Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítejte na novém Mobil.cz

aktualizováno 
Design Mobil.cz se vám dnes změnil před očima - to jste jistě nepřehlédli. Víte, co nového díky tomu získáte a jak vám nový vzhled našich stránek umožní rychleji se dostat k informacím, lépe využívat služby Mobil.cz a snáze se orientovat na v jednotlivých sekcích? Přehled změn, které nový design přináší, najdete v tomto článku.

Změna designu u zavedených internetových projektů není lehká záležitost, o to těžší pro nás bylo udělat zhruba před půl rokem rozhodnutí o změně vzhledu, navigace i některých služeb největšího a nejstaršího telekomunikačního deníku - Mobil.cz. Poté začala příprava nové struktury serveru, vytváření a aktualizace řady unikátních uživatelských databází a oprašování dříve zprovozněných, avšak prachem již zapadlých služeb. Při tvorbě nového Mobilu jsme brali v potaz všechny vaše připomínky, jimiž jste nás v našich diskusích zahrnuli, zároveň jsme se snažili zpřehlednit navigaci, urychlit načítání jednotlivých stránek optimalizací HTML kódu či redukcí reklamních ploch a to vše navíc obléci do nového, slušivého a moderního grafického kabátku. Udělali jsme to nejlepší v rámci našich možností a věříme, že se vám nový Mobil.cz bude líbit a že s ním budete spokojeni ještě více než dosud.

Zdeněk Polách, šéfredaktor zpravodajství Mobil Media (Zdenek.Polach@Mafra.cz)


Cílem celého týmu vytvářejícího a provozujícího internetový deník Mobil.cz je poskytovat čtenářům kvalitní informace a služby, které jim usnadní život s mobilními telefony. Jenže to samo o sobě nestačí. Orientace na stránkách Mobil.cz proto musí být jednoduchá a rychlá, stejně jako by služby měly být snadno použitelné a srozumitelné pro každého z několika set tisíc našich pravidelných návštěvníků. A právě to by měl umožnit náš nový design, se kterým se v tuto chvíli můžete seznamovat.

Náš starý design jistě posloužil v době své existence dobře, ale dnes už evidentně nestačil. Nabídka služeb a informací v roce 2000, kdy jsme naposledy měnili vzhled celého serveru, byla oproti dnešku skromnější a také naše nároky byly nižší. Proto jsme připravili několik novinek, které by vám měly použití Mobil.cz výrazně usnadnit.

Snad nejvýrazněji pocítíte zkoncentrování aktualit do jednoho místa. Při natažení stránky Mobil.cz do svého prohlížeče uvidíte uprostřed obrazovky všechny aktuální informace – zprávy o našich operátorech a mobilních telefonech, telekomunikační zpravodajství agentur ČTK a ČIA. Nebudou chybět ani naše krátké zprávy – aktuality. Už nejsou omezeny svou délkou několika vět, které se musely vejít do malého rámečku na titulní stránce, ale budou moci být zobrazeny jako samostatný článek a v přehledu aktualit uvidíte jenom jejich titulek. Díky tomu tak budeme moci aktuálně poskytovat mnohem více informací, než tomu bylo dosud.

Nad centrálou aktualit vždy najdete nejdůležitější článek dne, který otevírá naše aktuální vydání. Další články najdete pod přehledem aktuálních zpráv. Rozhodli jsme se pro novinku na stránkách Mobil.cz, kterou už ale mohou čtenáři oceňovat u našich kolegů z Technetu a BonusWebu. Aktuální hlavní články totiž budou ve dvou sloupcích, na rozdíl od dosavadního systému jednosloupcové sazby. Pro toto řešení jsme se rozhodli kvůli tomu, abyste nemuseli listovat stránkou příliš dolů a ihned viděli aktuální články. Také v případě, že používáte větší rozlišení obrazovky, budou články na titulní stránce vypadat lépe – dříve jste viděli perexy roztažené do dlouhých nudlí, což dvousloupcová sazba odstraňuje.

Na titulní stránce přibyly nové formuláře, které vám usnadní využívání našich unikátních a bezesporu užitečných, přesto mnohdy ve struktuře webu zapadnutých služeb. Patří mezi ně například databáze kradených telefonů, srovnání mobilů, vyhledávání v telekomunikačním slovníku nebo hodnocení spokojenosti s mobilními operátory. Služby už tedy nemusíte složitě hledat v jednotlivých vnořených částech webu – jsou v pravém sloupci na titulní stránce. Levý sloupec je vyhrazený pro odkazy na zajímavé články, rubriky nebo přehledy. Dostanete se tak rychle k recenzím nebo preview mobilních telefonů, k zajímavým srovnáním a přehledům a tématickým přílohám.

Mění se samozřejmě i vzhled samotných článků a služeb Mobil.cz. Spoustu grafických prvků jsme předělali, některé části článků jsme zestručnili. Vždy ale tak, abyste měli k dispozici přinejmenším stejné informace a možnosti jako dříve a to vše tak, aby navigace v článcích a službách byla jednodušší a jejich načítání rychlejší.

Nový design Mobil.cz samozřejmě není definitivní – v následujících dnes budeme některé věci ještě dolaďovat k vaší plné spokojenosti. Rádi uvítáme všechny vaše podněty a připomínky, stejně jako zkušenosti, které s novým designem získáte. Psát nám můžete do diskuse pod článkem, nebo na adresu – redakce@mobil.cz. Věříme, že nový vzhled a funkčnost Mobil.cz vám usnadní jeho používání a že tato změna byla z vašeho pohledu k lepšímu.

Redakce a produkční tým Mobil.cz

Autor:


Témata: operátor, Slovník

Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

T-Mobile vylepšuje pevný internet přes LTE. Stačí elektrická zásuvka

Ilustrační snímek

T-Mobile zjednodušuje instalaci u jednoho z tarifů domácího pevného internetu přes mobilní sítě. U tarifu S už nebude...

Pokrytí metra LTE sítí vyjde operátory na více než půl miliardy

Stanice metra Budějovická

Investici ve výši více než půl miliardy si vyžádá pokrytí všech tunelů a stanic pražského metra mobilním signálem, o...

Analýza Evropské komise je výkřik do tmy, stěžují si operátoři

Analýza výše nákladů za mobilní a datové služby ve státech EU uskutečněná...

Podle nedávné analýzy Evropské komise patří Česko při zohlednění parity kupní síly mezi vůbec nejdražší unijní státy,...Najdete na iDNES.cz