Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vystopoval jsem svůj ukradený mobil!

aktualizováno 
Ukradli vám mobilní telefon? S trochou štěstí se vám jej může podařit najít.
Do redakce nám dorazil následující dopis. Považujeme jej za natolik zajímavý, že jej zveřejňujeme v nezkráceném znění.

Konec přednášky, a já spěchal ulevit si na WC. Bundu a tašku s mobilem, indexem a sešity jsem nechal na radiátoru před WC. Když jsem vyšel ven, což bylo tak za půl minutky, bunda ležela na zemi a taška byla fuč. Na chodbě nikdo, akorát pár mých spolužáků, které jsem nejprve podezíral ze špatného vtipu. Bohužel pro mě nikdo nevtipkoval, a tak jsem se toho dne vrátil domů bez tašky.

Policii jsem oznámit nic nešel. Za prvé jsem byl v tu chvíli strašně naštvaný a za druhé jsem tušil, že by stejně nic nenašla. Ani operátorovi jsem nevolal, jednalo se o Paegas Twist. Doma jsem na mobil zkoušel volat, ale dlouho byl vypnutý a naskakovala jen schránka. Až kolem půlnoci mi to kdosi zvedl a na můj dotaz "kdo je tam?" opět zavěsil. Druhý den už jsem byl úspěšnější. Dotyčný mi sdělil, že chtěl mobil a řekl známému, ať mu nějaký sežene. Že je kradený prý ví, ale je mu to fuk. Žádal jsem ho tedy, aby mi aspoň vrátil tašku s ostatními věcmi. Slíbil, že to známému vyřídí. Mimochodem, nevyřídil nic.

Každý trochu šikovnější uživatel mobilu se určitě umí dovolat do své schránky i z jiného telefonu. Napadlo mě tedy, že začnu schránku vybírat za zloděje (mimochodem, mobil jsem neměl nijak blokován, takže zloděj ho mohl hned využívat) a třeba se dozvím, o koho se jedná. A tak se také stalo. Nejprve byly ve schránce jen hlouposti, jak se dotyčný učil s telefonem zacházet, ale později začaly přibývat vzkazy jako: Ahoj tady XYZ, ozvi se mi!, Jsem už v XXX, přijď brzy. A jednou dokonce volala nějaká paní, která se představila plným jménem a zanechala své číslo domů. Dokonce tam byl vzkaz od jisté velké české firmy, která tento telefonát později popřela. Zjistil jsem si podle čísla té paní její adresu a s adresou a ostatními informacemi, které jsem si pečlivě zapisoval, vyrazil konečně na policii do Plzně (tam mi byl mobil odcizen).

Na policii dlouho nemohli pochopit, co se vlastně stalo, dokonce se mi vysmáli, že jsem to neoznámil hned, ale až za 4 měsíce. Když konečně pochopili, proč jdu až teď a že těžko sám půjdu za dotyčnou paní, aby mi řekla, komu volala, přistoupili jsme k sepsání oznámení. Příslušník psal na stroji, velmi pomalu, že je květen pátý měsíc si počítal na prstech. Nejvíc mě ale pobavily vypínače osvětlení. V horní půlce měly fixem napsáno zapnuto a v dolní vypnuto.

Po sepsání mě nechali čekat v nějaké místnosti, totálně zdemolované, asi cela předběžného zadržení nebo co. Konečně přišla nějaká šarže - žena. Ta na rozdíl od kolegů vše brzy pochopila, dokonce jsem ji naučil na svém novém mobilu (koupil jsem si ten samý hned druhý den po krádeži) zjistit jeho IMEI kód.

Zanedlouho se ozvala, ať si přijdu pro mobil. Podle mých informací zjistila vlastníka mého mobilu, který tvrdil, že mobil koupil v hospodě. Policistka ale porovnala IMEI kód, který jsem ji naučil zjistit, s IMEI z mého záručáku a mobil mu zabavila. Nepomohlo mu ani to, že IMEI vytištěný pod baterkou strhnul a telefon přinesl bez SIM karty (tu prý omylem zablokoval a vyhodil). Tak jsem měl zpět aspoň přístroj.

Pravého pachatele zanedlouho také dopadli. Myslel jsem, že je konec, ale mýlil jsem se. Musel jsem jet na jinou služebnu, kde se mnou měli sepsat nový protokol. Tak jo. Opět jsem jim vysvětloval vše znovu. Nakonec mi bylo sděleno, že mi zavolá soudní znalec, aby odhadl stupeň poškození mobilu. Chtěl jsem na něj číslo, ale to mi nedali, že prý zavolá sám. Telefon ležel v šuplíku a když po půl roce nikdo nevolal, tak jsem ho raději prodal, abych z něj měl aspoň něco. Dneska už jsou to roky dva a stále nic. Třeba se ještě ozve :-)

Karel

Autor:


Nejčtenější

Nezapomenutelná dovolená. Syn na lodi prosurfoval více než čtvrt milionu

Ilustrační snímek

Jedna německá rodina zažila šok poté, co obdržela vyúčtování od operátora. Ten po ní totiž místo obvyklé částky...

Pozor na roamingové pasti. Pořádně napálit se můžete i v Evropě

Ilustrační snímek

Je tomu přesně rok, co vešlo v platnost nařízení Evropské komise, které operátorům zakazuje účtovat si roamingové...Mají fantastický smartphone. Číňané válcují konkurenci

Vivo NEX

Značku Vivo zatím v Evropě příliš neznáme, je populární primárně na domácím trhu v Číně. S představením jejich...

Samsung připravil neodolatelnou nabídku. Note 8 zlevnil na výbornou cenu

Samsung Galaxy Note 8

Samsung má v akci cashback model Galaxy Note 8 už od května. Teď však tento špičkový telefon zlevnil přímo a ten tak...

Špičkový mobil za polovinu ceny konkurentů. Test Honoru 10

Velký displej telefonu dostal nahoře "obligátní" vykrojení, které se stává u...

Sháníte špičkový mobil, který sleduje současné trendy, má dostatek výkonu, skvělý fotoaparát, velký displej v...

Další z rubriky

Které značky mobilů jsou nejprodávanější v regionech ČR? Podívejte se na mapu

Souboj nejvyšších modelů

Společnost Datart poskytla redakci Mobil.iDNES.cz exkluzivně informace o nejprodávanějších značkách smartphonů v...

Překvapivý koncept samsungu. Vrací do hry plnohodnotnou QWERTY klávesnici

Designový koncept Samsung Oxygen

Vysouvací konstrukce mobilů je sice již minulostí, ale uplatnění by mohla najít i u smartphonů. Ve svém konceptu ji...

Nový extra výkonný procesor Snapdragon 850 v mobilu mít nebudete

Qualcomm Snapdragon 850 zamíří do notebooků s Windows 10 S

Americká společnost Qualcomm na veletrhu Computex v Tchaj-peji představila čipovou sadu Snapdragon 850. Oproti variantě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz