Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Windows Mobile 7 jsou stále u ledu. Microsoft chystá záplatu

aktualizováno 
Windows Mobile 7 se podle všeho jen tak nedočkáme, Microsoft proto přešel k plánu B. Na příští rok je naplánován příchod prvních telefonů s Windows Mobile 6.5, zařízení postavené na sedmičkové verzi se dočkáme až v roce 2010.
Windows Mobile 7 aneb revoluce v mobilních oknech

Windows Mobile 7 aneb revoluce v mobilních oknech | foto: http://microsoft.blognewschannel.com

První neoficiální zmínka o mobilních Windows 6.5 vyšla z úst generálního ředitele Motoroly na sklonku minulého měsíce. Tehdy Sanjay K. Jha uvedl, že WM 6 bohužel nejsou pro uživatele tolik atraktivní jako mobilní OS X. Zároveň dodal, že verze s pořadovým číslem 7 přinese zásadní změny a nové funkce, z nichž některé budou k vidění i ve WM 6.5.

Kvůli úzké spolupráci s týmem Microsoftu na Windows Mobile 6.5 byla v Seattlu otevřena nová pobočka Motoroly. Sanjay K. Jha dodal, že první telefon s novou verzí WM by mohli uživatelé okusit někdy v druhé půli následujícího roku.

Zhruba týden nato se na návštěvě Austrálie o plánech Microsoftu trochu více rozpovídal jeho současný šéf Steve Ballmer. 

Několik klíčových informací z vystoupení Ballmera:

  • Cílem je v příštím roce prodat 20 milionů telefonů s Windows Mobile.
  • Windows Mobile 6.5 mohou uživatelé očekávat v roce 2009.
  • Předpokládané datum vypuštění Windows Mobile 7 ale nekonkretizoval, zároveň vyhýbavě odpovídal na otázky okolo klíčových funkcí nového OS (podpora multi-dotykových displejů).
  • Naznačil, že v telefonech s Google Android nevidí konkurenci pro WM zařízení a celkově mluvil o nové platformě spíše hanlivě.

Již dříve jsme vás ale informovali, že zájem o T-Mobile G1 rozhodně není zanedbatelný. Radost jeho uživatelů ale kazí některé nedodělky a bugy v systému.

S Windows Mobile 6.5 se kromě nové verze prohlížeče Internet Explorer údajně dočkáme zbrusu nového uživatelského prostředí pro snadné ovládání telefonu prsty. V souvislosti s novou verzí se také chystá spuštění SkyMarketu pro snadný nákup aplikací.

Před několika dny navíc internetem prolétly první screenshoty Widows Mobile 6.5. Na první je hlavní obrazovka rozdělena na hexagonální bloky a každý z nich přitom prezentuje danou součást systému (telefon, emaily, Youtube, Dnes).

Windows Mobile 6.5

Druhý dostupný obrázek pak zachycuje přímo obrazovku Today, jenž je rozdělena na tři sekce. První dává uživateli informaci o počasí a zkratku k rychlému připojení k systému Facebook. Prostřední pak zobrazuje aktuální datum a čas, konečně třetí část zmeškané hovory a příchozí zprávy.

Uvedené obrazovky nových WM uživatelé oprávněně hodnotí jako vcelku nepovedený vtip nepříliš nadaného grafika. Krom odlišného pořadí ikonky baterie a síly signálu lze najít i další chybky (Youtube místo YouTube, Task místo Tasks).

Na skutečnou podobu omlazených Windows Mobile si tak budeme muset ještě nějaký čas počkat.Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Luxusní mechanické hodinky jsou opravdu chytré. Mají speciální nabíječku

Hodinky Frederique Constant Hybrid Manufacture

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant vyrábí kromě klasických hodinek i „hybridní“ modely s chytrými...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz