Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vodafone připravuje VoIP a konkurenci pro 4G - koupil operátora BroadNet

  10:15aktualizováno  10:15
Vodafone chce zřejmě přestat zaostávat za konkurencí v možnostech připojení k internetu. Jak se zdá, rozhodl se převzít iniciativu a oznámil akvizici poskytovatele širokopásmového bezdrátového připojení k internetu, firmy BroadNet Czech. Můžeme se těšit na nové služby.

Vodafone koupil firmu BroadNet Czech - Mobilní operátor Vodafone pohltil poskytovatele bezdrátového připojení k internetu na bázi FWA. | foto: BroadNet

To, že Vodafone chystá posílit svoji pozici na trhu firemních zákazníků a chce začít významněji konkurovat svým dvěma hlavním konkurentům, není žádné tajemství. Před nedávnem začal firemním zákazníkům nabízet balíček služeb OneNet, zahrnující kromě mobilního hlasu i připojení k internetu a také služby pevných linek.

Své možnosti v této oblasti nyní významně posílil, když ohlásil akvizici společnosti BroadNet. O chystané akvizici informoval mezi prvními i server iDNES.cz. BroadNet nabízí širokopásmové připojení v pásmech 26 a 28 GHz, jde o tzv. FWA (Fixed Wireless Access). Tím získává Vodafone nezávislost na síti Telefóniky O2 a může začít svým zákazníkům nabízet mimo jiné rychlé bezdrátové připojení k internetu, ale také služby založené na VoIP. Vodafone jako jediný dosud neměl alternativní připojení k internetu, které by se hodilo pro firmy i domácnosti. T-Mobile již loni nabízel ADSL, ale příliš se mu nedaří.

Již samotný BroadNet se zaměřoval především na firemní zákazníky, proto je logické, že na této akvizici opět vydělají především firemní zákazníci Vodafonu. Ti se nových služeb dočkají jako první. Je ale pravděpodobné, že Vodafone bude portfolio služeb nadále rozvíjet a časem se tak můžeme dočkat třeba alternativy k ADSL či kabelovému připojení pro domácnosti.

Tuto strategii potvrdila na tiskové konferenci i Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu Česká republika: "Portfolio služeb BroadNetu doplňuje zejména konvergovanou službu Vodafone OneNet, která poskytuje komplexní telekomunikační řešení (pevné a mobilní hlasové a datové služby včetně internetu) firemním zákazníkům," a dodala: "akvizice BroadNetu je dalším potvrzením strategie Vodafonu nabídnout firemním zákazníkům v České republice komplexní telekomunikační služby nové generace."

K podpisu smlouvy mezi společnostmi došlo 1. 9. 2008 a Vodafone tak získal 100 % akcií společnosti BroadNet Czech, a. s. Po ukončení celého akvizičního procesu se BroadNet stane součástí Vodafonu. Finanční podmínky transakce žádná ze zainteresovaných stran nezveřejnila.

Autor:Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...Najdete na iDNES.cz