Yahoo! vytvořilo internetové spojenectví se SmarTone

aktualizováno 
Největší internetový vyhledávač Yahoo! vytvořil spojenectví s třetím největším Hongkongským operátorem mobilních telefonů, firmou SmarTone Inc.

Největší internetový vyhledávač Yahoo! vytvořilo spojenectví s třetím největším Hongkongským operátorem mobilních telefonů, firmou SmarTone Inc.

SmarToneiSmart, jak se bude nová služba nazývat, bude spuštěna již tento měsíc a bude poskytovat odkazy na lokální a mezinárodní web servery. Yahoo! a SmarTone také podepsaly obchodní smlouvu, podle níž se Yahoo! zavazuje vytvořit sadu programů pro zákazníky Hongkongské společnosti.

Spojenectví jistě pomůže Yahoo!, které má osm internetových serverů v Ásii. Ty mají přinést velké zisky - obzvláště v Číně, kde je potenciálně největší internetové odbytiště.

Internetové servery společnosti Yahoo! v Čínštině jsou v Číně mezi třemi nejpopulárnějšími a mají přibližne 2.1 miliónů uživatelů.

Computer Electronics Inc., americká výzkumná společnost předpokládá, že kolem roku 2005 bude mít Čína již 37.3 miliónů uživatelů internetu.

Smlouva s Yahoo! přichází týden po té, co SmarTone prodala jednu pětinu akcií společnosti British Telecom za 390 miliónů dolarů. To dává firmě potřebný kapitál k rozšíření do dalších regionů, jelikož v Hongkongu se počet zákazníků částečně pozastavil na hranici 523 000, tvrdí někteří investoři. SmarTone také hledá v Ásii a na Taiwanu, kde, jak tvrdí, budou hledat příležitosti investování BT.

Odborníci tvrdí, že SmarTone má malý výběr příležitostí, ale vyhledává je také mimo Hongkong, kde více jak jeden člověk ze čtyř vlastní mobilní telefon. To dělá z Hongkongu jeden z nejvíce nasycených trhů na světě.

"Hongkong nevypadá jako pozitivní činitel na růst výdělku v následujících letech", řekl Eric Tomter, analytik v Vickers Ballas Hongkong Ltd. "To je důvod, proč SmarTone chce pokračovat dále a rozšiřovat plochu své působnosti."Témata: trhy, Zisk

Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Nové chytré hodinky vydrží nabité dva týdny. Ale promeškaly příležitost

Huawei Watch GT

Záplava novinek od Huaweie se nepřehnala jen v oblasti chytrých telefonů. Firma se v Londýně pochlubila i novými...

Další z rubriky

Samsung hlásí rekordní tržby, dopomohl mu k nim Apple

Samsung Galaxy A7

Samsungu se opravdu daří, neboť podle hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí dosáhly celkové příjmy 65 bilionů wonů,...

Rande, zásnuby i rozchod. To vše mladí řeší přes mobil, ukázal průzkum

Láska v době mobilní

Se smartphonem usínáme a je často i tím prvním, co hned po probuzení hledáme. Usnadňuje nám pracovní i osobní život....

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Najdete na iDNES.cz