Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vodafone pustil internet do mobilu. Na půl roku bude zdarma

  12:31aktualizováno  12:31
Operátor Vodafone dnes představil novou vizi internetu v mobilním telefonu. V pilotním provozu na projektu spolupracuje s jedním významným internetovým hráčem, jehož služby budou na portálu Vodafone Live! na půl roku zdarma.
ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Mobil.iDNES.cz

Operátor však zdůraznil, že novým partnerstvím je plně nakloněn. Nový přístup k mobilnímu internetu startuje ve spolupráci s portálem Seznam.cz, jehož služby na portálu Vodafone Live! nabídne na 6 měsíců zdarma.

Promo období je pevné, zákazníci na jeho konec budou dle slov zástupců Vodafonu dostatečně upozorněni. Po jeho ukončení bude služba zpoplatněna sazbami 30 korun/den, 60 korun/týden či 120 korun/měsíc.

V rámci paušálu dostanou zákazníci neomezené procházení Live! portálu a služeb jím nabízených. Zda budou moci procházet i wapové stránky třetích stran, operátor odmítl komentovat s tím, že na obchodním modelu se stále pracuje.

V průběhu následujících měsíců se změní i vzhled samotného portálu operátora. Vodafone zároveň zdůraznil, že všechny stránky v rámci Live! jsou předem upravovány pro jejich rychlejší načtení.

"Novinky, které letos chystáme v internetu, mají kromě expanze další jasný cíl: smazat hranici mezi klasickým a mobilním internetem," uvedl David Duroň, ředitel marketingu pro nefiremní zákazníky Vodafonu.

Dodal, že kromě datových novinek chystá operátor pro letošní rok i významné úpravy v hlasových službách. Nezapomněl zmínit ani unikátní obrázkový vyhledávač Otello. - více o Otellu čtěte zde

Zároveň Vodafone oznámil, že svým partnerům nabídne i platební řešení pro internet v mobilu. Díky této službě budou moci zákazníci snadno platit za on-line služby bez nutnosti použití aplikací třetích stran.

Každá provedená platba se promítne do standardního měsíčního vyúčtování. "Přes platební systém umožníme mobilním telefonem platit nové věci a služby," řekl Duroň.

Datum ostrého nasazení mobilních plateb však operátor nezveřejnil, přesto do nich vkládá velkou naději. Vnímá ji jako zásadní novinku pro nalákání dalších partnerů.

Vodafone novou strategií reaguje na vzrůstající počet uživatelů portálu Live!. Z interních průzkumů operátora navíc vyplynulo, že průměrný zákazník Vodafonu stráví na internetu dvě hodiny denně.

Podobný přístup k wapovým službám představila již koncem minulého roku Telefónica O2, která na svém portálu O2 Active zpřístupnila zdarma služby Centrum.cz či zpravodajství serveru iDNES.cz. - více ve Wapové služby na O2 Active jsou zdarma

Bezplatný přístup ke službám je v případě Telefóniky O2 umožněn díky nové koncepci využití reklamy v mobilních obsahových službách. Příjmy z této reklamy pak mají pokrýt náklady na provoz volně přístupných služeb. Stejný model lze očekávat i u Vodafonu, který s mobilní reklamou experimentuje již delší dobu.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

Operátor O2 měl výpadek pevného internetu. Resetovat modem nestačilo

Ilustrační snímek

O2 v noci z 18. na 19. června provádělo upgrade sítě xDSL, která kvůli tomu na několik hodin nefungovala. Infolinka...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Najdete na iDNES.cz