Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte Pigeon, svižný messenger, co nic nestojí

aktualizováno 
Nedávno recenzovaný QIP bezesporu patří mezi nejoblíbenější messengery pro Windows Mobile vůbec. Pomáhá mu přitom přehledné prostředí, česká lokalizace a navíc je zadarmo. To je i nový Pigeon!
Svižný a bezplatný ICQ messenger z Ruska. To je nový Pigeon!

Svižný a bezplatný ICQ messenger z Ruska. To je nový Pigeon!

Za projektem Piegeon! stojí stejně jako v případě QIPu ruští vývojáři. Ti svůj nový projekt prezentují jako moderní messenger, uzpůsobený pro ovládání prsty. Je pravda, že snaha takto zjednodušit ovládání většiny aplikací je v poslední době citelná.

Autoři se rovněž chlubí velmi nízkými HW nároky a slibují ladný chod aplikace i na zařízení s 200MHz procesorem. Nijak krvavé nejsou ani nároky na operační paměť – program si totiž vystačí s 500 kB. Předchozí QIP byl naproti tomu dosti náročný, a tak nám nedalo, abychom neověřili, jak na tom nový Pigeon vlastně je.

Po instalaci, která zabere asi 600 kB paměti, a prvním spuštění následuje vyťukání UIN a hesla. Potěšující je možnost změny portu, snadno tak lze změnit tovární 5190 na port 80, což ocení zejména ti, kteří využívají program Surf+ u T-Mobile. Nectností je naopak chudá podpora protokolů, která se redukuje pouze a jen na ICQ.

Pigeon Pigeon Pigeon

Kontakt list (roster) je standardně řazen do dvou sloupců (lze měnit), mezi kterými lze listovat navigačním prvkem, případně šipkami na displeji.

Konverzaci lze rozjet stiskem potvrzovacího středu, případně symbolu obálky. V dialogovém okně je vyťukávání textu vyčleněna odhadem asi třetina plochy displeje, která je však ještě zprava redukována velkým softwarovým enterem. Zbylé dvě třetiny slouží k záznamu samotné konverzace, v níž jsou relace obou zúčastněných odlišeny barevně, jméno (přezdívka) ale chybí.

 Pigeon Pigeon

Odesláním relace se program automaticky vrátí na list kontaktů, což není úplně to pravé. Zamrzí také absence smajlíků, kdy vám program po selekci volby Browse smileys suše oznámí, že emotikony nejsou k dispozici a je třeba je stáhnout. Stáhněte si archiv kolobok.zip a složku Kolobok zkopírujte do adresáře Program Files/Pigeon v paměti zařízení nebo karty. Po tomto zásahu již budou smajlíci vždy připraveni okořenit každou konverzaci, v nastavení můžete aktivovat animace. Navíc není třeba je vkládat přes kontextové menu, stačí stisknout šipku vpravo na navigačním prvku.

Pigeon Pigeon Pigeon

V základním náhledu se kromě seznamu kontaktů zobrazuje i část konverzace. V pravém spodním rohu pak aktuální čas a množství odeslaných a přijatých dat. Vyjma základního stavu (online, away, busy) je možno přidat i známý x-status (shower, evil, tired, party). Samotný kontakt list pak lze filtrovat podle skupin, případně zobrazit jen připojené uživatele.

Pigeon Pigeon Pigeon

Velmi detailní nastavení se týká notifikací, kde lze nastavit prakticky vše. V případě zobrazování můžete aktivovat animaci smajlíků nebo efektní přechod oken. Široké jsou i možnosti barevných profilů, kdy lze původní vzhled od základů změnit. Připočteme-li k tomu opravdovou svižnost, podporu Windows Mobile 2003, 5.0/6/6.1 a snad všech rozlišení displejů (včetně čtvercových a širokoúhlých), pak je Pigeon! velmi zajímavou alternativou free messengeru.

Stahujte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...Najdete na iDNES.cz