Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Winterface: ovládejte svůj WM komunikátor jednoduše

aktualizováno 
Softwarový tým VITO se ve Windows Mobile komunitě proslavil především sérií aplikací s podporou dotykových gest. Prozatím posledním počinem je povedené uživatelské rozhraní s názvem Winterface.
Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Winteface: příjemně jednoduché uživatelské prostředí pro WM

Společnost VITO se nedlouho po uvedení Apple iPhone rozhodla, že pohodlné ovládání dopřeje i uživatelům Windows Mobile komunikátorů. V minulosti jste se tak mohli setkat třeba s povedenou virtuální klávesnicí, telefonním seznamem nebo prohlížečem fotografií. Všem aplikacím přitom bylo společným jmenovatelem komfortní ovládání s podporou dotykových gest. Podívejme se teď, jak se povedl zatím poslední projekt edice I love Windows Mobile. Ten nese název Winterface a jde o zajímavé uživatelské prostředí.

Winterface aneb v jednoduchosti je síla

Po stažení aplikace (nabízí se CAB i EXE) je samozřejmě nezbytná instalace. Winterface přitom není nijak zvlášť datově náročná aplikace a vyžádá si jen necelých 1,5 MB.

Winterface Winterface Winterface

Instalací žádné velké změny neočekávejte, rozhraní je totiž nutno ještě manuálně aktivovat. Poklepáním příslušné ikonky se objeví informační obrazovka, v níž se dozvíte, jak se prostředí spouští. Jde to snadno, stačí prstem provést po displeji mírný oblouk a Winterface se spustí.

Winterface Winterface Winterface

Obrazovka je tvořena maticí 16 (QVGA, VGA rozlišení) nebo 20 ikon (320 x 320 pix) a ve výchozím stavu mezi nimi najdete menu, telefon, zprávy, e-mail, stav baterie nebo vyzváněcí profily. Výchozí rozložení obrazovky samozřejmě není pevné a kromě libovolného přehazování ikon (režim aktivujete delším stiskem na displeji, ikony lze v tomto režimu i mazat) je možné přes menu aplikace přidávat.

Winterface Winterface Winterface

Mezi obrazovkami se zástupci programů se pak přesouváte tažením prstů po displeji – přesně ve stylu iPhone. Po klepnutí na konkrétní ikonu (Phone, SMS, Calendar) se samozřejmě objeví známé WM rozhraní, Winterface slouží pouze jako rychlý rozcestník. Zmínku si zaslouží správce úloh jménem Running, který zobrazí běžící aplikace, které pak lze klepnutím na červenou značku ukončit. Mezi ikony aplikací lze vkládat i kontakty, které jsou pak prezentovány připojenou fotografií.

Winterface Winterface Winterface

V nastavení lze kromě přidávání aplikací/kontaktů na obrazovku nastavit jazyk, naše mateřština však v seznamu chybí. Celé prostředí je při používání příjemně svižné, a tak nebude nikterak rušit váš pracovní rytmus. Oproti komplexnímu Spb Mobile Shell je sice Winterface daleko jednodušší a jeho možnosti nižší, přesto má ambice získat si velkou popularitu.

Závěr

V jednoduchosti je síla a právě tímto pořekadlem se autoři zřejmě řídili. Výsledkem je jednoduché a svižné rozhraní, díky němuž máte rychlý přístup ke zvoleným aplikacím, kontaktům a nastavení přístroje. Winterface je určen pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0/6. Jeho dlouhodobé používání je bohužel zpoplatněno necelými 20 dolary (asi 300 Kč).

Zkušební verzi stahujte zde 
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Najdete na iDNES.cz