Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vodafone ruší nevýhody předplacenek, ceny budou stejné jako u tarifů

  10:11aktualizováno  10:11
Zákazníci mají zase o důvod méně pořizovat si tarif a měsíčně platit paušál – Vodafone Nabitá karta totiž nabízí stejné ceny za volání i SMS jako standardní tarify operátora.

Většina zákazníků mobilních operátorů v Česku využívá předplacené karty. Nyní mají ještě o důvod více, Vodafone od 10. června letošního roku začne nabízet Nabitou kartu. Ta umožní majitelům předplacených karet volat za stejné ceny, jakých mohou využít tarifní zákazníci. Cena za volání se přitom odvíjí od výše částky, kterou zákazník předplacenou kartu dobije.

Podobně jako u paušálních tarifů platí jednoduchá logika: čím vyšší dobitá částka, tím levnější volání. Vodafone tak majitelům předplacených karet nabízí vlastně stejné tarify jako svým paušálním zákazníkům. Cena za minutu volání se tak snižuje z 6 Kč na 3 Kč, podle toho, kolik majitel karty dobije. Výše dobití odpovídá výši měsíčního paušálu u post-paid tarifů – hranice jsou tedy 350 Kč, 700 Kč, 1 150 Kč a 2 100 Kč.

Například v případě dobití o více než 350 Kč získají zákazníci stejnou cenu volání jako majitelé tarifu Nabito 350. Cena za minutu volání přitom zůstává ve všech případech stejná; po celý den a do všech sítí. SMS je taktéž shodná s paušálními tarify, tedy 1,19 Kč.

Účtování hovorů se řídí tarifikací 60+1, tedy po první minutě po vteřinách. Aktivace probíhá pomocí hlasového automatu při prvním hovoru, resp. pomocí Samoobsluhy a infolinky v případě již používané SIM karty.

Kompletní přehled o Nabité kartě a jejím používání naleznou zákazníci v Samoobsluze, operátor bude klienty informovat i pomocí SMS: ve chvíli, kdy zbývá 3-5 dní do konce zvýhodněného období, na konci tohoto období a při dobití. Tyto služby jsou zdarma.

Vodafone novou Nabitou kartou neruší stávající Divokou kartu. Zákazníci tedy mají na výběr mezi dvěma typy předplacenek. Zatímco Nabitá karta je vhodná pro často volající zákazníky, Divoká karta se vyplatí méně náročným uživatelům volajícím hlavně do sítě Vodafonu.

Nová Nabitá karta tedy nabízí výhody paušálních programů ve spojení se stále vyhledávanou anonymitou a svobodou spojenou s předplacenými službami. Zároveň ale vzbuzuje otázku, proč vlastně platit operátorovi pravidelný paušál, když si lze dobít jen podle potřeby. Jen málo uživatelů totiž pravidelně provolá stejnou částku.

  Nabito 119 Nabito 350 Nabito 700 Nabito 1150 Nabito 2100
Měsíční paušál u tarifu 119 Kč 350 Kč 700 Kč 1 150 Kč 2 100 Kč
Dobitá částka u Nabité karty 0-349 Kč 350-699 Kč 700-1 149 Kč 1 150 Kč-2 099 Kč 2 100 Kč a více 
Cena za minutu volání 6,00 Kč 5,00 Kč 4,00 Kč 3,40 Kč 3,00 Kč 
Cena za SMS 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč

Karta jako paušál

Tradičně stojí volání z předplacených karet více než u měsíčních tarifů. Je to logické, u paušálního zákazníka má operátor jistotu, že každý měsíc dostane příslušnou částku. Majitelé předplacené karty si totiž nemusí dobít třeba několik měsíců. Proto většina světových operátorů nabízí paušálním zákazníkům výhodnější cenu za volání. Vodafone se v tomto směru vydává opačným směrem.

Pro zákazníka je to jistě výhodnější. Navíc zatímco změnit tarif není úplně snadné, u nového tarifu Nabité karty stačí jednoduše nabít vyšší částku a měsíc má zákazník k dispozici výhodnější ceny za volání. Pro paušální zákazníky tak ubývá další důvod, proč pravidelně operátorovi platit.

Jedinou výhodou pro paušální zákazníky tak zůstávají různá tarifní zvýhodnění, která si lze pořídit pouze k předplaceným tarifům (např. Kamarádi). S nástupem Nabité karty je potřeba si ovšem ještě pozorněji spočítat, jestli je podobné zvýhodnění opravdu tak výhodné, aby se vyplatilo platit operátorovi každý měsíc stejnou částku.

Autoři: ,


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

V pokrytí signálem je Česko evropskou elitou, Polsko může tiše závidět

OpenSignal prostřednictvím uživatelských dat mapuje kvalitu mobilního signálu...

Bodují sice levnějšími službami, ale v pokrytí území kvalitním mobilním signálem za Českem pokulhávají. Mnohé evropské...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

O2 půjčí 50 korun na měsíc, vezme si za to pětikorunu

O2 vrací službu Rezerva

Operátor vrací službu Rezerva, se kterou přišel poprvé na konci roku 2010. Potěší všechny zákazníky předplacených...

Najdete na iDNES.cz