Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VITO Audio Notes: mocný diktafon pro Windows Mobile

aktualizováno 
VITO Audio Notes je špičková aplikace, která mimo funkci diktafonu bravurně zvládá i nahrávání příchozích a odchozích hovorů, uskutečněných z vašeho WM zařízení.
VITO Audio Notes: znáte povedenější diktafon pro váš komunikátor?

VITO Audio Notes: znáte povedenější diktafon pro váš komunikátor?

Společnost VITO Technology je mezi příznivci WM přístrojů známá především díky projektu I love Windows Mobile, který si klade za cíl zjednodušit základní operace s těmito přístroji a jejich ovládání přiblížit filosofii OS X z Apple iPhone.

Již dříve jsme vám v samostatných recenzích přinesli podrobnější pohled na povedený správce kontaktů Fun Contact (nyní ve verzi 2.0) nebo uživatelské rozhraní Good Win. Obě uvedené aplikace svým prostředím okatě připomínaly uživatelské prostředí z iPhonu, předprogramovaná gesta zase využila dotykový displej na maximum. Audio Notes je součástí stejného projektu, ovšem konkurenční operační systém nijak nenapodobuje. Přesto jde o aplikaci, která dokazuje, že v jednoduchosti je skutečně síla.

Instalace

Po stažení instalačního souboru a před samotnou procedurou instalace si ve vašem zařízení vyčleňte 2 MB datového prostoru, aplikace lze bez problémů provozovat i z paměťové karty. Dodejme ještě, že reset není po instalaci programu nutný.

Diktafon s kvalitním záznamem kdykoli a kdekoli

Nainstalovaný Audio Notes z vašeho komunikátoru učiní mocný záznamník zvuku. Jistě uznáte, že mít takový přístroj vždy po ruce se může docela hodit. A nemusí nutně jít jen o uchování životních mouder linoucí se z úst štamgasta, kterého právě přemohl démon alkohol.

Bohaté uplatnění najde Audio Notes třeba na přednáškách, jejichž obsah není možné vzhledem ke slovní kadenci přednášejícího zaznamenat písemně v uspokojivé a hlavně čitelné formě. A jak na to?

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Jednoduše. Stačí v hlavní nabídce programu stisknout softwarové tlačítko “Record“ a záznam veškerých zvukových podnětů, které dolehnou k vašemu komunikátoru bude okamžitě zahájen. Záznam lze kdykoli tlačítkem “Pause“ přerušit, případně poklepáním na “Stop“ úplně zastavit. Během nahrávání lze měnit zisk mikrofonu, tedy poměr amplitudy výstupního a vstupního signálu. Informační panel zobrazuje délku nahrávky a základní charakteristiku souboru. Výhodou je, že aplikace zvuk v reálném čase ukládá v komprimovaném formátu MP3 nebo WAV. V obou případech se nabízí tři stupně kvality, jejíž bit rate se liší následovně:

 Kvalita/formát  MP3  WAV
 Low  32 kbps  128 kbps
 Medium  64 kbps  352 kbps
 High  96 kbps  705 kbps

Netřeba dodávat, že MP3 záznam s nejnižším datovým tokem je s nahrávkou ve formátu WAV s bit ratem nejvyšším kvalitativně velmi vzdálený. Obrovsky rozdílná je také datová náročnost a tak nejkvalitnější záznam s koncovkou WAV délky jedné minuty spolyká asi 5,5 MB, nejúspornější MP3 si pak při stejné délce vystačí s 250 kB. Nesmí chybět volba datového úložiště, volit tak můžete mezi FlashROM a paměťovou kartou.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Podstatnou volbou v Menu\Recording je položka “Calls autorecord“, jejíž zaškrtnutí bude znamenat automatické nahrávání každičkého uskutečněného hovoru. Nahrávky se přitom přehledně člení v adresáři My Documents\My Audio Notes\Incoming a Outgoing a to ve tvaru číslo volajícího datum_čas. Tato funkce je opravdu velmi užitečná a silně návyková. Stává se vám, že občas nestihnete z důležitého telefonního hovoru vše podstatné “podchytit“? Navadí, Audio Notes to udělá za vás.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Možnost “Quick record“ umožňuje přiřadit aktivaci diktafonu některému HW tlačítku vašeho komunikátoru. Pořízené audio záznamy lze s použitím kontextového menu přímo v prostředí programu přehrávat, přejmenovat  nebo posílat formou MMS nebo e-mailu. Stejně tak se nabízí možnost daný záznam prodloužit nebo jej přemístit do jiného datového úložiště, případně rovnou smazat.

VITO Audio Notes VITO Audio Notes

Závěr: aneb za málo peněz hodně muziky

Audio Notes i přes svou zdánlivou jednoduchost dává uživateli veškerý komfort záznamníku, který své uplatnění najde v řadě situací. Potěšující je možnost záznamu v několika stupních kvality a celkově velmi intuitivní ovládání. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak automatické nahrávání všech uskutečněných hovorů v MP3 nebo kvalitnějším (a datově náročnějším) WAV formátu. Voláte-li často a potrpíte si na vysokou kvalitu záznamu, pak zvažte investici do paměťové karty kapacity několik gigabytů, což při dnešních cenách nikoho nezruinuje.

VITO Audio Notes je určen pro všechny Pocket PC a Smartphony na systému Windows Mobile 5.0 a 6. Cenu této aplikace výrobce stanovil na příjemných 7 USD. Její schopnosti a komfort vám tuto počáteční investici ale brzy vykompenzují.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Šetří místo i data. Dietní Messenger od Facebooku je i v Česku

Aplikace Facebook Messenger Lite je dostupná i v Česku

Facebook Messenger je jedním z nejpoužívanějších kecálků, ale ne všechny telefony si s ním poradí. Loni se tak zrodila...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Mercedes Třída E 3,0...
Mercedes Třída E 3,0...

r.v. 2017, naj. 11 545 km, diesel
1 350 360 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz