Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyzkoušejte již dnes klávesnice z nového TouchFLO 3D

aktualizováno 
Součástí nového rozhraní TouchFLO 3D, se kterým co nevidět vyrukuje stylový HTC Diamond, budou nové virtuální klávesnice. Ty si díky serveru XDA-Developers mohou majitelé starších zařízení vyzkoušet již dnes.
TouchFLO 3D nabídne nové klávesnice. Vyzkoušejte si je už dnes

TouchFLO 3D nabídne nové klávesnice. Vyzkoušejte si je už dnes

Psaní textů bylo dříve na Pocket PC nebo komunikátorech možné jen prostřednictvím dotykového displeje za pomocí miniaturní QWERTY klávesnice. V tomto případě jste se však bez dotykového pera neobešli. S příchodem PDA telefonů rostla ze stran uživatelů poptávka po klávesnicích, které by umožňovaly vyťukávání znaků prsty bez nutnosti tasit stylus.

Přání byla vyslyšena a tak se dnes můžeme setkat se spoustou virtuálních klávesnic, jejichž přehled by vydal na samostatný článek. V tom dnešním si představíme nejnovější počiny z této oblasti. Ty představují součást nového uživatelského rozhraní TouchFLO 3D, které má být chloubou komunikátoru Touch Diamond.

Touch Diamond Keypad

Předchozí typ této klávesnice z dílen HTC se příliš nepovedl. Design byl sice velice povedený, ovšem jednotlivá tlačítka byla docela úzká, což ve spojení s tužšími  displeji (Touch, Touch Dual a Cruise) nebylo právě ideální. Je potěšením říci, že nový Diamond Keypad je na tom daleko lépe. Tedy tuhost displeje Diamondu zatím zhodnotit nemůžeme, ovšem provedení klávesnice ano.

Touch Diamond Keypad Touch Diamond Keypad Touch Diamond Keypad

Tlačítka jsou citelně větší a psaní prsty je skutečně velmi rychlé a s minimem překlepů. Klávesa k přepínání režimu psaní (ABC, XT9,…) se přestěhovala ze spodní řady do první linie, což je rozhodně pohodlnější. Nově přibylo tlačítko pro vstup do nastavení klávesnice. Velkou změnou je také vyobrazení aktuálně stisknutého písmenka formou obláčku.

Touch Diamond Keyboard

Tato klávesnice se označuje jako SureType QWERTY. Skladba písmen je tedy stejná jako na každé plnohodnotné klávesnici, jen jsou litery řazeny po dvou.

Touch Diamond Keyboard Touch Diamond Keyboard Touch Diamond Keyboard

Oproti předchozí verzi je hlavním vylepšením větší rozměr tlačítek, který více přeje komfortnímu vyťukávání znaků. I zde máte přitom psaní zjednodušené zvětšeným zobrazením stisknuté klávesy.

Touch Diamond Qwerty

Tento typ klávesnice by měl být pro rychlé psaní nejpohodlnější. Tento záměr však trochu kazí malé displeje současných komunikátorů. Jedenasedmdesát milimetrů pro tento účel jednoduše nestačí.

Touch Diamond Qwerty Touch Diamond Qwerty Touch Diamond Qwerty

A tak pokud nemáte delší nehty, pak si tuto klávesnici příliš neoblíbíte. Na druhou stranu je nutno zopakovat, že předchozí generace byla rozhodně méně ergonomická.

Nové TouchFLO 3D v plné parádě zatím okusit nemůžeme, a tak je tento malý předkrm příjemným zpestřením dlouhého očekávání. Klávesnice se rozhodně povedly a textová komunikace bude za jejich asistence zase o krůček rychlejší.

Pokud chcete i vy na svém komunikátoru okusit nové klávesnice, kterými se bude chlubit nadcházející řada komunikátorů HTC, pak navštivte fórum XDA Developers a stáhněte si HTC Diamond QWERTY a archiv gullum Czech Diamond keys pro podporu české XT9.Témata: virtuální

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz