Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volné volání je u nás levnější než leckde v Evropě

aktualizováno 
Telecom nedávno rozšířil své tarify Telefon Volno a Telefon Volno Plus. S těmito tarify můžete zdarma volat o víkendu a mimo špičku pouze za měsíční paušál.

Za Telefon Volno zaplatíte od prvního dubna  429 korun s tím, že můžete využít ve špičce zlevněného volání. Za druhý tarif, který obsahuje šedesát volných minut do všech pevných sítí, zaplatíte korun  499. Jeden telefonát je omezen na 30 minut, což ale není v Evropě neobvyklé.

Podobné programy nabízejí i zahraniční operátoři ve svých zemích. Jsou jejich programy srovnatelné s tím, co nabízí náš dominantní operátor? Ceny jsme převáděli podle platných kursů, ale je možné že se budou v rámci haléřů lišit.

British Telecom – voláme společně
Britský operátor nabízí volné volání u dvou služeb BT Together Option 2 a BT Together Option 3. Za měsíční paušál 711 korun můžete volat zdarma o víkendech a mimo špičku. V případě, že chcete volat zdarma i ve špičce, musíte si připlatit o trochu více. Za 1100 korun měsíčně si zavoláte zdarma kamkoliv po Británii. U obou programů ale platí, že hovory nesmí být delší než jedna hodina.

Telecom Italia – levné dálkové hovory
V Itálii mají zdaleka nejlevnější program pro volání zdarma s názvem Teleconomy Quando Vuoi. Italové mají rozdělený den do více pásem, a tak si v rámci programu sice musíte vybrat jedno z období mezi osmou a druhou hodinou odpolední, druhou a osmou večerní a nebo osmou večerní a osmou ranní. Za volné volání ve vybraném pásmu zaplatíte 167 korun. Program Hello Forfait zase pro změnu nabízí volné volání jen v pracovní dny. Zaplatíte za něj 1170 korun měsíčně.

Portugalsko má jen jeden volný tarif
Portugal Telecom se snaží ulovit zákazníky na večerní a noční volání zdarma. Za příplatek 176 korun si můžete povídat doslova do aleluja. Volné období pro program PT Noites + platí mezi sedmou hodinou večerní a devátou ranní.

V Polsku jsou dražší než my
Náš severní soused s obrovským trhem by teoreticky mohl mít paušál za volné volání levnější než u nás. Je tomu ale trochu jinak. Přitom dva tarify snesou srovnání s tarify Českého Telecomu. Jsou i stejně postaveny.

Jeden nabízí volné volání jenom o víkendech a druhý i mimo špičku v týdnu. Plan TP Darmowe Wieczory I Weekendy je za 626 korun za měsíc a Plan TP Darmowe Weekendy si Poláci mohou objednat za 516 korun měsíčně. Navíc volné volání mimo špičku začíná v osm hodin večer a končí v osm ráno.

Belgacom používá britský model
Jeden ze zájemců o státní podíl v Českém Telecomu má ve své nabídce také dva druhy volného volání. Belgičtí telefonisté tak mohou volat zdarma o víkendech a mimo špičku s programem No Limit National Hometime za 359 korun. Na rozdíl od Poláků se ale mimo špičku ocitnou už po sedmé hodině večerní. S tarifem No Limit National Anytime za 895 korun volají Belgičané zdarma kdykoliv.

Deutsche  Telekom nabízí tarif XXL
Německý telekomunikační obr se spokojil jen s jedním zvýhodněným tarifem na volání zdarma. Za 895 korun měsíčně si Němci mohou pořídit tarif XXL Freetime, a pak volat zdarma o víkendech a mimo špičku, která končí v šest večer a začíná v sedm ráno. 

Telefónica na to jde jinak
Nový vlastník Českého Telecomu tarif s volným voláním neposkytuje. Ale v rámci základního paušálu Servicio Telefonico Básico, je ve Španělsku prvních 160 vteřin místního hovoru zdarma.

Swiscom a jeho „poloviční cena“
I ve Švýcarsku platí, že zdarma se dá volat od sedmi do sedmi. Za volné volání o víkendech a mimo špičku zaplatí obyvatelé země sýru a fialových krav 189 korun v rámci tarifu Halfprice National.

Francie je komplikovaná země
Francé Telecom, další z neúspěšných nápadníků státního podílu v Českém Telecomu má nabídku volného volání celkem komplikovanou. Výše paušálu je závislá na počtu vybraných čísel, na která chcete volat zdarma. V rámci tarifu Les ilimités soir et weekend můžete volat bezplatně o víkendu a po šesté hodině večerní. Druhý, dražší paušál Les Illimités 24h/24 umožňuje volné volání kdykoliv.

 podmínky volání Les Illimités 24h/24   Les ilimités soir et weekend
 3 čísla 359  269 
 5 čísel 508  418 
 10 čísel 597  508 
 20 čísel 897  538 
 nelimitováno 986  598 

Český Telecom  se tak se svými současnými cenami volného volání pohybuje v evropském průměru. Nepočítáme-li ale výši životní a příjmové úrovně u nás a v EU. Kdyby se Telecom podobně snažil dostat se pod průměr evropských cen a rychlostí ADSL, tak by bylo na světě hned veseleji.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Za 99 korun si můžete vzít na chatu domácí LTE internet od T-Mobilu

Ilustrační snímek

T-Mobile letos v dubnu zjednodušil instalaci základního tarifu pevného internetu přes LTE. Nová služba vyžaduje pouze...

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

Najdete na iDNES.cz