Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Začínáme s PalmOS (17) - Diář (Diary) - dokončení

aktualizováno 
Dnešním článkem dokončíme putování po základní aplikaci Diář. Označením důvěrných schůzek začneme a popisem menu ukončíme tento díl.

 • Označení schůzky jako důvěrné

Přejete-li si, aby schůzka byla označena jako důvěrná tak, aby si jí nemohl přečíst někdo nepovolaný, můžete tak učinit. Takto označené schůzky je možno pomocí aplikace funkce Security skrýt a jejich zobrazení podmínit zadáním hesla.

1) Spusťte aplikaci Diář.


2) Vyberte si tu schůzku, kterou chcete nastavit jako důvěrnou. Stačí na popis této schůzky ukázat tužkou. Nyní ukažte tužkou na tlačítko Details, které najdete na spodním okraji displeje. Zobrazí se okno Event Details.

3) Ukažte tužkou na zatrhávací pole Private: Pokud toto pole aktivujete, je schůzka označena jako důvěrná.

4) Ukažte tužkou na tlačítko OK.

 • Smazání schůzky

Máte tři možnosti, jak můžete schůzku smazat: Když smažete její popis, použitím příkazu Delete Event z menu Record nebo pomocí okna Event Details.

Pokud schůzku vymažete tak, že smažete její popis, smažete tím také všechny schůzky, které byly vytvořeny opakováním. U ostatních dvou možností si můžete vybrat, zda chcete smazat pouze jednu, nebo všechny.

 

 • Přehledy schůzek

Zaznamenané schůzky si můžete zobrazit ve třech přehledech:

Denním

Týdenním

Měsíčním


 • Práce s týdenním přehledem

Tento přehled je stručnější a graficky znázorňuje časové využití jednotlivých dní v týdnu. Jednotlivé schůzky jsou zobrazeny ve formě grafu, který velmi lehce odhalí překrývaní jednotlivých schůzek a časovou vytíženost.

 • Práce s měsíčním přehledem

Tento přehled zobrazí jednotlivé schůzky jako znaky. Podle těchto znaků můžete poznat, zda v tento den máte sjednanou schůzku, zda ji máte naplánovanou dopoledne, v poledne, odpoledne nebo večer. Poznáte také, zda se jedná o schůzku s opakováním nebo o schůzku bez závislosti na čase.


 • Attach Note /A (Připojení poznámky)

Tento příkaz zobrazí okno pro zadání textové poznámky k právě zadávané schůzce.

 • Delete Note /O (Smazání poznámky)

Tento příkaz smaže textovou poznámku u právě vybrané schůzky. Protože dojde k vymazání, zobrazí se nejprve dialogové okno s varováním, zda chcete opravdu smazat vybranou položku. Pokud ukážete na tlačítko Yes, bude položka vymazána. Tlačítko No příkaz zruší.

 • Purge /E (Smazání starších schůzek)

Pomocí tohoto příkazu můžete smazat určitou skupinu starších schůzek. Po vybrání tohoto příkazu se vás Palm zeptá, jak staré schůzky chcete smazat. Pokud zadáte údaj např. ve tvaru "Schůzky starší než dva týdny", je důležité, abyste v této chvíli věděli, jaký máte vybraný den (jeho datum) a čas, protože od tohoto dne a času bude počítán časový interval pro smazání starších schůzek. Typ intervalu je 1 Week (1 týden), 2 Weeks (2 týdny), 3 Weeks (3 týdny) a 1 Month (1 měsíc). Standardně se schůzky smažou bez možnosti jejich obnovení. V okně s varovným hlášením se ještě zobrazí dotaz Save archive copy on PC (uložit archivní kopii na PC). Pokud aktivujete zatrhávací pole, dojde sice ke smazání v Palmu, ale při první synchronizaci dat se tyto smazané schůzky přenesou do programu Palm Desktop na PC. Příkaz Purge smaže také ty schůzky, které byly vytvořeny pomocí opakování a jejichž konec je časově umístěn ve vámi zadaném intervalu pro smazání starších schůzek.

 • Beam Event /B (Přenos schůzky)

Tento příkaz odešle právě vybranou schůzku do jiného Palma přes infračervený port IrDA.

 • Preferences /R (Přednastavení)

Pomocí tohoto příkazu můžete nastavit některé parametry aplikace Diář. Tento příkaz otevře dialogové okno, kde můžete zadat:

 • Start Time / End Time. Zde můžete zadat počátek a konec pracovního dne. V tomto časovém rozsahu pak můžete pro jednotlivé dny zadávat schůzky. Ty se budou ve stejném časovém rozsahu zobrazovat v denním a týdenním přehledu. Pokud se vám na jednu obrazovku nevejdou najednou všechny údaje z celého dne, můžete použít rolovacích šipek, kterými se můžete posouvat v čase v jednotlivých dnech.

 • Alarm Preset. (Nastavení parametrů akustického upozornění na schůzku.)

 • Typ zvuku pro alarmy

1) Ukažte za popisku Alarm sound (typ alarmu).

2) Ze seznamu vyberte typ akustického signálu.

 • Remind Me (Připomeň mi)

1) Ukažte za popisku Remind Me

2) Ze seznamu vyberte, kolikrát vás má Palm na schůzku upozornit (1x, 2x, 3x, 5x nebo 10x).

 • Play Every (V intervalu)

1) Ukažte za popisku Play Every

2) Vyberte si jeden z časových údajů (Minuta, 5 minut, 10 minut, 30 minut), který říká, jak často se bude akustický signál opakovat.

 • Display Options /Y (Volby pro zobrazení)

Zde můžete nastavit parametry pro zobrazování údajů v denním a měsíčním přehledu.

 • Show Time Bars. Pokud aktivujete toto zatrhávací pole, pak se budou v denním přehledu zobrazovat svorky, znázorňující časový průběh a délku trvání schůzky

 • Compress Day View. Aktivujete-li toto zatrhávací pole, dojde k vypuštění prázdných řádků a Palm zobrazí v denním přehledu schůzky tak, aby se na displeji zobrazily všechny pouze obsazené (poznamenané) schůzky.

 • Show Timed Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, které mají závislost na čase (počátek a konec schůzky).

 • Show Untimed Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, které nemají závislost na čase.

 • Show Daily Repeating Events. Aktivací tohoto pole zajistíte, že se v měsíčním přehledu budou také zobrazovat znaky pro schůzky, u kterých jste zadali opakování.

 Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Huawei má velké oči. Letos chce dostat Apple na dostřel

Huawei Y7 Prime (2018)

Huawei si vytkl pro letošek cíl prodat 200 milionů smartphonů. Má tak našlápnuto dotáhnou Apple a upevnit si pozici...

Průkopník bezrámečkových smartphonů míří do Evropy. Ukáže se v září

Sharp Aquos S3

První bezrámečkový smartphone se představil v roce 2014 a vypadal skvěle, přitom byl Sharp Aquos Crystal levný...

Čínský gigant upřednostní Evropu. Unikátní Find X do USA nepošle

Oppo Find X zaujme vysouvacím středem s fotoaparáty

Oppo Find X bezpochyby patří mezi nejzajímavější letos uvedené smartphony. Mezi jinak trochu nudnými plackami vyčnívá...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz