Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vytvořte si vlastní slovník T9 ve svém Siemensu

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých utilitek pro Siemens najdete kromě pokračování seriálu o úpravách mobilů této značky i návody, jak odstranit operátorskou reklamu, zrychlit sériový port a nebo soupis chyb u přístrojů řady x65.

 

Aplikování patchů na X65 + soupis patchů
Aplikace patchů přes X65flasher je aktuálně docela složitá záležitost, kterou zajisté zjednoduší v nejbližší době příchod nového V-Klaye (ValeraVi na něm usilovně pracuje), ale proč si nepopsat tento složitější postup?

 
Opravdové patchování řady X65 začíná
Je to tady! Po dlouhém čekání se začínají patchovat mobilní telefony C, CX, M a S65. Naše velké díky patří partě lidí, kteří se v Siemens Mobile velmi dobře vyznají – jmenovitě Chaos, SiNgle, ACiD[mrp], LazyC0DEr a Phantom.

 
Chyby v FW u Siemensů x65
Určitě jste už slyšeli nebo dokonce vlastníte mobilní telefon Siemens řady x65. V době představení se ukázalo, že v počátečních verzích firmwarů obsahují telefony chyb, jako máku. Pojďme se tedy společně podívat, co jednotlivé verze opravili a co naopak zanechali a je stále chybné.

Úprava pevnosti připojeného foťáku
Zlobí Vás připojení externího fotoaparátu s Vašemu telefonu Siemens S/M/SL55 aC60? Stane se Vám někdy, že foťák odpadne? S55_Kenny Vám přináší návod, jak zlepšit stabilita fotoaparátu.

 
Pomalý Serial port? Minulost!
Pro uživatele mobilních telefonů Siemens používajících ke správě svého telefonu sériový datový kabel - COM tu máme návod, jak alespoň trochu urychlit jakoukoliv práci prováděnou s tímto kabelem.

 
Úprava MP3 přehrávače pro připojení k x55, x65 telefonům
Nejednoho z Vás jistě zamrzela absence MP3 přehrávače u řady x55 a x65. Prozatím jediným řešením je použít externí MP3 přehrávač Siemens. Problém je v tom, že má starší konektor, který nepřipojíte k novějším telefonům. Zde je návod na to, jak to změnit.

 
ODSTRANĚNÍ REKLAM Z X65
Znáte to, koupíte si mobilní telefon od operátora a v menu najdete odkazy na různé služby danného prodejce. Pokud se vám toto nelíbí, máme tu pro Vás návod, jak se těchto nepříjemností zbavit.

Retro – dva roky se Siemens S55 
Můj první Siemens, se kterým jsem měl tu čest seznámit se podrobněji, byl Siemens S55. Oznámen byl zrovna v době, kdy mi „odcházela“ má Nokia 7110. Hledal jsem tedy důstojného nástupce. V Siemens S55 jsem jej našel!

Pokračování seriálu o vylepšování Siemensu

Kapitola pátá: Jak vytvořit jazykovou sadu pro mt?

Seriál o patchování

Kapitola první: co to jsou patche

Kapitola druhá: fenomén V-klay

Kapitola třetí - EEPROM Tool

Kapitola čtvrtá: Jak updatovat Váš Siemens?


Podrobněji te tato akce se nazývá tvorba LanguagePack - LGP. LGP je vlastně sada jazyků nahrána uvnitř telefonu, pomocí které zvládá telefon "mluvit" příslušnými jazyky.

 
Kapitola šestá: Jak si vytvořit slovník T9?
V minulém díle jsme se naučili vytvořit si jazyk a jazykové sady LanguagePack. Pro kompletní počeštění jakéhokoliv telefonu nám zbývá již jen naučit se vytvářet si slovníky rychlého psaní T9 v potřebném jazyku a kombinacích jazyků.

Experimentujete se Siemensem?

 Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Dříve na něm stavěl kampaň. Ale nový OnePlus 6T ho mít nebude

OnePlus 6

Chystaný model 6T přijde o sluchátkový konektor jack 3,5 milimetru. Potvrdil to přímo šéf firmy Carl Pei. Přitom čínský...

Sháníte supervýkonný telefon za rozumné peníze? Teď máte dvě volby

Honor Play a Pocophone F1

Pokud jste ještě donedávna chtěli mobil s maximálním možným výkonem, nezbylo než kupovat prémiové modely. To se ovšem...

Musíme si počkat. Oppo se do Česka zatím oficiálně nechystá

Celý složitý mechanismus je tu kvůli designu. Prakticky celé čelo telefonu je...

Oppo, které je jedním z pěti největších mobilních výrobců, expanduje do Evropy. Ještě loni přitom byla pro Evropany...

Najdete na iDNES.cz