Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vytvořte si vlastní slovník T9 ve svém Siemensu

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých utilitek pro Siemens najdete kromě pokračování seriálu o úpravách mobilů této značky i návody, jak odstranit operátorskou reklamu, zrychlit sériový port a nebo soupis chyb u přístrojů řady x65.

 

Aplikování patchů na X65 + soupis patchů
Aplikace patchů přes X65flasher je aktuálně docela složitá záležitost, kterou zajisté zjednoduší v nejbližší době příchod nového V-Klaye (ValeraVi na něm usilovně pracuje), ale proč si nepopsat tento složitější postup?

 
Opravdové patchování řady X65 začíná
Je to tady! Po dlouhém čekání se začínají patchovat mobilní telefony C, CX, M a S65. Naše velké díky patří partě lidí, kteří se v Siemens Mobile velmi dobře vyznají – jmenovitě Chaos, SiNgle, ACiD[mrp], LazyC0DEr a Phantom.

 
Chyby v FW u Siemensů x65
Určitě jste už slyšeli nebo dokonce vlastníte mobilní telefon Siemens řady x65. V době představení se ukázalo, že v počátečních verzích firmwarů obsahují telefony chyb, jako máku. Pojďme se tedy společně podívat, co jednotlivé verze opravili a co naopak zanechali a je stále chybné.

Úprava pevnosti připojeného foťáku
Zlobí Vás připojení externího fotoaparátu s Vašemu telefonu Siemens S/M/SL55 aC60? Stane se Vám někdy, že foťák odpadne? S55_Kenny Vám přináší návod, jak zlepšit stabilita fotoaparátu.

 
Pomalý Serial port? Minulost!
Pro uživatele mobilních telefonů Siemens používajících ke správě svého telefonu sériový datový kabel - COM tu máme návod, jak alespoň trochu urychlit jakoukoliv práci prováděnou s tímto kabelem.

 
Úprava MP3 přehrávače pro připojení k x55, x65 telefonům
Nejednoho z Vás jistě zamrzela absence MP3 přehrávače u řady x55 a x65. Prozatím jediným řešením je použít externí MP3 přehrávač Siemens. Problém je v tom, že má starší konektor, který nepřipojíte k novějším telefonům. Zde je návod na to, jak to změnit.

 
ODSTRANĚNÍ REKLAM Z X65
Znáte to, koupíte si mobilní telefon od operátora a v menu najdete odkazy na různé služby danného prodejce. Pokud se vám toto nelíbí, máme tu pro Vás návod, jak se těchto nepříjemností zbavit.

Retro – dva roky se Siemens S55 
Můj první Siemens, se kterým jsem měl tu čest seznámit se podrobněji, byl Siemens S55. Oznámen byl zrovna v době, kdy mi „odcházela“ má Nokia 7110. Hledal jsem tedy důstojného nástupce. V Siemens S55 jsem jej našel!

Pokračování seriálu o vylepšování Siemensu

Kapitola pátá: Jak vytvořit jazykovou sadu pro mt?

Seriál o patchování

Kapitola první: co to jsou patche

Kapitola druhá: fenomén V-klay

Kapitola třetí - EEPROM Tool

Kapitola čtvrtá: Jak updatovat Váš Siemens?


Podrobněji te tato akce se nazývá tvorba LanguagePack - LGP. LGP je vlastně sada jazyků nahrána uvnitř telefonu, pomocí které zvládá telefon "mluvit" příslušnými jazyky.

 
Kapitola šestá: Jak si vytvořit slovník T9?
V minulém díle jsme se naučili vytvořit si jazyk a jazykové sady LanguagePack. Pro kompletní počeštění jakéhokoliv telefonu nám zbývá již jen naučit se vytvářet si slovníky rychlého psaní T9 v potřebném jazyku a kombinacích jazyků.

Experimentujete se Siemensem?

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Radíme, které atraktivní Huaweie se vyplatí koupit

Huawei P20 Pro premiéra

Čínský Huawei v posledních letech neustále výrazně posiluje svou pozici na trhu a dokazuje to i nová modelová řada P20....

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...Najdete na iDNES.cz