Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vše o nových tarifech Paegasu

aktualizováno 
Od 1. září zavádí RadioMobil nové tarifní programy. Naše srovnání však ukazuje, že ze starých (Aktivů, Diamantů apod.) tarifů se konečně vyplatí přejít. Nově také můžete přejít z Twistu na kartu Paegas Partner, nebo z tarifu na Twist. Přečtěte si o všech změnách v nabídce RadioMobilu.

Přesně před dvěma lety (1. září 1999) zavedl RadioMobil číselné tarify pro síť Paegas (tarify Paegas 20, 60, 120, 300). Od 1. září letošního roku zavádí RadioMobil opět nové tarify – Paegas 20 Start, Paegas 80, Paegas 200, Paegas 400. Inovoval svůj doplňkový program HIT a přidal ještě jeden tarif pro Twist; souběžně s tím upravil aktivační poplatky a podmínky u tarifů i předplacených karet. Už při letmém srovnání nových tarifů se starými je zřejmé: na novinky se vyplatí přejít!

Přehled nových tarifních programů

 

 

 

Hovorné za minutu (platí celý den)

 

Měsíční poplatek

Volné minuty

do sítě Paegas

do jiných sítí v ČR

SMS

Paegas 20 Start

               157,50 Kč

20

               4,20 Kč

                     6,83 Kč

  1,79 Kč

Paegas 20 Start HIT

               157,50 Kč

20

               3,36 Kč

                     5,46 Kč

  1,05 Kč

Paegas 80

               472,50 Kč

80

               2,63 Kč

                     5,78 Kč

  1,79 Kč

Paegas 80 HIT

               472,50 Kč

80

               2,10 Kč

                     4,62 Kč

  1,05 Kč

Paegas 200

               945,00 Kč

200

               2,63 Kč

                     4,73 Kč

  1,05 Kč

Paegas 200 HIT

               945,00 Kč

200

               2,10 Kč

                     3,78 Kč

  1,05 Kč

Paegas 400

            1 680,00 Kč

400

               2,63 Kč

                     3,15 Kč

  1,05 Kč

Paeags 400 HIT

            1 680,00 Kč

400

               2,10 Kč

                     2,52 Kč

  1,05 Kč

Všechny ceny v tabulce i v celém článku jsou s DPH 5 %.

První minuta se účtuje celá, po jejím uplynutí se účtuje po vteřinách.

A pozor, nově můžete přecházet z karet Twist na karty Paegas Partner, z karet Paegas Partner na samostatné tarifní programy a z tarifních programů zpět na karty Twist. Můžete si také koupit sadu s mobilním telefonem a tarifním programem (obdoba Eurotel Komplet)

Ke každému tarifnímu programu je možné aktivovat přinejmenším jednu kartu Paegas Partner (hovorné z těchto karet se nemění, zůstává stejné jako v minulosti):

  • Paegas 20 Start, HIT: Paegas Partner III
  • Paegas 80, HIT: Paegas Partner II, III
  • Paegas 200, 400, HIT: Paegas Partner I, II, III

Z karet Paegas Partner můžete přejít na libovolný z nových tarifů RadioMobilu (podmínky jsou stejné, za aktivační poplatek 3675 Kč si dokonce můžete koupit i dotovaný telefon). O tuto změnu ale zatím můžete požádat pouze ve značkových prodejnách Paegas. Tento nový tarif si může osoba, která dříve používala kartu Partner, platit sama (faktura bude chodit na její jméno), nebo je možné posílat vyúčtování i v budoucnu původnímu majiteli karty Partner. Podstatné ale je, že když se se svým partnerem rozejdete, můžete mu převést jeho kartu Partner na tarifní program a oba dál budete platit jenom své účty.

Pro některé uživatele možná bude zklamáním, že k novým tarifům už není možné aktivovat doplňkové programy Víkend, Nonstop a Paegas NEJ. Čas, který s novými tarify protelefonujete při připojení k internetu (přenosu dat, odesílání faxů) nebo prohlížení wapových stránek, se neodečítá z volných minut - datové a faxové přenosy tedy platíte vždy.

Noví zákazníci

Pokud si koupíte dotovaný telefon, potom zaplatíte aktivační poplatek 3675 korun a zavážete se používat služby sítě Paegas po následující dva roky. Vybrat si můžete jenom z tarifů Paegas 80, 200, 400. Když si nebudete kupovat dotovaný telefon, potom neplatíte žádný aktivační poplatek a vybírat si můžete ze všech osmi tarifních programů (tedy i s dodatkem HIT). Abyste však získali výhodnější ceny díky dodatkovému programu HIT, musíte se zavázat k používání sítě Paegas po dva roky; pokud se bez HIT obejdete, potom se k ničemu upisovat nemusíte.

Starší zákazníci

Ti zákazníci RadioMobilu, kteří mají uzavřenou smlouvu na dobu určitou (koupili si v minulosti dotovaný mobil, prodloužili smlouvu, aktivovali si program Víkend) a stále jim trvá, mohou přejít na čtyři standardní nové tarify – tedy Paegas 20 Start, 80, 200, 400. Všichni ostatní se smlouvou na dobu neurčitou si mohou aktivovat libovolný z osmi nových tarifů. Podmínka uzavření smlouvy na dva roky při aktivaci tarifu s HITem samozřejmě platí i v tomto případě. Pokud už máte starší program HIT, potom můžete přejít na nový tarif s HITem s tím, že nemusíte prodlužovat smlouvu - platit bude ta původní.

Je HIT opravdovým šlágrem?

Nový program HIT je podobný tomu starému. Za úpis na dva roky získáte přibližně o 20 % levnější hovorné než se standardními tarify. U nového i starého HITu platí, že po uplynutí dvou let toto zvýhodnění skončí - budete mít hovorné podle standardního tarifu bez HITu. Pokud budete chtít dál volat levněji, potom se budete muset znovu upsat.

Jak se vyplatí nové tarify?

Když jsme srovnali pouze nové tarify mezi sebou, zjistili jsme, že Paegas 20 Start se vyplatí přibližně do 80 provolaných minut měsíčně, Paegas 80 od 80 do 200 provolaných minut měsíčně, Paegas 200 od 200 do 400 minut měsíčně. Pro více než 400 minut měsíčně se ve vzájemném srovnání tarifů vyplatí jednoznačně Paegas 400. Při srovnání jsme použil modelovou situaci, kdy zákazník volá polovinu času v síti Paegas a druhou polovinu do ostatních sítí (cena za volání do všech ostatních sítí je stejná). Tento model volání podle našich informací odpovídá průměrnému uživateli sítě Paegas.

A jak si vedou starší tarify ve srovnání s těmi novými?

Paegas 20, Nonstop: Vyplatí se vám přejít na Paegas 20 Start, případně HIT. Za poloviční měsíční poplatek máte sice o něco vyšší minutové ceny za volání do sítí Eurotel, Oskar a Paegas (jen mimo špičku), ale levněji voláte ve vlastní síti ve špičce a do pevné sítě. Navíc rozdíl v levnějším hovorném do některých síti se začne u staršího tarifu vyplácet až po přibližně 100 provolaných minutách. A v tom okamžiku už se vám dávno vyplatí výhodnější Paegas 80.

Paegas 60, Nonstop: Když srovnáte tento tarif (a to i včetně Nonstopu) s Paegas 80, tak zjistíte, že s Paegas 60 platíte větší měsíční poplatek, s výjimkou hovorů mimo špičku do síti Eurotel a Oskar máte levnější minutové hovorné (o pouhých 0,50 koruny) a navíc máte ještě více volných minut. Paegas 80 se vám zřetelně vyplatí. Paegas 80 HIT je ve všech kritériích výhodnější.

Paegas 120, Nonstop: Paegas 200 je oproti tarifům Paegas 120 dražší jen v jednom případě – volání do pevné sítě mimo špičku a to o 0,625 Kč. Jinak je vždy výhodnější (má téměř jednou tolik volných minut) a vyplatí si Paegas 200 oproti výhodnému Paegas 120 + Nonstop. Pokud se rozhodnete pro Paegas 200 HIT, potom ve srovnání s tarify Paegas 120 výrazně ušetříte.

Paegas 300, Nonstop: Jestli máte Paegas 300 (a to i s variantou Nonstop), potom urychleně přejděte na Paegas 400, nejlépe s programem HIT. Budete mít o 100 volných minut více a ušetříte na hovorném. Srovnání Paegas 300 Nonstop oproti Paegas 400 (bez HITu, ten je skutečně v tomto případě bezkonkurenční) vyzní pro starší tarif jenom v případě volání do sítě Paegas mimo špičku, levnějšího o 0,525 Kč.

Paegas Ekonom, Nonstop: Když si aktivujete Paegas 80 HIT (už jste u RadioMobilu více než čtyři roky, tak proč ne ještě další dva?), zaplatíte asi o padesát korun měsíčně víc, ale budete mít více volných minut, stejné hovorné jako u Ekonoma s Nonstopem, levnější hovory do pevných sítí a do Oskara. A pokud máte jenom samotný tarif Ekonom (bez Nonstopu), potom budete volat s Paegas 80 HIT levněji i do sítě Eurotel (bez HITu budete volat výrazně levněji ve špičce, o trošinku dráže mimo špičku). A budete mít hovory do hlasové schránky zdarma. A pokud provoláte více než 150 minut, tak raději uvažujte rovnou o Paegas 200.

Paegas Aktiv, Nonstop: Pro majitele Aktivů platí to samé, co pro ještě starší zákazníky RadioMobilu s Ekonomy. S Paegas 80 namísto 50 volných minut do pevné sítě získáte 80 minut pro volání kamkoliv a to za podobné minutové ceny (většinou výhodnější). K tomu si připočítejte další výhody (volání do schránky). Pokud při pohledu na měsíční fakturu od RadioMobilu vidíte částku větší než tisícikoruna, potom si rovnou aktivujte Paegas 200. A jestliže jste až dosud s Aktivem v síti Paegas vydrželi, potom se klidně upište na další dva roky a získejte program HIT.

Paegas Manažer, Nonstop: Srovnání s Paegas 200 se dá odbýt slovy levnější hovorné, nižší paušál, dvakrát tolik volných minut. Doporučení je jasné – zvolit Paegas 200 (možná se vám vyplatí i Paegas 400) a nejlépe i s HITem.

Paegas Diamant, Nonstop: S Paegas 400 zaplatíte za volání do sítě Paegas stejné částky; při volání do jiných českých sítí výrazně ušetříte. Námitku, že s Paegas Diamant máte 100 volných minut pro datové přenosy, můžete odbýt tím, že oněch 100 dalších minut máte k třem stům hlasovým minutám v nižším měsíčním poplatku za Paegas 400. Zvažte i úpis na další dva roky, protože možnost volat do všech sítí za nejvýše 2,52 Kč (s DPH) je velmi, velmi lákavá.

Upíšete se na dva roky?

Nejvíce času vám asi zabere rozhodování o tom, zda se upíšete RadioMobilu na další dva roky a získáte tak velmi lákavé ceny s programem HIT. Jestli máte staré tarify Ekonom, Aktiv, Manažer a Diamant, potom možná dvouletou smlouvu rovnou podepište. Vy už žijete s Paegasem více než dva roky (mnohem často i více než čtyři roky) a ty další dva v pohodě přežijete. Ostatně, kdyby vám šlo jenom o nejlevnější volání, potom už byste dávno přešli na Dohodu s Oskarem. Jestli skutečně netušíte, co bude za dva roky, potom berte v úvahu i to, že svého tarifu se můžete bezplatně zbavit – za převod smlouvy na někoho jiného už totiž nebudete vůbec nic platit.

Zdarma je nyní i změna tarifu z dražšího na levnější. Výjimka nastává v případě, že máte dotovaný telefon a neuplynul jeden rok od jeho pořízení (tedy od uzavření smlouvy). V takovém případě za snížení tarifu zaplatíte poplatek 1000 korun.

Jedním z motivů RadioMobilu pro současné změny v nabídce je snaha přesvědčit majitele karet Twist, aby si pořídili tarifní programy. Na tarif můžete z Twistu přejít zdarma. Od prvního září ale můžete přecházet z Twistu rovnou na karty Paegas Partner. Uvažujte o této možnosti, pokud už máte tarif a někdo z vašich blízkých používá kartu Twist.

Na Twist ale můžete z tarifních programů a karet Paegas Partner i přecházet. Když totiž ukončíte smlouvu (na dobu neurčitou) a současně požádáte o převedení svojí karty SIM na kartu Twist, může vám RadioMobil vyhovět a za poplatek 400 korun (100 korun vám bude připsáno jako hovorné ke kartě Twist) tuto operaci provést. Nebudete tak muset měnit telefonní číslo a přitom už nebudete platit žádné měsíční poplatky. Všechny zálohy, které v té době budete mít u RadioMobilu zaplacené, vám budou vráceny.

Mění se i Paegas Twist

Změny jsou i v ceníku Paegas Twist. Samotnou kartu Twist si můžete koupit za 699 Kč (hovorné je 400 Kč); za kartu SIM s GSM bankovnictvím zaplatíte 899 Kč. Vybrat si můžete ze dvou tarifů – Standard má stejné ceny jako dosud jediný tarif pro Paegas Twist. Tento cenový program mají všichni současní majitelé Twistů a bude také ve všech nových sadách Twist a na samostatně prodávaných kartách.

Tarif Twist SMS si můžete aktivovat na lince 4601. To, jaký máte tarif, zjistíte po odeslání textové zprávy s textem TARIF na telefonní číslo 4603. Odeslaná i přijatá textová zpráva s touto informací je zdarma. První změna tarifu je zdarma, každá další je zpoplatněna částkou 100 korun. Při změně tarifu si dejte pozor na jednu věc - ihned po zadání změny v hlasovém systému se vám změní ceny za hovory, datové a faxoé přenosy. Ale cena za odeslané SMS se změní až do následujícího dne.

S tarifem SMS voláte po celý den do všech sítí za 6,60 Kč (tedy stejně jako s konkurenční kartou Eurotel Go s tarifem Fun), textové zprávy vás přijdou na 1,70 Kč. Za minutu hovoru na číslo Twist NEJ nebo wapování zaplatíte 2,80 Kč. Volání do hlasové schránky přes číslo 3311 je zdarma. Účtování zůstává - po třiceti vteřinách.

Sada Paegas Start

Podobně jako Eurotel se svým Kompletem má i RadioMobil sadu, ve které je mobilní telefon a karta SIM s aktivovaným tarifním programem. Sada se jmenuje Paegas Start a najdete v ní Alcatel OT 302 s aktivovaným tarifním programem Paegas 20 Start. Po uhrazení první faktury si můžete tarifní program libovolně měnit. Pokud vás tato nabídka zaujala, potom si připravte 3833 korun, přičemž 500 korun bude použito jako záloha na měsíční paušály (tzn. tuto částku provoláte). Koupí této sady se k ničemu neupisujete; pokud se ale rozhodnete pořídit si hned při zakoupení sady tarif Paegas 20 Start HIT, potom se budete muset zavázat k používání sítě Paegas po dva následující roky.

Spočítejte si, jestli se vám nové tarify vyplatí

Nevíte, jestli se máte rozhodnout změnit svůj starší tarifní program sítě Paegas, nebo přejít k RadioMobilu od konkurence? Potom si vezměte do ruky kalkulačku, tužku a kus papíru (možná bude lepší Excel nebo podobný program) a počítejte. Od prvního září, kdy vstoupí nové tarify RadioMobilu v platnost, budete moci využít i naší aplikace Tarif Optimal, která vám s výběrem nejvhodnějšího tarifního programu jistě pomůže.Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Módní doplněk budoucnosti? Smartphone se připne do držáku na kotníku

Kotníkový držák na smartphone na módní přehlídce v Paříží

Novým přírůstkem ke smartphonovým doplňkům je držák mobilu na kotník, který ukázal pařížský módní dům Maison Margiela....

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...

Na klávesnici od Googlu můžete mít jen dva znaky. Tečku a čárku

Klávesnice od Googlu bude umět i moresovku

Google oznámil, že jeho softwarová klávesnice Gboard bude podporovat psaní pomocí Morseovy abecedy. A to jak na...

Najdete na iDNES.cz