Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VITO Audio Notes: mocný diktafon pro Windows Mobile

aktualizováno 
VITO Audio Notes je špičková aplikace, která mimo funkci diktafonu bravurně zvládá i nahrávání příchozích a odchozích hovorů, uskutečněných z vašeho WM zařízení.
VITO Audio Notes: znáte povedenější diktafon pro váš komunikátor?

VITO Audio Notes: znáte povedenější diktafon pro váš komunikátor?

Společnost VITO Technology je mezi příznivci WM přístrojů známá především díky projektu I love Windows Mobile, který si klade za cíl zjednodušit základní operace s těmito přístroji a jejich ovládání přiblížit filosofii OS X z Apple iPhone.

Již dříve jsme vám v samostatných recenzích přinesli podrobnější pohled na povedený správce kontaktů Fun Contact (nyní ve verzi 2.0) nebo uživatelské rozhraní Good Win. Obě uvedené aplikace svým prostředím okatě připomínaly uživatelské prostředí z iPhonu, předprogramovaná gesta zase využila dotykový displej na maximum. Audio Notes je součástí stejného projektu, ovšem konkurenční operační systém nijak nenapodobuje. Přesto jde o aplikaci, která dokazuje, že v jednoduchosti je skutečně síla.

Instalace

Po stažení instalačního souboru a před samotnou procedurou instalace si ve vašem zařízení vyčleňte 2 MB datového prostoru, aplikace lze bez problémů provozovat i z paměťové karty. Dodejme ještě, že reset není po instalaci programu nutný.

Diktafon s kvalitním záznamem kdykoli a kdekoli

Nainstalovaný Audio Notes z vašeho komunikátoru učiní mocný záznamník zvuku. Jistě uznáte, že mít takový přístroj vždy po ruce se může docela hodit. A nemusí nutně jít jen o uchování životních mouder linoucí se z úst štamgasta, kterého právě přemohl démon alkohol.

Bohaté uplatnění najde Audio Notes třeba na přednáškách, jejichž obsah není možné vzhledem ke slovní kadenci přednášejícího zaznamenat písemně v uspokojivé a hlavně čitelné formě. A jak na to?

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Jednoduše. Stačí v hlavní nabídce programu stisknout softwarové tlačítko “Record“ a záznam veškerých zvukových podnětů, které dolehnou k vašemu komunikátoru bude okamžitě zahájen. Záznam lze kdykoli tlačítkem “Pause“ přerušit, případně poklepáním na “Stop“ úplně zastavit. Během nahrávání lze měnit zisk mikrofonu, tedy poměr amplitudy výstupního a vstupního signálu. Informační panel zobrazuje délku nahrávky a základní charakteristiku souboru. Výhodou je, že aplikace zvuk v reálném čase ukládá v komprimovaném formátu MP3 nebo WAV. V obou případech se nabízí tři stupně kvality, jejíž bit rate se liší následovně:

 Kvalita/formát  MP3  WAV
 Low  32 kbps  128 kbps
 Medium  64 kbps  352 kbps
 High  96 kbps  705 kbps

Netřeba dodávat, že MP3 záznam s nejnižším datovým tokem je s nahrávkou ve formátu WAV s bit ratem nejvyšším kvalitativně velmi vzdálený. Obrovsky rozdílná je také datová náročnost a tak nejkvalitnější záznam s koncovkou WAV délky jedné minuty spolyká asi 5,5 MB, nejúspornější MP3 si pak při stejné délce vystačí s 250 kB. Nesmí chybět volba datového úložiště, volit tak můžete mezi FlashROM a paměťovou kartou.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Podstatnou volbou v Menu\Recording je položka “Calls autorecord“, jejíž zaškrtnutí bude znamenat automatické nahrávání každičkého uskutečněného hovoru. Nahrávky se přitom přehledně člení v adresáři My Documents\My Audio Notes\Incoming a Outgoing a to ve tvaru číslo volajícího datum_čas. Tato funkce je opravdu velmi užitečná a silně návyková. Stává se vám, že občas nestihnete z důležitého telefonního hovoru vše podstatné “podchytit“? Navadí, Audio Notes to udělá za vás.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Možnost “Quick record“ umožňuje přiřadit aktivaci diktafonu některému HW tlačítku vašeho komunikátoru. Pořízené audio záznamy lze s použitím kontextového menu přímo v prostředí programu přehrávat, přejmenovat  nebo posílat formou MMS nebo e-mailu. Stejně tak se nabízí možnost daný záznam prodloužit nebo jej přemístit do jiného datového úložiště, případně rovnou smazat.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Závěr: aneb za málo peněz hodně muziky

Audio Notes i přes svou zdánlivou jednoduchost dává uživateli veškerý komfort záznamníku, který své uplatnění najde v řadě situací. Potěšující je možnost záznamu v několika stupních kvality a celkově velmi intuitivní ovládání. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak automatické nahrávání všech uskutečněných hovorů v MP3 nebo kvalitnějším (a datově náročnějším) WAV formátu. Voláte-li často a potrpíte si na vysokou kvalitu záznamu, pak zvažte investici do paměťové karty kapacity několik gigabytů, což při dnešních cenách nikoho nezruinuje.

VITO Audio Notes je určen pro všechny Pocket PC a Smartphony na systému Windows Mobile 5.0 a 6. Cenu této aplikace výrobce stanovil na příjemných 7 USD. Její schopnosti a komfort vám tuto počáteční investici ale brzy vykompenzují.Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Najdete na iDNES.cz