Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výsledky soutěže HandEry 2001

aktualizováno 
Firma HandEra zveřejnila výsledky soutěže vývojářů a jejich programů. Určitě nás může těšit, že se mezi vítězi najde jméno z naší malé země. Palmare.cz přináší nejen výsledky soutěže, nýbrž i malý rozhovor s "naším" vítězem!

 

Soutěž HandEra 2001 byla vyhlášena s cílem ukázat přednosti nového rozlišení počítače Hand Era 330 240x320 pixelů, schopnosti přepínat mezi zobrazeními do "landscape" režimu, virtual graffiti plošky a podpory ovládání programů jednou rukou.

Pro firmu je soutěž jedna z cest, jak přilákat vývojáře ke specifickým schopnostem počítače, protože jen další vývoj aplikací optimalizovaných pro HE330 přinese komerční úspěch i samotnému modelu (a naopak).

Výsledky soutěže i některé screenshoty vítězů si můžete přečíst níže. Nás v této souvislosti pochopitelně zaujalo, že mezi oceněnými je i Hynek Syrovátka, jehož vynikající, jednoduchý a účinný EasyLaunch (starší recenze) patří již delší dobu mezi perly PalmOS freewarové scény.

Položili jsme Hynkovi S. několik otázek :


Ještě jednou gratulujeme k ceně HandEry za rok 2001. Stal jste se "nuceným" majitelem HandEry 330 - je to pro vás nevhodný dárek (třeba jste toužil po barevném Palmu), nebo naopak Palm vašich snů?

Tak nevhodný dárek to rozhodně není! Moje žena si už dlouho brousila zuby na můj původní Palm IIIx, takže jsem měl rodinou povolený upgrade i za cenu investice. Získání HandEry 330 bylo však tím nejelegantnějším řešením. Nebudu předstírat, že bych nepřivítal barevný displej, ale na IIIx jsem, co se týče displeje, mnohem více než barvu postrádal vyšší rozlišení, takže HandEra mi přesně kápla do noty. 8 MB RAM, možnost použití paměťových karet (pořídil jsem si 64MB CF), lepší reproduktor a další přednosti HandEry asi nemusím ani zmiňovat.

Jak vidíte budoucnost EasyLaunche, jehož schopnosti se dnes minimálně vyrovnávají komerčnímu TealLauncheru? Budete program dál vyvíjet a bude nadále free?

EasyLaunch hodlám rozšiřovat dál, jen co mi invence, nápady od vás uživatelů a hlavně volný čas dovolí. Nedokáži si představit situaci, která by mě vedla k tomu, abych přestal šířit EasyLaunch zdarma. Ale jak se říká: "Nikdy neříkej nikdy".

Vyprodukoval jste zatím pouze několik programů, ale všechny považuji za vynikající. Nepřipravujete nějakou další užitečnou PalmOS aplikaci?

"Soukromě" něco zcela nového nepřipravuji, nemám moc času nazbyt. "Profesionálně" se těším na to, že firma, pro kterou pracuji, uvede na trh, myslím, že velmi užitečnou PalmOS aplikaci, na jejímž vývoji se budu též podílet. Je mi to moc líto, ale detaily bohužel nemohu sdělit.

Co byste si jako vývojář přál od serveru Palmare.cz, co by mohl náš server pro začínající vývojáře udělat?

Teď mě bohužel nic objevného nenapadá. Jsem moc rád, že uveřejňujete seriál "Programování pro PalmOS počítače krok za krokem", to je opravdu dobrý počin, jen bych se osobně přimlouval za trochu rychlejší tempo - pokud to kapacity autora dovolí.

Díky za rozhovor.


Výsledky soutěže HandEra Software Contest 2001

Vývojář Program URL
Ben Combee
Chris Mulliner
Claus Fenske
Evolutionary Systems
Goldfoot Biochemical
Linkesoft
Mercury Development
Mike McCollister
PalmTec
Seahorse Software
Syrovátka Hynek
Tan Kok Mun
Tim Charron
DbgMessageHack
SilkClockHack
jpgView
HandMap
Artelope
Screenshot
Bough
McPhling
Tome Raider
Crazy 8's
Easy Launch
P-Johnng
CardSync

www.mulliner.org/palm/

http://www.claus-fenske.de/
http://www.handmap.net/
http://www.artelope.com/
http://www.linkesoft.com/
http://www.mercdev.com/
home.cfl.rr.com/mjmdlm/palm/index.htm
http://www.tomeraider.com/
http://www.seahorsesoft.com/
www.mujweb.cz/www/hysy/
home1.pacific.net.sg/~kokmun/
http://www.impressivestuff.com/

 

jpg View SilkClockHack

 
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Android se opičí po iPhonu X. Připravuje se na vykrojené displeje

iPhone X

Letošní verze systému Android má zatím interní označení Pistachio Ice Cream. Jednou z novinek má být možnost snadné...Najdete na iDNES.cz