Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víc místa v Palmu - Nový Zaurus - a další aktuality

aktualizováno 
PowerOne Finance - další multiplatformní produkt | Addition4Palm 1.1 - obavy se naplnily | Sharp představil nové PDA - SL-A300 Zaurus | Bezdrátová klávesnice v US obchodech | Máte málo místa v Palmu? | Jak zrychlit PPC2002 s XScale?

 

PowerOne Finance - další multiplatformní produkt
Tvůrce profesionální finanční kalkulačky PowerOne Finance - firma Infinity softworks připravila svým uživatelům dvě překvapení - jednak zbrusu novou verzi PalmOS verze programu (4.0) a rovněž novou verzi pro PocketPC počítače.

Cena $59,95 je sice dost vysoká, ale kalkulátor nabízí velmi mnoho funkcí i ve srovnání s dražšími specializovanými kalkulačkami HP19, HP17 a HP12. Protože nás tato problematika docela zajímá, přineseme vám aktuální srovnání současných finančních kalkulátorů ještě během tohoto léta! 

 

Addition4Palm 1.1 - obavy se naplnily
Bohužel se naplnily obavy a polooficiální informace uživatelů, kteří se stali tak trošku nechtěnými betatestery spreadsheetu Addition4Palm - vývojáři tohoto produktu koupili bývalý freeware nedodělaný spreadsheet Abacus, mírně jej přepracovali a nabízejí jej za $19.95. 

Mezitím, pochopitelně, stáhli původní Abacus z downloadových serverů :-(

 

Sharp představil nové PDA - SL-A300 Zaurus
Sharp to myslí s expanzí v PDA branži smrtelně vážně a důkazem je nové PDA s XScale procesorem Zaurus SL-A300. Handheld je zatím určen pro trh v Japonsku, má procesor Intel XScale PXA210 200 Mhz, 64MB SDRAM, displej TFT 240 x 320 pixelů, 65.536 barev, slot SD, Li-Ion baterie, Rozměry jsou 70 x 113 x 12,5mm, váha 120 gramů.

Vestavěné programy zahrnují škálu základních PIM aplikací (diář, úkoly, adresář), program na poznámky (i kreslené), email, hodiny, kalkulátor, světový čas a audio program. Samozřejmě i spousta nastavovacích a systémových utilit. K tomu navrch Hancom MobileWord a MobilSheet, Jeode Java.

 

Bezdrátová klávesnice v US obchodech
Očekávaná klávesnice PocketTop, kterou díky IrDa spojení byste měli mít "napořád" (i po výměně handheldu), se v počtu asi 60 tisíc kusů dostává do prodejen v USA. Cena je "slíbených" $119 - tedy poměrně dost, proslýchá se ale, že by mohla jít až někam k $80 (vše zřejmě záleží na první poptávkové vlně).

 

Máte málo místa v Palmu?
A už jste zkusili kompresní a dekompresní utilitu FlyZip XR? Můžete prý s ní až zdvojnásobit objem dat, která v Palmu uložíte (kompresní poměr je v průměru  2,32:1 a kompresní rychlost 30kB/vteřinu umožní zkomprimovat/dekomprimovat 100kB dat asi za 3-4 vteřiny.

Program šíří firma Datoru Drosibas Tehnologijas a stojí $19,95.

 

Jak zrychlit PPC2002 s XScale?
O problémech nových handheldů  s XScale procesory se šušká na internetu už nějaký ten den. Jde o to, že PocketPC OS není optimalizován na procesory XScale a nové handheldy s těmito procesory nezaznamenaly ani s dvojnásobným taktem výrazný nárůst výkonu.

Microsoft i Intel mají pochopitelně zájem urychleně řešit - Intel uvádí, že úprava stávajících aplikací na XScale procesory povede až k 60% nárůstu výkonu nových handheldů. Problém ale možná vznikne u majitelů handheldů se staršími procesory, anebo tu budeme mít u WinCE platformy další verze programů (kromě MIPS, SH3 a ARM ještě XScale)?

 Témata: Intel, Microsoft

Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Najdete na iDNES.cz