Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Všeuměl s velkou výdrží - recenze HP iPAQ 914c

aktualizováno 
Výběr Windows Mobile komunikátorů je stále bohatší a tak má potenciální zájemce při výběru nového telefonu skutečně nad čím přemýšlet. Mezi uvažované přístroje můžeme jistě zařadit i nový HP iPAQ 914c.

HP iPAQ 914c již brzy dostane svého následovníka | foto: Radek Mikudík, Mobil.iDNES.cz

Komunikátor s pevnou QWERTY klávesnicí přímo pod dotykovým displejem již dnes není nijak neobvyklý a kromě Samsungu i780 a zbrusu nového Palm Trea Pro uvedenou podmínku splňuje i přístroj společnosti HP s názvem iPAQ 914c. Jak si zařízení, které během vývoje prošlo dramatickou změnou designu, vedlo v redakčním testu zjistíte z následujících řádek.


Katalog mobilů:

Původní HP iPAQ 914 Samsung i780 Palm Treo Pro

HP iPAQ 914c s telefony stejné koncepce – korejský Samsung i780  a Palm Treo Pro.

Kapitoly recenze:

Stručná charakteristika:
Výkonný WM komunikátor s QWERTY klávesnicí a vestavěnou navigací.

Obsah balení:
USB kabel, nabíječka, redukce pro nabíjení v zemích mimo EU, stereo HF, akumulátor, příručka Getting started, CD s ActiveSync a WM Device center.


Vzhled, konstrukce a zpracování

Jak již bylo řečeno v úvodu, konečná podoba zařízení se od té první avizované poměrně zásadně liší. Zda to byla změna k lepšímu, či krok stranou ať si přebere každý sám, nám se ale nový design líbí podstatně více. Rozměrově je nový iPAQ malinko větší než Samsung i780, vyšší tloušťku telefon vynahradí akumulátor kapacity 1 940 mAh.

Dominantním prvkem celého zařízení je chromovaný lem, jenž obepíná celý obvod komunikátoru vyjma spodní hrany. Se stříbrným páskem kontrastuje elegantní čerň, do které je oděn zbytek těla. Čelní kryt má lesklou povrchovou úpravu a tak si bezpečně zapamatuje byť i letmý dotek prstů. Displej spolu s QWERTY klávesnicí a ovládacími prvky zabírají drtivou část čelní plochy, přesto je nápisu “iPAQ“ mezi nimi vyhrazen zbytečně široký pás.

 HP iPAQ914c HP iPAQ 914c HP iPAQ 914c HP iPAQ 914c

HP iPAQ 914c HP iPAQ 914c HP iPAQ 914c

Nad displejem je vyveden emblém výrobce a ještě výše pak telefonní reproduktor. Vlevo je pak signalizační dioda, která upozorňuje na důležité události (nová SMS, zmeškaný hovor), případně oznamuje aktivní bezdrátové moduly (BT, wi-fi).

Jak již bylo nastíněno, místem se trochu plýtvalo a tak zůstal pod klávesnicí nevyužit zhruba centimetrový pásek. Škoda. Na druhou stranu, pokud by byla klávesnice až po samotný okraj telefonu, hrozilo by vyklouznutí přístroje při psaní.

 HP iPAQ914c HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc

HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc

Zadní strana je díky nanesené gumové vrstvě matná a tak není náchylná k upatlání. Tradičně je zadní část krytu rozdělena na dvě části, z nichž je ta větší odnímatelná a slouží k vložení akumulátoru a SIM karty. Teleskopický stylus (11 cm) se vytahuje z pravé dolní hrany.

Menší horní část obsahuje objektiv fotoaparátu, spolu s přisvětlovací diodou a zrcátkem ke snadnému pořízení autoportrétů. Spodní hrana je prostá jakýchkoli funkčních prvků, hrana horní nabídne tlačítko k vypnutí telefonu, RESET a konektor pro GSP anténu k lepšímu příjmu.

HP iPAQ914c

 

HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc

HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc HP iPAQ 91xc

Na levém boku najdeme ovladač hlasitosti, tlačítko k aktivaci hlasového ovládání a krytku microSD slotu a miniUSB konektoru. Konečně pravý bok slouží k ovládání přístroje pomocí kolečka s možností stisku. Dále je zde duplicitní tlačítko OK a klávesa pro start (spoušť) fotoaparátu.

Dílenské provedení telefonu je na vysoké úrovni, kladně hodnotíme i vzájemné lícování jednotlivých části. Na nepříjemné vrzání či praskání, které by ukazovalo na špatně odvedenou práci konstruktérů jen tak nenarazíte.

Paměť a procesor

Všechna zařízení z nové kolekce HP se chlubí rychlými procesory a nejinak tomu je v případě iPAQu 914c. Srdcem přístroje je procesor Intel PXA270 taktu 416 MHz, kterému asistuje 128 MB operační paměti, z nichž je pro běh aplikací vyhrazeno rovných 77 MB. Použitá Windows Mobile 6.1 Pro ukusují více než polovinu z 256 MB velké FlashROM a tak je uživateli k mání necelých 120 MB. Investice do paměťové karty typu microSD (SDHC) tak bude po chvilce užívání nezbytností.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Reakce komunikátoru na libovolné uživatelské příkazy jsou prakticky okamžité, více než dobrou vyladěnost hardware dokazuje třeba rychlé otevření složky Windows (3 sekundy). Používání telefonu je tak velmi pohodlné a není třeba se obávat ani multimédií – iPAQ si hravě poradí i s neoptimalizovaným filmovým klipem.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Ovšem nelze předpokládat, že by telefon vzhledem k menšímu displeji někdo k tomuto účelu pravidelně využíval. Konkrétní výsledky zátěžových testů jsou předmětem příslušné kapitoly.

Název HP iPAQ 914c
 Rozměry [mm]  64 x 114 x 15
 Hmotnost [g] 154 g
 Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional
 Procesor Intel XScale, 416 MHz
 SDRAM 128 MB
 FlashROM 256 MB
 Paměťový slot microSD (SDHC)
 Sítě Quadband GSM, Triband UMTS
 Data GPRS, EDGE, HSDPA
 Displej - rozlišení 320 x 240 pix
 Displej - úhlopříčka 2,5" (63,5 mm)
 Displej - barvy 65 536
 Satelitní navigace AGPS
 Wi-fi 802.11 b/g
 Bluetooth verze 2.0, EDR, A2DP
 Infraport ne
 Digitální fotoaparát 3,2 MPix
 Autofocus ano
 Blesk ano
 Videotelefonie ne
 FM rádio ne
 Baterie 1 940 mAh


Displej a ovládání

V době, kdy jsou ohlášeny zařízení jak ASUS Galaxy7 a HTC Touch HD může působit použitý displej úhlopříčky 2,5 palce trochu úsměvně, ovšem je třeba vzít v úvahu, že zmíněné komunikátory jsou zcela jiné koncepce. Srovnávat tak můžeme s již zmíněnou dvojicí Palm Treo Pro a Samsung i780. Oba konkurenční telefony mají čtvercové displeje rozlišení 320 x 320 bodů úhlopříčky 2,6“.

Recenzovaný model ale vsadil na klasičtější rozlišení 320 x 240 obrazových bodů, které znamená vyšší kompatibilitu aplikací. Dotyková vrstva je velice citlivá, což chválíme. Velkým problémem je ale zapuštění displeje, které pohodlné ovládání přístroje velmi komplikuje.

HP iPAQ 914c - displej HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

V HP zkrátka ještě neakceptovali fakt, že jsou ponořené displeje out a zobrazovač v jedné rovině s okraji napomáhá snadnějšímu ovládání prsty. V případě iPAQu se tak v mnoha situacích neobejdete bez dotykového pera.

Jas displeje se nastavuje v pěti krocích, při nejnižším je přitom podsvícení zcela vypnuto. Naopak při nejvyšším stupni displej doslova září, což zlepšuje čitelnost na slunci. Ta je v porovnání s i780 citelně lepší, ale HTC Touch Diamondu se nevyrovná. Jas se nastavuje pro oba režimy (pohon na baterii, nabíjení) zvlášť stejně, jako doba aktivního podsvícení při nečinnosti. Barevné podání použité zobrazovací jednotky je velmi dobré a bílá není vůbec nažloutlá.

K ovládání telefonu slouží kromě displeje i hlavní čtyřsměrová klávesa se středovým OK a osm dalších tlačítek, které mohou výrazně urychlit přístup k některým funkcím. Krom dvojice kontextových a telefonních tlačítek je zastoupena klávesa k otevření nabídky Start, tlačítko OK a dvojice tlačítek pro rychlý přístup do kalendáře a zprávám. Jejich funkce ale není stanovená napevno a tak je lze snadno přemapovat.


Klávesnice

WM komunikátory s fyzickou plnohodnotnou klávesnicí se těší velké oblibě a není proto divu, že se s takto vybavenými telefony setkáváme stále častěji. Nové HP nabízí pevnou klávesnici přímo pod displejem a na nás teď je zhodnotit její kvality.


Blok obsahuje celkem sedmatřicet tlačítek zhotovených z tvrdého plastu. Jejich povrch je hladký a válcovitého tvaru. Většina tlačítek má dvojí funkci, kterou přepínáte tlačítkem Fn. Jednotlivé řady tlačítek jsou odděleny tenkými stříbrnými proužky. Mezi tlačítky nejsou mezery, což však vůbec nevadí. Klávesy mají optimální zdvih a jejich stisk je velmi tichý.

HP iPAQ 914c - klávesnice

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Psaní je i napoprvé velmi pohodlné a prakticky není třeba si nijak dlouho zvykat, jak tomu bylo v případě Samsungu i780. Snadnou orientaci na klávesnici za šera umožní jasně bílé podsvícení, které bohužel nejde nijak deaktivovat a  to i přesto, že softwarové prostředky v systému jsou.

Bohužel se po odškrtnutí podsvětlení nic neděje a klávesnice po stisku libovolného tlačítka vesele svítí dál. I přes tuto chybku jde o výbornou klávesnici, kterou se v dané konkurenci odvážíme označit za jednu z nejlepších.

Telefonování, SMS, MMS a emaily

Použitý telefonní modul komunikuje ve čtyřech GSM a třech UMTS pásmech a stahování dat je tak možné přes GPRS/EDGE případně přes HSDPA v dosahu sítí třetí generace. Výběr frekvence je automatický, v nastavení lze samozřejmě dále připustit jen GSM nebo pouze WCDMA pásmo.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Komunikátory HP se často potýkaly s nepříjemnými latencemi při uskutečňování telefonních hovorů. Tomu je zdá se konec – u iPAQu 914c jsme nic podobného nezaznamenali. Škoda jen, že HP nerozumí dotykovým gestům a tak není možné v telefonním seznamu rolovat prsty. To platí i pro libovolné rozsáhlejší nabídky.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

K vyhledávání jména tak slouží známý způsob postupného filtrování, k němuž lze využít virtuální nebo fyzickou klávesnici. Hlasitost reproduktoru byla při nejvyšším stupni zcela dostatečná i telefonování na rušné ulici.

Ze známých funkcí nechybí blokování, přidržení nebo přesměrování hovorů. Dále lze zvolit, zda se má vaše číslo ukazovat při odchozím volání všem, nebo jen jménům v telefonním seznamu. Takové funkce jsou ale pro WM typické a tak překvapí jen začátečníky.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Textové zprávy jsou řazeny do podoby přehledné konverzace a tak již nebudete muset dlouze vyhledávat, cože bylo předmětem dávné korespondence. Snad ani nemá smysl připomínat přítomnost přehledného MMS klientu pro snadnou tvorbu multimediálních správ. Stejnou samozřejmostí je podpora technologie Direct Push pro synchronizace emailů, kontaktů a kalendáře s MS Exchange serverem.

Konektivita

Dnes je pravidlem, že takřka každý nový WM komunikátor v sobě ukrývá wi-fi a Bluetooth modul a jinak tomu není ani u recenzovaného iPAQu. Wi-fi standardu 802.11 b/g oceníte zejména k připojení k domácí bezdrátové síti, jelikož volných hot-spotů je stále poskrovnu. Citlivost se nijak okatě nelišila od jiných zařízení, které byly v době testování v redakci (ASUS 552w, HTC Touch Pro, Samsung i780), nepotěšil nás ale stručný správce modulu.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Bluetooth 2.0 oceníte nejen při spárování s jiným telefonem, pohodlná je také synchronizace s PC přes ActiveSync, případně WM Device Center. Kromě toho se nabízí funkce tisku dokumentů na BT tiskárně, samozřejmostí je profil k bezdrátovému poslechu muziky (A2DP). EDR zajistí, že se rychlost transferu souborů bude pohybovat okolo 200 kB/s, což je pro menší soubory více než dostačující.

HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro HP iPAQ 914c - WM 6.1 Pro

Zklamáním je absence podpory technologie Mass Storage, která telefon promění ve čtečku karet. K prohlížení jejího obsahu je tak nutné nainstalovat synchronizační nástroj.

 Bonusové aplikace

 HP Photosmart Mobile

Aplikace, která krom prostého prohílžení pořízených snímků umožňuje jejich přímý tisk, případně zaslání formou přílohou k emailu nebo přes Bluetooth.

Hp iPAQ 914c - bonus aplikaceHp iPAQ 914c - bonus aplikace 

Google maps

Tuto užitečnou pomůcku z dílen Google asi není třeba představovat. Máte-li neomezený datový tarif, pak jsou Google mapy vhodným nástrojem ke snadné orientaci v neznámých městech.

Hp iPAQ 914c - bonus aplikaceHp iPAQ 914c - bonus aplikace

Google serach

Otevře okno Google s vyhledávací lištou.

Hp iPAQ 914c - bonus aplikace

Search
Jednoduchá, avšak užitečná utilita k vyhledávání informací v telefonu. Kromě samotných souborů tak lze vyhledávat i slova v kontaktech či textových zprávách.

Hp iPAQ 914c - bonus aplikaceHp iPAQ 914c - bonus aplikace

Voice Commander
Tato utilita přijde vhod tomu, kdo je zvyklí ovládat svůj komunikátor hlasem. V základním menu jsou vidět příkazy, které je možno hlasově přístroji udělit.

Hp iPAQ 914c - bonus aplikaceHp iPAQ 914c - bonus aplikace 

Hlas je rozpoznán spolehlivě a nemusíte se ani moc snažit. Testovaný vzorek ale nebyl lokalizován do češtiny a tak aplikaci učiní leda rodilý mluvčí.

Repote Desktop Mobile
Aplikace k připojení ke vzdálené ploše PC. V nastavení zvolíte název PC, přihlašovací jméno a heslo a barevný režim (256 barev, 65 536 barev).


GPS

Na rozdíl od iPAQu 614c na těle recenzovaného typu nenaleznete ani zmínku o vestavěné navigaci, přesto zařízení nechybí. Po počáteční skepsi, pramenící z nevalných výsledků dosažených u staršího HP komunikátoru se dostavilo nadšení. Ano, zjištění pozice netrvalo nijak dlouho a většinou mohla navigace začít zhruba po půl minutě.

Jde o A-GPS, která navíc umožňuje rychlejší zjištění pozice stažením příslušných informací z internetu. K tomuto účelu slouží aplikace HP iPAQ GPS QK Position. Nešvarem je tak pouze menší displej, který není k účelu navigace příliš nakloněn. Nevýhodou je také absence držáku v základním příslušenství.


Fotoaparát

Snímače s více než třemi miliony buněk se stávají standardem i u WM komunikátorů a přesně takto je vybavený i nový iPAQ. Tlačítko pro start fotoaparátu je tradičně na pravém boku a posléze plní funkci spouště. Samotný zachycení okamžiku probíhá známým stylem namáčknout – zaostřit –domáčknout. Při expozici je vhodnější mít telefon na výšku, v opačném případě budou snímky „na vysoko“, jak to můžete vidět na přiložených fotografiích.

Samotná aplikace pochází z dílen společnosti ArcSoft a je docela povedená. V základním náhledu tak vidíte aktuální velikost snímku, režim blesku, režim fotoaparátu a počet snímků, které zvolené úložiště ještě pojme.

HP iPAQ 914c - jako fotí HP iPAQ 914c - jako fotí

HP iPAQ 914c - jako fotí HP iPAQ 914c - jako fotí

Velkým překvapením však byly samotné snímky pořízené novým HP, které jsou kvalitativně diametrálně odlišné v porovnání s 614c. Žádné podivné závoje nebo kostičkovaná mozaika se v tomto případě nekonají a připočteme-li k tomu přítomnost blesku pro noční focení a výborné makro, pak je jasné, že iPAQ 914c patří v této oblasti k nejlepším zařízení své kategorie.

Funkce Detail
CMOS 3.2 MPix
Ohnisková vzdálenost pevná
Autofocus ano
Blesk ano
Rozlišení 2048 x 1536, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1280 x 960, 640 x 480, 320 x 240
Video 320 x 240, 176 x 144
Režim normální, časovač, dávka, panorama (vertikální, horizontální)
Kvalita nízká, normální, vysoká
Vyvážení bílé auto, žárovka, halogen, zářivka, přítmí, slunečno, oblačno
Efekt kresby normální, ČB, negativ, sépie, chlad
Zvuk závěrky volitelně
Formát snímku JPG
Úložiště FlashROM nebo microSD karta
Formát JPG, H263 (video)


Výkon a výdrž, testy

Již po pár minutách užívání tohoto komunikátoru zjistíte, že výkon rozhodně nebude slabou stránkou zařízení. Silný procesor za asistence velké porce RAM podává slušné výkony, které jsme tradičně podrobili oblíbenému měřiči výkonu s názvem VS Benchmark 2007. Vinou landscape displeje však byla grafika po celou dobu rozhozená, přesto bylo možné vyčíst výsledek 1 571 bodů, který patří pouze k průměru. 

Alespoň, že při komplexním Spb test nenastaly žádné komplikace a výsledky vám, jako vždy předkládáme v přehledné formě.

Výsledky Spb Benchmark:

HP iPAQ 914c - Spb benchmark

Výsledky VS Benchmark 2007:

Zařízení  Výsledek
HP iPAQ 214  3 370
HTC Touch Diamond (P3700)  2 821
HTC Touch Pro (Raphael)  2 516
HP iPAQ 914c  1 571
HTC Touch Cruise  1 390
Asus P526   870

Příjemným překvapením je použitý akumulátor kapacity úctyhodných 1 940 mAh, který slibuje opravdu velice dobrou výdrž. Sami jsme byli zvědaví, jak šetrně dokáže telefon s takto velkou zásobou energie pracovat. A byli jsme nadšeni. Při běžném používání (20 minut hovoru, několik SMS, půl hodinu na internetu) se můžete bez dodávky elektrické energie obejít až čtyři dny. Jasně největším konzumentem energie je přitom právě brouzdání po webu nebo satelitní navigace, kdy se výdrž sníží zhruba na pět hodin.

 • Přehrávání MP3 do sluchátek     26h 10 min
 • Přehrávání videa                          5h 45 min

Poznámka: při přehrávání MP3 byla nastavena hlasitost sytému na polovinu, v přehrávači potom na maximum, stejně jako při přehrávání videa, kdy byl navíc jas displeje nastaven na nejvyšší stupeň.

Závěr

Konečný verdikt zatím posledního komunikátoru značky HP rozhodně nebude tak rozporuplný, jak tomu bylo u iPAQu 614c.  Novinka se nám líbila mnohem více, což je také na znění recenze znát. Abychom byli konkrétnější, pochvalu si vysloužilo velmi dobré dílenské zpracování, překvapila také QWERTY klávesnice. Zřejmě žádné jiné WM zařízení této koncepce totiž nenabízí lepší a psaní textů je opravdu komfortní.

Použitý procesor je dostatečně silný a i přes papírově nižší kmitočet si v Spb testu vedl lépe, než iPAQ 614c. Slabým místem se ukázal být displej, jehož kvality (citlivost, vysoký jas – slušná čitelnost na slunci) zadupává do země jeho zapuštění. To znemožňuje lepší ovládání prsty, naštěstí je přibalen stylus.

Zamrzí i absence podpory technologie Mass Storage, kterou u většiny nových WM zařízení vídáme. Využití jako satelitní navigace se osvědčilo, i když opět je zde onen menší displej. K zařízení jako k fotoaparátu ale nemáme výhrad – iPAQ fotí skutečně dobře. Přihlédneme-li k ceně pod deset tisíc korun, pak je nový iPAQ docela silnou konkurencí k Samsungu i780, proti kterému má i daleko vyšší výdrž. Váháte-li právě mezi těmito dvěma rivaly, doporučujeme si pročíst recenze a pak se rozhodnout. Obě zařízení mají v každém případě co nabídnout.

K testu zapůjčila společnost PalmPC s.r.o.

Proč koupit?

 • výborné technické zpracování
 • rychlý procesor
 • velká RAM
 • slušný fotoaparát
 • integrovaná GPS
 • povedená QWERTY klávesnice

Proč nekoupit?

 • malý a v těle přístroje zapuštěný displej
 • absence podpory Mass storage
 • nepodporuje dotyková gesta

Kdy?

 v prodeji

Za kolik?

9 500 KčNejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Průkopník bezrámečkových smartphonů míří do Evropy. Ukáže se v září

Sharp Aquos S3

První bezrámečkový smartphone se představil v roce 2014 a vypadal skvěle, přitom byl Sharp Aquos Crystal levný...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Huawei jde tvrdě za svým cílem, Apple už je na dostřel

Huawei P20 Pro

Cílem čínské firmy Huawei pro letošní rok je prodat dvě stě milionů smartphonů. Šéf společnosti oznámil, že polovinu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz