Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vodafone ruší nevýhody předplacenek, ceny budou stejné jako u tarifů

  10:11aktualizováno  10:11
Zákazníci mají zase o důvod méně pořizovat si tarif a měsíčně platit paušál – Vodafone Nabitá karta totiž nabízí stejné ceny za volání i SMS jako standardní tarify operátora.

Většina zákazníků mobilních operátorů v Česku využívá předplacené karty. Nyní mají ještě o důvod více, Vodafone od 10. června letošního roku začne nabízet Nabitou kartu. Ta umožní majitelům předplacených karet volat za stejné ceny, jakých mohou využít tarifní zákazníci. Cena za volání se přitom odvíjí od výše částky, kterou zákazník předplacenou kartu dobije.

Podobně jako u paušálních tarifů platí jednoduchá logika: čím vyšší dobitá částka, tím levnější volání. Vodafone tak majitelům předplacených karet nabízí vlastně stejné tarify jako svým paušálním zákazníkům. Cena za minutu volání se tak snižuje z 6 Kč na 3 Kč, podle toho, kolik majitel karty dobije. Výše dobití odpovídá výši měsíčního paušálu u post-paid tarifů – hranice jsou tedy 350 Kč, 700 Kč, 1 150 Kč a 2 100 Kč.

Například v případě dobití o více než 350 Kč získají zákazníci stejnou cenu volání jako majitelé tarifu Nabito 350. Cena za minutu volání přitom zůstává ve všech případech stejná; po celý den a do všech sítí. SMS je taktéž shodná s paušálními tarify, tedy 1,19 Kč.

Účtování hovorů se řídí tarifikací 60+1, tedy po první minutě po vteřinách. Aktivace probíhá pomocí hlasového automatu při prvním hovoru, resp. pomocí Samoobsluhy a infolinky v případě již používané SIM karty.

Kompletní přehled o Nabité kartě a jejím používání naleznou zákazníci v Samoobsluze, operátor bude klienty informovat i pomocí SMS: ve chvíli, kdy zbývá 3-5 dní do konce zvýhodněného období, na konci tohoto období a při dobití. Tyto služby jsou zdarma.

Vodafone novou Nabitou kartou neruší stávající Divokou kartu. Zákazníci tedy mají na výběr mezi dvěma typy předplacenek. Zatímco Nabitá karta je vhodná pro často volající zákazníky, Divoká karta se vyplatí méně náročným uživatelům volajícím hlavně do sítě Vodafonu.

Nová Nabitá karta tedy nabízí výhody paušálních programů ve spojení se stále vyhledávanou anonymitou a svobodou spojenou s předplacenými službami. Zároveň ale vzbuzuje otázku, proč vlastně platit operátorovi pravidelný paušál, když si lze dobít jen podle potřeby. Jen málo uživatelů totiž pravidelně provolá stejnou částku.

  Nabito 119 Nabito 350 Nabito 700 Nabito 1150 Nabito 2100
Měsíční paušál u tarifu 119 Kč 350 Kč 700 Kč 1 150 Kč 2 100 Kč
Dobitá částka u Nabité karty 0-349 Kč 350-699 Kč 700-1 149 Kč 1 150 Kč-2 099 Kč 2 100 Kč a více 
Cena za minutu volání 6,00 Kč 5,00 Kč 4,00 Kč 3,40 Kč 3,00 Kč 
Cena za SMS 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč

Karta jako paušál

Tradičně stojí volání z předplacených karet více než u měsíčních tarifů. Je to logické, u paušálního zákazníka má operátor jistotu, že každý měsíc dostane příslušnou částku. Majitelé předplacené karty si totiž nemusí dobít třeba několik měsíců. Proto většina světových operátorů nabízí paušálním zákazníkům výhodnější cenu za volání. Vodafone se v tomto směru vydává opačným směrem.

Pro zákazníka je to jistě výhodnější. Navíc zatímco změnit tarif není úplně snadné, u nového tarifu Nabité karty stačí jednoduše nabít vyšší částku a měsíc má zákazník k dispozici výhodnější ceny za volání. Pro paušální zákazníky tak ubývá další důvod, proč pravidelně operátorovi platit.

Jedinou výhodou pro paušální zákazníky tak zůstávají různá tarifní zvýhodnění, která si lze pořídit pouze k předplaceným tarifům (např. Kamarádi). S nástupem Nabité karty je potřeba si ovšem ještě pozorněji spočítat, jestli je podobné zvýhodnění opravdu tak výhodné, aby se vyplatilo platit operátorovi každý měsíc stejnou částku.

Autoři: ,Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

LTE síť pro Internet v letadlech už funguje. Stanice jsou i v Česku

Mobilní LTE síť pro letadla EAN

V prvním pololetí letošního roku začne v celé Evropě fungovat mobilní síť pro letadla. Kombinuje pozemní stanice se...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...Najdete na iDNES.cz