Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyzkoušejte si software k Motorole V500 (V300 a V600)

aktualizováno 
U nejnovějších modelů Motoroly se již v krabici setkáme se zkušební trial verzí programu Mobile Phone Tools 3. Pokusím se zaměřit na instalaci a využívání všech funkcí, které tento SW nabízí.

Jak jsem již napsal, v krabici najdete jen trial verzi programu, takže po uplynutí této doby si musíte koupit licenci, protože jinak se SW sám znefunkční. Je to trochu neobvyklý způsob, protože jiní výrobci dávají většinou k telefonu zdarma i plnou verzi SW, obzvlášť u modelů, které se prodávají kolem hranice 10.000 Kč.

Samotný SW Mobile Phone Tools 3 slouží k operacím s telefonem, např. na  snadné přepisování kontaktů, zálohování telefonního seznamu, posílání SMS z PC, vytáčení čísel skrze klávesnici PC, synchronizaci e-mailových kontaktů, synchronizaci kalendáře a dalších. SW má řadu dalších nástrojů pro práci s telefonem, např. editor obrázků, melodií, nabízí také rovněž jednoduché tvoření animací, případně importování videií.

Rád bych předem upozornil, že není možné pomocí tohoto SW nahrávat do telefonu jakékoliv JAVA aplikace. Mobile Phone Tools 3 je kompatibilní např. jak s V300, V500, V600, tak i V80 a u nás teprve chystanou E398.  Samozřejmě, některé funkce SW např. u V300 nevyužijete, protože ta například neumí přehrávat video. Abych tedy vyzkoušel veškeré možnosti, které telefon ve spojení se MPT 3 nabízí, vybral jsem jako telefon Motorolu V500, která má BT a umí přehrávat videa.

Instalace

Samotný proces instalace netrvá dlouho a skládá se jen z několika odkliků. Po úspěšné instalaci se program nabídne, zda-li má automaticky stahovat novější verze z Internetu a také vám nabídne jakousi dobrovolnou registraci přes on-line formulář. Pak hned následuje volba, jakým způsobem chcete telefon připojit. Mnou použitou V500 lze připojit přes USB kabel, má však i Bluetooth, případně můžete použít sériový Motorola kabel. Není mi zcela jasné, proč je v této nabídce možnost připojení přes infračervený port, když ho už dlouhou dobu Motorola do telefonů nedává.

Pokud hodláte použít k připojení Bluetooth, měl bych jen jednu poznámku. Mobile Phone Tools 3 NEUMÍ pracovat s USB Bluetooth adaptérem od firmy MicroStar, konkrétně s modelem BToes. Nevím proč, ale vždy se při detekování telefonu přes tento adaptér MPT3 zboří, ohlásí neznámou chybu. Toto jsem zkoušel na více PC a různých systémech a výsledek byl vždy stejný, vždy došlo při detekci telefonu k pádu MPT3. Jiné problémy s připojením přes Bluetooth nebyly.

MobilePhoneTools

MobilePhoneTools   MobilePhoneTools

Jak zapnout Bluetooth v telefonu

Těm, kteří Bluetooth používají poprvé, bych poradil, aby při pokusu o připojení telefonu tímto způsobem nezapomněli v menu „NASTAVENÍ“ a podmenu „PŘIPOJENÍ“ aktivovat Bluetooth v telefonu tak, že v položce „Spojení Bluetooth“ vyberete volbu „Nastavení“ a dále nastavíte položku „Napájení“ na „Zapnuta“. Pak jen stačí dát položku „Nechat se najít“ a Bluetooth v telefonu se aktivuje na 60 vteřin, během níž se snaží najít nějaké BT zařízení. Pokud do této doby žádné BT zařízení nenajde, Bluetooth v telefonu se vypne a je třeba postup opakovat.

Pro všechny typy připojení bych ještě dodal dobrou radu, abyste nikdy nepřipojovali telefon např. k USB kabelu dříve, než vás o to program sám požádá.

MPT3 rozpoznal připojený telefon, jedeme dál

Pokud vše proběhlo správně, naskočí vám na monitoru obrázek virtuálního telefonu, který jste připojili. Takže v našem případě se objeví V500. Pomocí tohoto virtuálního telefonu a jeho virtuální klávesnice můžete vytáčet telefonní čísla a pomocí panelu vpravo od telefonu  procházíte jednotlivé možnosti, které SW nabízí. Nesmím zapomenout, že na displeji virtuální V500 naleznete klasické informace, jako u skutečné V500. Takže je tam ukazatel síly signálu, název operátora, stav baterie, pokud přijde nová SMS, dá vám to také najevo. Teď přišel čas na vyjmenování hlavních funkcí, které SW MPT3 nabízí.

MobilePhoneTools

Synchronizace kontaktů, e-mailových adres, kalendáře

Synchronizace kontaktů je velmi jednoduchá a přehledná, vyberete jen, jaké skupiny kontaktů chcete odkud kam přidat a potvrdíte. Moje zkušenost se synchronizací kontaktů z MS Outlook je bezproblémová, jen je třeba věnovat pozornost, co s čím chcete synchronizovat, abyste nepřišli o svá data, nebo nesynchronizovali něco, co pro vás není důležité.

Pokud jste na cestách, můžete také rovnou přijímat své e-maily skrze MPT3 a nemusíte se spoléhat, že každý musí mít na svém PC nějakého poštovního klienta. A když už jsem u toho přijímání e-mailů, je také možné e-maily z MPT3 přímo napsat a poslat. Tak jako můžete synchronizovat kontakty, e-maily, prostě skoro vše, tak můžete i synchronizovat i kalendář. Děje se tak pomocí položky „Calendar“ v liště, která je napravo od telefonu. Nastavit si můžete název události, místo schůzky, trvání a jak dlouhu dopředu vás má telefon upozornit na onu blížící se událost.

MobilePhoneTools

Připojení na Internet

Po vyplnění patřičných údajů, které má každý operátor jiné, pak můžete používat svůj mobil jako zdroj přístupu na Internet pro vaše PC. Nastavení je jednoduché a hned se vám do Windows přidá další způsob připojení k Internetu. Tato funkce byla u starších SW pro Motoroly označována jako „GPRS Manager“.

Zálohování nastavení telefonu

Zálohování se vždy jednou za čas vyplatí pro případ, kdybyste si omylem špatně sesynchronizovali kontakty, atd. Pokud vyberete tuto volbu, program zazálohuje kompletní data v telefonu a uloží je na PC, takže kdykoliv v případě potřeby můžete provést kompletní obnovení dat.

MobilePhoneTools

SMS komunikační centrum

MPT 3 má také integrovanou funkci SMS centra v PC, takže své SMSky můžete hezky a pohodlně napsat na klávesnici PC a pak je jen jedním klikem odeslat skze tento SW a svůj mobil. Práce se SMSkami je přehledná, máte k dispozici informace i o SMSkách, které jste napsali přímo v telefonu, datum odeslání, stav, velikost zprávy, nebo si také vybranou SMSku lehce vytisknete.

MobilePhoneTools MobilePhoneTools

 

Práce s videem, zvuky a obrázky v MPT3

Tak toto je zcela určitě část SW, která bude zajímat drtivou většinu uživatelů. Na začátek je třeba říci, že telefon má tyto soubory ve složkách AUDIO, VIDEO a PICTURES. Procházení těchto položek je možné skrze funkci „Mobile Explorer“, takže pokud si chcete tyto soubory přehrát z telefonu do PC, nebo naopak, není nic jednoduššího, než si tyto soubory označit a jako ve WINDOWS pak přetáhnout do PC. Rychlost kopírování z mobilu do PC je cca 7 KB/s.

Ještě musíme poznamenat, že nemůžete kopírovat do PC soubory z mobilu, které tam už nastavila Motorola, nebo operátor. Tyto soubory nelze smazat, ani kopírovat, jsou neviditelné. Pokud jste si ještě dělali naděje, že můžete do telefonu nahrát JAVA aplikace jinak než stahováním z Internetu, zklamu vás. Nahrávání a jakákoliv manipulace s JAVA aplikacemi skrze Motorolí SW MPT3 není možná, ani přes kabel, ani přes Bluetooth.

Pro úpravu obrázků, které chcete napřiklad použít jako tapetu v telefonu, je zde sekce „Image Studio“, která nabízí několik základních funkcí jako úpravu kontrastu a světlosti obrázku, ořezání, úpravu pozadí, barevnou změnu obrázku a samotné malování. Pokud máte obrázek, který je velikostně menší jak velikost plochy displeje telefonu, lze také nastavit, jakým způsobem má být obrázek umístěn na ploše. Více možností tato funkce nenabízí.

Pokud chcete někoho obdarovat vlastní MMSkou, je zde položka „MMS Studio“, která nabízí možnost zkomponování vlastní MMSky ze samostatných obrázků, nebo animace spolu s doprovodným textem a možností připojit nějakou melodii. Při tvorbě MMSky máte k dispozici časovou osu jak pro video, tak i audio a text, takže možnosti „mixování“ jsou celkem slušné.

A pokud si chcete vytvořit vlastní video do mobilu, zkuste položku „Video Studio“. Nabízí stejné funkce jako „MMS Studio“, ale máte zde větší možnost tvorby, vyvážením hudby, kontrastu, jasu. Video se ukládá ve formátu  MPG4.

Pro velmi jednoduché a nenáročné úkony spojené s ořezáváním zvuků, tedy s výběrem části písničky (používá se formát MP3), kterou pak můžete použít pro vyzvánění, je zde „Sound Studio“, ale opravdu, jen pro ty nejzákladnější funkce, jako výběr části a následného ořezání zbylé části.

MobilePhoneTools MobilePhoneTools   MobilePhoneTools

Shrnutí

Tento SW nabízí pohodlné synchronizování kontaktů a má řadu užitečných funkcí, jako efektivně propracované SMS centrum a práci s e-maily. Dobré je také to, že SW lze po jeho zakoupení průběžně aktualizovat z Internetu. Práce s multimédii (zvuky, obrázky, videa, MMS) je jednoduchá, ale také nenabízí nic víc, než základní funkce, ale pro většinu zákazníků budou i tyto funkce dostatečné.

Co by se dalo vytknout je to, že má problémy minimálně s jedním modelem USB Bluetooth adaptéru, který patří k jedněm z nejrozšířenějších. Co rovněž nepotěší je fakt, že SW se musí dokoupit a jeho cena není příliš nízká, neboť plná verze s USB kabelem, stojí více jak 1.180 Kč, pokud chcete jen samotný SW, připravte si cca 700 Kč vč. DPH.

 MobilePhoneTools MobilePhoneTools  MobilePhoneTools MobilePhoneTools MobilePhoneTools

 

Autor:
Nejčtenější

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Microsoft Lumia 950 XL
Microsoft připravil dárek pro nejvěrnější fanoušky mobilních Windows

Mobilní Windows už nejsou pro Microsoft prioritou, jejich vývoj ukončil. Přesto americký gigant vydal stejně jako pro počítače aktualizaci Fall Creators Update.  celý článek

Xiaomi Mi A1
Raketové Xiaomi. Superlevné mobily útočí i na Česko

Čínské Xiaomi po loňském oslabení letos očekává rekordní prodeje. Podle odhadů vedení by celkový objem vyexpedovaných smartphonů měl dosáhnout 90 milionů kusů....  celý článek

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci...
Králové mezi přerostlými smartphony. Z kapes vytáhnou hodně peněz

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci minimalizují jejich rámečky. Velké phablety jsou tak kompaktnější než kdy...  celý článek

Další z rubriky

Motorola Moto X4
Dokáže se potopit a odfiltrovat všechny barvy, až na jednu jedinou

Berlín (od zpravodajů Mobil.iDNES.cz) Motorola se v Berlíně pochlubila čtvrtou generací modelu X. Povedený přístroj střední třídy má několik unikátních funkcí a měl by mít slušnou cenovku. Nebude...  celý článek

Motorola Moto E4 Plus
Motorola spustila modelovou ofenzivu. Nová E4 má opravdu obří baterii

Lenovo se snaží občerstvit celou modelovou nabídku převzaté značky Motorola. Nyní přišla řada na Motoroly E, které patří do nižší střední třídy. Tahákem je u...  celý článek

Lenovo Moto E4 a Lenovo Moto E4 Plus
Větší model zaujal obří baterií. Toto jsou nové levné motoroly

Do rukou se nám dostaly smartphony Lenovo Moto E4 a E4 Plus. Jedná se o modely nižší střední třídy, z nichž je zajímavý zejména ten větší svou vysokou...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.