Z lyží si zavoláte levněji – T-Mobile upravil ceny

aktualizováno 
Pokud po 1. prosinci vyrazíte do zahraničí, zavoláte si s T-Mobile o něco levněji. I před zimní dovolenou tak operátor snižuje roamingové sazby. Že by zapůsobili bruselští byrokraté?

T-Mobile razantně snížil ceny roamingu | foto: T-Mobile

Roaming je oblíbeným obuškem používaným na operátory. Musíme si ale uvědomit, že náklady na mezinárodní hovor budou vždy o něco vyšší než v případě hovoru lokálního.

I když v případě hovoru v rámci sítě jednoho operátora to zase nemusí být o tolik. Ostatně postupné kroky všech nadnárodních operátorů právě tímto směrem to potvrzují.

Jednodušeji a levněji

T-Mobile se ale rozhodl do ceníku roamingu sáhnout pořádně, což před nadcházející zimní sezónou, v níž určitě řada z nás vyrazí za lyžováním někam, kde je sníh a nejsou hodinové fronty na vleky, určitě potěší.

Rozhodně největším přínosem je zjednodušení tarifní struktury – podobně jako Vodafone, a nakonec i O2, zjednodušil T-Mobile ceny na 4 základní zóny, přičemž ceny jsou stejné jak pro majitele předplacených karet, tak paušálních programů. Nezáleží ani na síti, jakou v zahraničí používáte.

Majitelé předplacených karet budou mít pouze jednu cenu za data pro celý svět. Ta je ale zhruba mezi cenou za první a druhou zónu v případě paušálních tarifů, takže kdekoli s výjimkou Slovenska na tom vlastně vydělají. Navíc Twisťáci ušetří i 17 Kč sestavovacího poplatku za hovor.

Ceny roamingu T-Mobile od 1. prosince 2006

Zóna Země  Odchozí hovory  Příchozí hovory  SMS  MMS
 1 Slovensko 

22,61 Kč

9,81 Kč

8,33 Kč

11,90 Kč

 2 Evropa, včetně Tunisu a Ukrajiny, kromě Ruska

34,51 Kč 

17,85 Kč

9,52 Kč

16,66 Kč

 3 Svět kromě Zóny 4

53,55 Kč

41,65 Kč

10,71 Kč

21,42 Kč

 4 Jižní a Střední Amerika, včetně Karibské oblasti

95,20 Kč

65,45 Kč

15,47 Kč

21,42 Kč


Slovensko zůstává zvláštní zónou, a právě díky ní ušetříme při pobytech u našich východních sousedů téměř čtvrtinu původní ceny. „Rozhodli jsme se co nejvíce zjednodušit a zvýhodnit roamingové ceníky. Všichni naši zákazníci si tak budou moci velmi snadno zjistit, za kolik budou volat ze zahraničí svým blízkým,“ říká Martina Kemrová z T-Mobile.

Ještě výhodněji

Ceny ale klesly i v ostatních zónách – a to v případě příchozích i odchozích hovorů. V platnosti zůstávají i stávající roamingová zvýhodnění Cestovatel, WorldClass a balíček Evropa. Ovšem i nadále dostupná jen pro tarifní zákazníky. Zvýhodnění Cestovatel, které lze od listopadu využít v dalších zemích, kde působí operátor T-Mobile – v Černé Hoře a Makedonii.

Ceny roamingových datových přenosů od 1. prosince 2006

Zóna Země  Paušální zákazníci - internet (1 kB)

Paušální zákazníci - WAP
(1 kB)

Twist zákazníci - internet (1 kB) Twist zákazníci - WAP
(1 kB)
 1 Slovensko 

0,21 Kč

1,19 Kč

0,25 Kč

1,67 Kč

 2 Evropa, včetně Tunisu a Ukrajiny, kromě Ruska

0,29 Kč

1,66 Kč

0,25 Kč

1,67 Kč

 3 Svět kromě Zóny 4

0,40 Kč

2,73 Kč

0,25 Kč

1,67 Kč

 4 Jižní a Střední Amerika, včetně Karibské oblasti

0,40 Kč

2,73 Kč

0,25 Kč

1,67 Kč


WorldClass umožňuje volat levněji v rámci sítí skupiny T-Mobile, a to nejen z navštívené sítě do Česka, ale i mezi jednotlivými sítěmi skupiny. V současnosti jde o 25 zemí (mimo USA sem patří i Rakousko, Slovensko, Chorvatsko či Itálie). Pokud ale chcete WorldClass využívat, musíte být přihlášeni do partnerské sítě. Pokud voláte ze zahraničí jen občas, můžete si v rámci balíčku Evropa předplatit 15 minut s výhodnější sazbou.

Hledáte háček?

Možná si teď – po zkušenostech (nejen) s českými operátory – říkáte, že v tom musí být nějaký háček. Obvykle sleva není zadarmo, prostě nějaký ten falešný sob v tom musí být. No, jak se to vezme. S novými cenami se totiž mění i tarifikace – dosud se roaming účtoval po první minutě po sekundách (tedy 60+1), nově se bude účtovat po minutách (60+60).

Takže pokud v zahraničí vyřizujete hovory efektivně a máte spoustu krátkých hovorů, může vás tahle sleva vyjít docela draho. Při běžném telefonování se ale nová tarifikace nemusí projevit nijak výrazně.

Co nás čeká?

Troufneme si tipnout, že ani tady nebude pokles cen končit. Nadnárodní operátoři působí ve stále více zemích a snaha udržet zákazníky ve svých sítích je více než zřejmá. Takže se určitě máme nač těšit, ostatně Vodafone už naznačil, že by rád i v Česku nabídl svůj Passport.

Autor:

Nejčtenější

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Samsung má chystat monstrum. S10 bude mít šest foťáků a keramická záda

Rendry Samsungu Galaxy S10 Plus

Samsung finišuje s vývojem své prémiové řady Galaxy S10, k vidění by totiž mohla být už zkraje příštího roku. Celá řada...

Apple oživí vyřazený iPhone, desítka se vrátí do prodeje

iPhone X byl prvním telefonem Applu s OLED displejem. Teď se možná vrátí na trh

Apple vždy současně s nejnovější kolekcí iPhonů vyrábí a prodává i několik starších generací. Výjimkou byl loni uvedený...

Další z rubriky

T-Mobile přidává dárky. Datově štědrý je ovšem jen u Twistu

V letošní vánoční nabídce se T-Mobile zaměřuje na cenové zvýhodnění vybraného...

Ani o letošních Vánocích T-Mobile nezapomněl na zákazníky s Twist kartou. Bonusový kredit a limitovanou edici...

EU nařizuje: do členských zemí budeme volat za šest korun za minutu

Ilustrační snímek

Nový telekomunikační balíček schválený Evropským parlamentem udává maximální cenu za hovor do zahraničí v rámci EU. Je...

Rychlý internet pro statisíce domácností. O2 je připojí přes 5G technologii

O2 připojí k internetu statisíce domácností pomocí 5G technologie

Od poloviny listopadu je pro zákazníky O2 dostupný nový způsob připojení k internetu. Domácnosti, v nichž v současnosti...

Najdete na iDNES.cz