Vlna operátorských slev. S O2 ušetříte třetinu, s Vodafonem pětinu

aktualizováno 
Třeba jednou nebudou čeští operátoři nejdražší v Evropě. Aspoň to naznačují dvě aktuální marketingové akce. Vodafone nabídne dvacetiprocentní slevu na připojení k internetu, Telefónica O2 kontruje dokonce třicetiprocentní slevou na neomezené tarify Neon.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: SXC.hu

Akční sleva O2 se vztahuje na neomezené tarify Neon a platí pro zákazníky s Identifikačním číslem (IČ). Zákazníci mohou uspořit 195 až 2 730 korun. Nabídku lze využít od prvního do 14. března a sleva pak platí po celou dobu trvání smlouvy. Vodafone se naopak zaměřil na mobilní internet a původní cenu 650 korun za měsíční neomezené připojení snižuje o 20 procent. To pro zákazníka znamená úsporu 125 korun. Sleva je trvalá a platí pro každého zákazníka.

Tarify Vodafone pro připojení k internetu
Tarif FUP Cena
Připojení na den 5 MB (denně) 17 Kč
Internet v mobilu 100 MB 177 Kč
Připojení na stálo 3 GB 525 Kč

I po snížení ceny zůstane zachována hranice FUP na 3 GB měsíčně. Ostatní datové tarify zůstávají beze změny, kromě neomezeného připojení tak Vodafone nabízí sedmnáctikorunové připojení na den s FUP 5 MB na den a Internet do mobilu za 177 Kč měsíčně. V tomto případě je FUP 100 MB měsíčně. Připojení Vodafone ale omezuje chybějící podpora 3G. Tím zatím Vodafone pokrývá jen 45 procent území Prahy a to ještě pouze v testovacím režimu.

Nabídka O2 je na rozdíl od slevy Vodafone platná jen na prvních 14 březnových dnů. Za všechny nově aktivované tarify Neon L, L+, XL nebo XXL budou jejich uživatelé platit o 30 procent méně. Měsíční paušál u těchto tarifů se pohybuje od 650 korun za Neon L, přes 950 korun za Neon L+ a dvoutisícový Neon XL, až po 3 900 korun, které zaplatí majitelé tarifu Neon XXL s neomezeným voláním do všech českých sítí.

Slevy na tarify O2 Neon
Tarif Standardní cena Akční cena
Neon L 650 Kč 455 Kč
Neon L+ 950 Kč 665 Kč
Neon XL 2 000 Kč 1 400 Kč
Neon XXL 3 900 Kč 2 790 Kč

Zejména u vyšších tarifů přináší akce poměrně výraznou úsporu. Noví uživatelé Neon XXL budou platit 2 730 korun a ušetří 1 170 korun, což není málo. Nejnižší tarif Neon L pak přijde na 455 korun, což je o necelé dvě stovky méně. Zjednodušeně to znamená, že za standardní cenu tarifu Neon L si můžete pořídit tarif L+, který nabízí kromě víkendového volání a SMS do sítě O2 v rámci paušálu ještě 300 volných minut měsíčně.

Nelze se ubránit dojmu, že O2 reaguje na chystaný tarif Vodafone, který bude oznámen již příští týden (čtěte: Sestavte si tarif na míru…). Konkurenční tarify T-Mobile naopak při snížení cen Neonů dávají ještě menší smysl (čtěte: Srovnání neomezených tarifů: jen blázen by šel k T-Mobilu).

Autor:


Nejčtenější

GLOSA: Proč je iPhone XS Max jednoduše nejlepší smartphone na světě

iPhone XS Max

Každý rok patří iPhony na špičku aktuální produkce a u nového modelu XS Max tomu není jinak. A to i přesto, že v...

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...

Tři roky a tak obrovský skok. Porovnání fotoaparátu iPhonu SE a XS Max

Posunem si prošel i fotoaparát. iPhone SE měl v roce 2016 stejný foťák jako typ...

Fotoaparáty v mobilních telefonech v posledních letech dělají mílové pokroky. Mezi fotomobily patřily iPhony vždy na...

Google se vysmívá nepovedeným fotkám. U něj se to nestane

Pixel 3: Top Shot

Třetí generace Pixelů disponuje navzdory trendům pouze jedním hlavním fotoaparátem. Přesto podle Googlu nehrozí, že by...

Další z rubriky

Operátor chtěl 37 tisíc, jenže smlouva byla uzavřena na ukradený průkaz

Ilustrační snímek

Operátoři by podle Českého telekomunikačního úřadu měli kontrolovat databázi neplatných dokladů. Informuje o tom v...

Velká sláva. Praha pokryla tři stanice metra rychlým mobilním internetem

Ilustrační snímek

Od úterý 2. října mohou cestující na lince C pražského metra používat rychlá mobilní data i v tunelech mezi stanicemi...

Studentský tarif T-Mobilu dotahuje konkurenci. Nejen daty, ale i cenou

Ilustrační snímek

T-Mobile 1. září rozšíří tarifní portfolio o nový studentský tarif. Student Data nabídne uživatelům do 26 let oproti...Najdete na iDNES.cz