Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyzkoušeli jsme, jak Eurotelu fungují MMS

aktualizováno 
Včera spustil Eurotel testování multimediálních zpráv MMS ve své síti a my pro vás máme první zkušenosti. Dalo by se říct, že vlastně není o čem psát – ememesku poměrně jednoduše vytvoříte, pošlete a ještě jednodušeji ji přijmete. A pokud nemáte telefon s podporou MMS, můžete si zprávu prohlédnout na internetu.

Včera, 3. července, spustil Eurotel veřejné testování multimediálních zpráv MMS. My jsme měli možnost posílání zpráv v síti Eurotel otestovat, a tak se s vámi můžeme podělit o naše poznatky. Daly by se shrnout do krátké věty – vše funguje, jak má, a používání je opravdu jednoduché.

K tomu, abyste mohli odesílat multimediální zprávy, potřebujete mobil s jejich podporou. V současnosti jsou dva – Nokia 7650 a Sony Ericsson T68i. Začíná se prodávat ještě Nokia 3510, která má pouze černobílý displej a MMS umí přijímat. Na podzim by měly přijít na trh i další mobily – Nokia 6610, 7210 a Sony Ericsson T300. A to mluvíme jenom o těch mobilech, které již výrobci představili.

MMS v praxi MMS v praxi MMS v praxi

Zřejmě nejčastější aplikací MMS je odeslání fotky pořízené digitálním foťákem v mobilu. Může přitom jít o zajímavou momentku, nebo třeba o fotku restaurace, kde se chcete sejít s přáteli. Oba mobily, N7650 i T68i, se používají podobně – uděláte fotku a z menu vyberete možnost odeslání jako multimediální zprávu.

K fotce můžete připsat libovolný text, můžete ho formátovat, můžete přidat zvukovou nahrávku a multimediální zprávu můžete i rozanimovat. Dá se říct, že možnosti MMS jsou podobné prezentacím v PowerPointu – samozřejmě s respektováním toho, že schopnosti mobilu a zejména jeho displeje jsou omezené.

MMS v praxi MMS v praxi

Multimediální zpráva vám na mobil přijde stejně jako obyčejná textová zpráva – nemusíte ji nijak složitě přijímat, zkrátka ji mobil přijme a zapípá. Potom si ji můžete otevřít a zobrazit. Pokud nemáte aktivované MMS nebo máte mobil bez podpory MMS, potom vám přijde textová zpráva s odkazem na internet (mms.eurotel.cz) a přihlašovacím jménem a heslem, po jejichž zadání si můžete zprávu zobrazit na internetu. Přístup k ní má každý, kdo zná jméno a heslo, takže tímto způsobem můžete MMS poslat více lidem (dáte jim potřebné údaje).

 MMS v praxi MMS v praxi MMS v praxi

Co dodat – snad jen to, že je zatím škoda, že si MMS nemůžete vyzkoušet sami. Je to opravdu velmi jednoduché. Součástí testování je i příjem multimediálního zpravodajství (poskytované zpravodajským portálem iDnes) a předpovědi počasí – ovšem tyto služby začnou fungovat až dnes, takže vás s nimi seznámíme poněkud později.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Který mobil bude mít jako první skládací displej? Bude to přetahovaná

Podle IHS Technology přijdou smartphony se skládacím displejem přibližně za rok.

Do závodu o první telefon se skládacím displejem se pravděpodobně zapojí firma Huawei. Ta chce předehnat Samsung, který...

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz