Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Winterface: ovládejte svůj WM komunikátor jednoduše

aktualizováno 
Softwarový tým VITO se ve Windows Mobile komunitě proslavil především sérií aplikací s podporou dotykových gest. Prozatím posledním počinem je povedené uživatelské rozhraní s názvem Winterface.
Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Společnost VITO se nedlouho po uvedení Apple iPhone rozhodla, že pohodlné ovládání dopřeje i uživatelům Windows Mobile komunikátorů. V minulosti jste se tak mohli setkat třeba s povedenou virtuální klávesnicí, telefonním seznamem nebo prohlížečem fotografií. Všem aplikacím přitom bylo společným jmenovatelem komfortní ovládání s podporou dotykových gest. Podívejme se teď, jak se povedl zatím poslední projekt edice I love Windows Mobile. Ten nese název Winterface a jde o zajímavé uživatelské prostředí.

Winterface aneb v jednoduchosti je síla

Po stažení aplikace (nabízí se CAB i EXE) je samozřejmě nezbytná instalace. Winterface přitom není nijak zvlášť datově náročná aplikace a vyžádá si jen necelých 1,5 MB.

Winterface Winterface Winterface

Instalací žádné velké změny neočekávejte, rozhraní je totiž nutno ještě manuálně aktivovat. Poklepáním příslušné ikonky se objeví informační obrazovka, v níž se dozvíte, jak se prostředí spouští. Jde to snadno, stačí prstem provést po displeji mírný oblouk a Winterface se spustí.

Winterface Winterface Winterface

Obrazovka je tvořena maticí 16 (QVGA, VGA rozlišení) nebo 20 ikon (320 x 320 pix) a ve výchozím stavu mezi nimi najdete menu, telefon, zprávy, e-mail, stav baterie nebo vyzváněcí profily. Výchozí rozložení obrazovky samozřejmě není pevné a kromě libovolného přehazování ikon (režim aktivujete delším stiskem na displeji, ikony lze v tomto režimu i mazat) je možné přes menu aplikace přidávat.

Winterface Winterface Winterface

Mezi obrazovkami se zástupci programů se pak přesouváte tažením prstů po displeji – přesně ve stylu iPhone. Po klepnutí na konkrétní ikonu (Phone, SMS, Calendar) se samozřejmě objeví známé WM rozhraní, Winterface slouží pouze jako rychlý rozcestník. Zmínku si zaslouží správce úloh jménem Running, který zobrazí běžící aplikace, které pak lze klepnutím na červenou značku ukončit. Mezi ikony aplikací lze vkládat i kontakty, které jsou pak prezentovány připojenou fotografií.

Winterface Winterface Winterface

V nastavení lze kromě přidávání aplikací/kontaktů na obrazovku nastavit jazyk, naše mateřština však v seznamu chybí. Celé prostředí je při používání příjemně svižné, a tak nebude nikterak rušit váš pracovní rytmus. Oproti komplexnímu Spb Mobile Shell je sice Winterface daleko jednodušší a jeho možnosti nižší, přesto má ambice získat si velkou popularitu.

Závěr

V jednoduchosti je síla a právě tímto pořekadlem se autoři zřejmě řídili. Výsledkem je jednoduché a svižné rozhraní, díky němuž máte rychlý přístup ke zvoleným aplikacím, kontaktům a nastavení přístroje. Winterface je určen pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0/6. Jeho dlouhodobé používání je bohužel zpoplatněno necelými 20 dolary (asi 300 Kč).

Zkušební verzi stahujte zde Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Najdete na iDNES.cz