Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte již dnes klávesnice z nového TouchFLO 3D

aktualizováno 
Součástí nového rozhraní TouchFLO 3D, se kterým co nevidět vyrukuje stylový HTC Diamond, budou nové virtuální klávesnice. Ty si díky serveru XDA-Developers mohou majitelé starších zařízení vyzkoušet již dnes.
TouchFLO 3D nabídne nové klávesnice. Vyzkoušejte si je už dnes

TouchFLO 3D nabídne nové klávesnice. Vyzkoušejte si je už dnes

Psaní textů bylo dříve na Pocket PC nebo komunikátorech možné jen prostřednictvím dotykového displeje za pomocí miniaturní QWERTY klávesnice. V tomto případě jste se však bez dotykového pera neobešli. S příchodem PDA telefonů rostla ze stran uživatelů poptávka po klávesnicích, které by umožňovaly vyťukávání znaků prsty bez nutnosti tasit stylus.

Přání byla vyslyšena a tak se dnes můžeme setkat se spoustou virtuálních klávesnic, jejichž přehled by vydal na samostatný článek. V tom dnešním si představíme nejnovější počiny z této oblasti. Ty představují součást nového uživatelského rozhraní TouchFLO 3D, které má být chloubou komunikátoru Touch Diamond.

Touch Diamond Keypad

Předchozí typ této klávesnice z dílen HTC se příliš nepovedl. Design byl sice velice povedený, ovšem jednotlivá tlačítka byla docela úzká, což ve spojení s tužšími  displeji (Touch, Touch Dual a Cruise) nebylo právě ideální. Je potěšením říci, že nový Diamond Keypad je na tom daleko lépe. Tedy tuhost displeje Diamondu zatím zhodnotit nemůžeme, ovšem provedení klávesnice ano.

Touch Diamond Keypad Touch Diamond Keypad Touch Diamond Keypad

Tlačítka jsou citelně větší a psaní prsty je skutečně velmi rychlé a s minimem překlepů. Klávesa k přepínání režimu psaní (ABC, XT9,…) se přestěhovala ze spodní řady do první linie, což je rozhodně pohodlnější. Nově přibylo tlačítko pro vstup do nastavení klávesnice. Velkou změnou je také vyobrazení aktuálně stisknutého písmenka formou obláčku.

Touch Diamond Keyboard

Tato klávesnice se označuje jako SureType QWERTY. Skladba písmen je tedy stejná jako na každé plnohodnotné klávesnici, jen jsou litery řazeny po dvou.

Touch Diamond Keyboard Touch Diamond Keyboard Touch Diamond Keyboard

Oproti předchozí verzi je hlavním vylepšením větší rozměr tlačítek, který více přeje komfortnímu vyťukávání znaků. I zde máte přitom psaní zjednodušené zvětšeným zobrazením stisknuté klávesy.

Touch Diamond Qwerty

Tento typ klávesnice by měl být pro rychlé psaní nejpohodlnější. Tento záměr však trochu kazí malé displeje současných komunikátorů. Jedenasedmdesát milimetrů pro tento účel jednoduše nestačí.

Touch Diamond Qwerty Touch Diamond Qwerty Touch Diamond Qwerty

A tak pokud nemáte delší nehty, pak si tuto klávesnici příliš neoblíbíte. Na druhou stranu je nutno zopakovat, že předchozí generace byla rozhodně méně ergonomická.

Nové TouchFLO 3D v plné parádě zatím okusit nemůžeme, a tak je tento malý předkrm příjemným zpestřením dlouhého očekávání. Klávesnice se rozhodně povedly a textová komunikace bude za jejich asistence zase o krůček rychlejší.

Pokud chcete i vy na svém komunikátoru okusit nové klávesnice, kterými se bude chlubit nadcházející řada komunikátorů HTC, pak navštivte fórum XDA Developers a stáhněte si HTC Diamond QWERTY a archiv gullum Czech Diamond keys pro podporu české XT9.Témata: virtuální

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Šetří místo i data. Dietní Messenger od Facebooku je i v Česku

Aplikace Facebook Messenger Lite je dostupná i v Česku

Facebook Messenger je jedním z nejpoužívanějších kecálků, ale ne všechny telefony si s ním poradí. Loni se tak zrodila...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz