Vyzkoušejte nový katalog mobilů!

aktualizováno 
Mobilních telefonů se na pultech obchodů objevuje čím dál víc a vybrat mezi nimi ten pravý se stává téměř nadlidským úkolem. Zpravodajský portál iDNES pro vás proto připravil obsáhlý katalog mobilních telefonů, který vám poslouží jako odrazový můstek do mobilních vod.

V novém katalogu najdete detailní přehled parametrů všech telefonů na trhu i těch, které se už neprodávají. Telefony můžete mezi sebou porovnávat. Z každého záznamu navíc vedou odkazy na nejdůležitější články a ke stažení jsou i manuály.

Nezapomněli jsme ani na nastavení. Z vašich e-mailů a dotazů v poradně víme, že nastavení mobilních telefonů vás velmi trápí. U každého telefonu tak najdete návod, jak jej co nejjednodušeji nastavit na WAP, MMS a internet.

Hned na úvodní obrazovce najdete nejnovější modely se stručným výpisem jejich vlastností. Do katalogu budeme přidávat telefony už po jejich oficiálním představení. V takovém případě u nich najdete datum předpokládaného uvedení na trh a poznámku, že informace jsou zatím předběžné. Po zrecenzování telefonu pak všechny zbývající informace doplníme.

Detailní výpis

Detailní výpis každého telefonu obsahuje kromě fotografie přes 150 položek roztříděných na stejné kapitoly jako recenze na našem serveru:

 • Základní informace
 • Ceny ve volném prodeji, pro Eurotel, T-Mobile a Oskara
 • Detaily konstrukce
 • Displej
 • Menu a ovládání
 • Telefonování
 • Zprávy
 • Organizační funkce
 • Informační a datové funkce
 • Zábava
 • Fotoaparát

Připojena je také diskuse, ve které se můžete podělit o své zkušenosti s každým telefonem a pomoci tak dalším čtenářům při výběru.

Hledání

Na úvodní obrazovce si můžete vybrat jednoho nebo více výrobců, kteří vás zajímají. Výsledek výběru se zobrazí ve zjednodušeném výpisu. Pokud hledáte konkrétní model telefonu, lze použít okno rychlého hledání.  

Může se samozřejmě stát, že pro svůj telefon máte vybrána konkrétní kritéria. V takovém případě můžete hledání zrychlit pomocí podrobného vyhledávání. Kromě výrobců pak máte na výběr více než dvacítku dalších kritérií včetně filtru na cenový rozptyl nebo na telefony, které jsou právě v oficiální distribuci.

Porovnání

U každého telefonu najdete také ikonku porovnání. Do formuláře si pak můžete přiřadit až tři různé telefony, katalog vám porovná jejich vlastnosti a zvýrazní položky, ve kterých se odlišují.

Nastavení

Každý záznam v katalogu bude doprovázet také nastavení pro všechny operátory. Rozhodli jsme se neuveřejňovat zdlouhavé ruční nastavení, pokud to nebude nezbytně nutné. V tabulce tak najdete tzv. chytré SMS. Ty odešlete na uvedené telefonní číslo a za pár okamžiků obdržíte ve zprávě nastavení, které stačí do telefonu uložit.

Pokud telefon pomocí chytré SMS nastavit nejde, najdete v katalogu odkaz na konfigurátor operátora nebo výrobce, popř. detailní ruční nastavení.

Ceny pro vás

Dohledat všechny potřebné informace je u některých telefonů téměř nemožné. Připravili jsme proto dárky pro každého čtenáře, který nám pomůže doplnit chybějící položku nebo opravit případnou chybu v katalogu. 

Pokud takový záznam najdete, napište správci katalogu na adresu lubos.korbel@idnes.cz. Připojíte-li i svou poštovní adresu, pošleme vám jako odměnu drobný dárek - blikající samolepky na mobil, které věnovala společnost CPA. Více už najdete v samotném katalogu na adrese http://mobil.idnes.cz/katalog.asp.

Vítáme zároveň všechny připomínky, které nám pomohou udělat katalog mobilů ještě lepší.

Vaše redakce 

Témata: SMS, trh, Manuál, MMS, T-Mobile, Tuzex

Nejčtenější

Apple vymyslel omezení používání aplikací. Dětem se ho podařilo obejít

Ilustrační snímek

Nová funkce Screen Time systému iOS na iPhonech a iPadech slouží mimo jiné jako hlídač toho, aby děti netrávily v...

Zase král inovací? Samsung zapnul turbo a ukázal revoluční řešení

Rozkládací smartphone Samsung

Samsung je zpátky ve hře. Tisková konference s představením novinek, kterou uspořádal v San Francisku, byla plná...

Samsung ohnul svoje logo. Je jasné, co to znamená

Přeložené logo naznačuje, že to Samsung myslí se skládacím mobilem vážně

Facebookový profil Samsungu změnil své profilové logo, které je nyní přehnuté napůl. Jde o upoutávku na středeční...

Důchodce chodí s 15 mobily ve speciálním držáku. Loví na nich pokémony

70letý důchodce z Tchaj-wanu loví pokémony na 11 mobilech ve speciálním držáku

Senior z Tchaj-wanu pobavil internet svým podomácku sestaveným držákem na celkem patnáct mobilů, se kterým chodí po...

Snížení cen mobilních dat není prioritou, naznačil náměstek Pilný

Ivan Pilný - ANO (Praha 12)

Nižších cen za mobilní data se v Česku v nejbližší době nedočkáme. Nový náměstek na ministerstvu průmyslu a obchodu...

Další z rubriky

Hodinky Applu se zasekávají, firma je chce od majitelů vrátit

Apple Watch Series 4

Chytré hodinky Apple Watch se potýkají se softwarovými problémy, kvůli kterým se zasekávají či vůbec nejdou spustit....

Rodiče vychovávají mobilní závisláky. Neumí omezit přístup k obsahu

Ilustrační snímek

Do prvního kontaktu s mobilním telefonem či tabletem se dostávají děti už v útlém věku, často po prvních narozeninách....

Předběhnou se skládacím smartphonem Samsung? LG ho ukáže už v lednu

Royole FlexPai

Samsung na něj láká už dlouho, ale možná bude právě on tím, komu nakonec ujede vlak. Do boje o to, kdo jako první uvede...

Najdete na iDNES.cz