Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyzkoušejte Pigeon, svižný messenger, co nic nestojí

aktualizováno 
Nedávno recenzovaný QIP bezesporu patří mezi nejoblíbenější messengery pro Windows Mobile vůbec. Pomáhá mu přitom přehledné prostředí, česká lokalizace a navíc je zadarmo. To je i nový Pigeon!
Svižný a bezplatný ICQ messenger z Ruska. To je nový Pigeon!

Svižný a bezplatný ICQ messenger z Ruska. To je nový Pigeon!

Za projektem Piegeon! stojí stejně jako v případě QIPu ruští vývojáři. Ti svůj nový projekt prezentují jako moderní messenger, uzpůsobený pro ovládání prsty. Je pravda, že snaha takto zjednodušit ovládání většiny aplikací je v poslední době citelná.

Autoři se rovněž chlubí velmi nízkými HW nároky a slibují ladný chod aplikace i na zařízení s 200MHz procesorem. Nijak krvavé nejsou ani nároky na operační paměť – program si totiž vystačí s 500 kB. Předchozí QIP byl naproti tomu dosti náročný, a tak nám nedalo, abychom neověřili, jak na tom nový Pigeon vlastně je.

Po instalaci, která zabere asi 600 kB paměti, a prvním spuštění následuje vyťukání UIN a hesla. Potěšující je možnost změny portu, snadno tak lze změnit tovární 5190 na port 80, což ocení zejména ti, kteří využívají program Surf+ u T-Mobile. Nectností je naopak chudá podpora protokolů, která se redukuje pouze a jen na ICQ.

Pigeon Pigeon Pigeon

Kontakt list (roster) je standardně řazen do dvou sloupců (lze měnit), mezi kterými lze listovat navigačním prvkem, případně šipkami na displeji.

Konverzaci lze rozjet stiskem potvrzovacího středu, případně symbolu obálky. V dialogovém okně je vyťukávání textu vyčleněna odhadem asi třetina plochy displeje, která je však ještě zprava redukována velkým softwarovým enterem. Zbylé dvě třetiny slouží k záznamu samotné konverzace, v níž jsou relace obou zúčastněných odlišeny barevně, jméno (přezdívka) ale chybí.

 Pigeon Pigeon

Odesláním relace se program automaticky vrátí na list kontaktů, což není úplně to pravé. Zamrzí také absence smajlíků, kdy vám program po selekci volby Browse smileys suše oznámí, že emotikony nejsou k dispozici a je třeba je stáhnout. Stáhněte si archiv kolobok.zip a složku Kolobok zkopírujte do adresáře Program Files/Pigeon v paměti zařízení nebo karty. Po tomto zásahu již budou smajlíci vždy připraveni okořenit každou konverzaci, v nastavení můžete aktivovat animace. Navíc není třeba je vkládat přes kontextové menu, stačí stisknout šipku vpravo na navigačním prvku.

Pigeon Pigeon Pigeon

V základním náhledu se kromě seznamu kontaktů zobrazuje i část konverzace. V pravém spodním rohu pak aktuální čas a množství odeslaných a přijatých dat. Vyjma základního stavu (online, away, busy) je možno přidat i známý x-status (shower, evil, tired, party). Samotný kontakt list pak lze filtrovat podle skupin, případně zobrazit jen připojené uživatele.

Pigeon Pigeon Pigeon

Velmi detailní nastavení se týká notifikací, kde lze nastavit prakticky vše. V případě zobrazování můžete aktivovat animaci smajlíků nebo efektní přechod oken. Široké jsou i možnosti barevných profilů, kdy lze původní vzhled od základů změnit. Připočteme-li k tomu opravdovou svižnost, podporu Windows Mobile 2003, 5.0/6/6.1 a snad všech rozlišení displejů (včetně čtvercových a širokoúhlých), pak je Pigeon! velmi zajímavou alternativou free messengeru.

Stahujte zdeNejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Najdete na iDNES.cz