Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vitaphone EKG-handy – pozná, kdy potřebujete lékaře (preview)

aktualizováno 
Nemocní se srdcem v Německu, případně lidé ve stresu, mohou být o něco klidnější. Mobil Vitaphone EKG-handy jim dokáže změřit EKG a v případě problému přivolat i pomoc. Má totiž i GPS modul.

Vitaphone EKG-handyPředstavte si, že máte problémy se srdcem (nebo jste jenom ve velkém stresu). Můžete si měřit tlak a tep (to dokáží lepší digitálky) a nebo si můžete nechat změřit EKG u lékaře – tak totiž odlišíte skutečný problém od špatného pocitu. Kdybyste si mohli nechat změřit EKG a případně si nechat přivolat lékařskou pomoc, určitě byste za vhodný kapesní přístroj a službu rádi zaplatili. Podobným směrem se asi ubíraly i myšlenky německé společnosti Vitaphone, která nabízí mobil vybavený jednoduchým snímačem EKG.

Mobil se jmenuje velmi prostě EKG-handy (EKG-mobil). Je to klasický Benefon Track, který je vybevený snímačem EKG. Obojí je samozřejmě integrované tak, že lékařský přístroj můžete ovládat přímo z menu mobilního telefonu. Měřič EKG je umístěný na zadní straně mobilu (nad baterií) a je připojen přes datový konektor do mobilu. Pro měření se používají čtyři elektrody. Naměřená data mobil odešle do vyhodnocovacího centra Vitaphone, které pak vrátí mobilu výsledek. Ten se zobrazí na displeji. Jednoduché vyhodnocení dokáže provést i samotný mobilní telefon. Software na počítači v centru Vitaphone je ale výkonnější a rozpozná problémy mnohem přesněji.

Majitel mobilu se tak dozví, jestli je v pořádku, zda by se měl uklidnit nebo si přivolat pomoc. V takovém okamžiku možná ocení další vlastnost použitého mobilu. Benefon Track totiž obsahuje i přijímač GPS (družicový lokalizační systém). Protože s telefonem si kupujete i servis od Vitaphone, můžete odeslat svou polohu do centra. Pracovníci Vitaphone vám už zajistí odpovídající pomoc – navíc si budou moci s přivolaným lékařem kvalifikovaně popovídat, protože budou mít k dispozici sice jednoduché, ale přece jenom vypovídající výsledky měření EKG.

Samotný mobilní telefon se dá pořídit za 25,5 tisíce korun (770 €). Měsícně budete platit 1700 korun (51 €). V ceně máte servis od Vitaphone a hovorné – s telefonem totiž můžete běžně volat. Vitaphone primárně nabízí služby v německé síti D2-Vodafone, ale není problém používat mobil i s jiným operátorem. O funkcích, které Benefon Track podporuje, si můžete přečíst v tomto preview.

 Služba Vitaphone service

princip fungování zdravotního servisu Vitaphone

herz_handy_nateleO mobilech Vitaphone jsme psali už dříve. Dnes se o nich zmiňujeme znovu proto, že Vitaphone v Německu spouští své služby – mobil je možné zakoupit v lékárnách a některé zdravotní pojišťovny uvažují o tom, že jej svým klientům budou platit. Zlepší se tak totiž především pooperační péče o pacienty kardioklinik, a to může v důsledku ušetřit výdaje na zdravotnictví. Pro české kardiaky je zatím špatnou zprávou, že v žádné jiné zemi EKG-handy Vitaphone služby neposkytuje a i němečtí zákazníci jsou při poskytování zdravotního servisu omezeni uzemím Spolkové republiky Německo.

O mobilech se ve spojení s medicínou hovoří čím dál častěji a Vitaphone EKG-handy je jedním z prvních praktických výsledků tohoto spojení moderní komunikační techniky s technikou lékařskou. Ostatně na stránkách Mobil.cz jsme již dříve psali o pomoci mobilů lidem s dýchacími problémy nebo o sledování životních funkcí mobilním telefonem.Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Pro odvážné: papírově výborné smartphony za velmi nízké ceny

Levné smartphony s papírově zajímavou výbavou

Menší čínské značky produkují papírově velmi zajímavé smartphony s výbornou výbavou a za velmi nízké ceny. Některé lze...

Huawei odkládá mobil s ohebným displejem. Místo něj má model pro hráče

Huawei P20 Pro

Huawei má mnoho plánů, kterými chce zaplnit mezery na trhu. Představil herní smartphone, chystá i chytrý telefon s...

Huawei má velké oči. Letos chce dostat Apple na dostřel

Huawei Y7 Prime (2018)

Huawei si vytkl pro letošek cíl prodat 200 milionů smartphonů. Má tak našlápnuto dotáhnou Apple a upevnit si pozici...

Najdete na iDNES.cz