn ve vámi zadaném intervalu pro smazání starších schůzek.

 • Beam Event /B (Přenos schůzky)

Tento příkaz odešle právě vybranou schůzku do jiného Palma přes infračervený port IrDA.

 • Preferences /R (Přednastavení)

Pomocí tohoto příkazu můžete nastavit některé parametry aplikace Diář. Tento příkaz otevře dialogové okno, kde můžete zadat:

 • Start Time / End Time. Zde můžete zadat počátek a konec pracovního dne. V tomto časovém rozsahu pak můžete pro jednotlivé dny zadávat schůzky. Ty se budou ve stejném časovém rozsahu zobrazovat v denním a týdenním přehledu. Pokud se vám na jednu obrazovku nevejdou najednou všechny údaje z celého dne, můžete použít rolovacích šipek, kterými se můžete posouvat v čase v jednotlivých dnech.

 • Alarm Preset. (Nastavení parametrů akustického upozornění na schůzku.)

 • Typ zvuku pro alarmy

1) Ukažte za popisku Alarm sound (typ alarmu).

2) Ze seznamu vyberte typ akustického signálu.

 • Remind Me (Připomeň mi)

1) Ukažte za popisku Remind Me

2) Ze seznamu vyberte, kolikrát vás má Palm na schůzku upozornit (1x, 2x, 3x, 5x nebo 10x).

 • Play Every (V intervalu)

1) Ukažte za popisku Play Every

2) Vyberte si jeden z časových údajů (Minuta, 5 minut, 10 minut, 30 minut), který říká, jak často se bude akustický signál opakovat.

 • Display Options /Y (Volby pro zobrazení)

Zde můžete nastavit parametry pro zobrazování údajů v denním a měsíčním přehledu.

 • Show Time Bars. Pokud aktivujete toto zatrhávací pole, pak se budou v denním přehledu zobrazovat svorky, znázorňující časový průběh a délku trvání schůzky

 • Compress Day View. Aktivujete-li toto zatrhávací pole, dojde k vypuštění prázdných řádků a Palm zobrazí v denním přehledu schůzky tak, aby se na displeji zobrazily všechny pouze obsazené (poznamenané) schůzky.

 • Show Timed Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, které mají závislost na čase (počátek a konec schůzky).

 • Show Untimed Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, které nemají závislost na čase.

 • Show Daily Repeating Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, u kterých jste zadali opakování.

 
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Bojíte se smartphonů? Pak je tu jeden speciálně pro vás

Seniorské mobily Doro

Společnost Doro uvedla na český trh tři nové mobilní telefony určené tradičně pro méně zkušené uživatele. Mezi novinky...

Recenze: Honor 7X se tu neměl prodávat, teď je příjemným překvapením

Honor 7X

Honor 7X se podle původních plánů u nás neměl prodávat. Jenže s Honorem 9 Lite, který měl 7X zastoupit, se nakonec...

Tváří se jako nejlepší top modely, ale stojí i méně než polovinu

Špičkové smartphony tradičních značek dnes často stojí i více než dvacet tisíc...

Špičkové smartphony tradičních značek dnes často stojí i více než dvacet tisíc korun. Teď, než přijdou na trh nové...Najdete na iDNES.cz