Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vezměte Palm a pojďte si zahrát hokej

aktualizováno 
Ano, řeč bude o několika hokejových hrách pro PalmOS. Realisté jistě nečekají střelhbitou předělávku NHL2003, ujišťuji vás ale, že se nepobavíte méně.

 

Zpracování hokejů nepatří zrovna k vděčným tématům na PalmOS zařízeních. Omezené možnosti grafiky i rychlosti nedávají příliš šancí na ovládnutí herního trhu nějakými sofistikovanými věrnými simulátory. Několik zajímavých her tohoto typu se zde přesto vyskytuje.

 

MegaHockey 1.0
Zpravodajsky zmíním zajímavě graficky vyhlížející produkt firmy MegaSoft2000. Jde v něm o střelbu pukem na branku a hra je typickým důkazem toho, že krásná grafika není pro žádnou hru nejdůležitější.

Až se jí totiž pokocháte, začnete se samotnou hrou dost nudit. Program je shareware $12,95 a můžete jej odzkoušet po dobu 14 dnů, či pěti her.

 

Ultimate Table Hockey 1.72
Program byl dříve distribuován pod názvem Air Hockey a je přímým protikladem programu MegaHockey. Jejím autorem je Bryant Lee.Grafika taková nic moc, vlastně to ani žádný pořádný hokej není, ale ne a ne se jaksi od programu odtrhnout. (Varování ministryně zdravotnictví - tato hra je návyková a může způsobit těžký stupeň závislosti)

Princip je dost jednoduchý - na displeji ohraničeném černými okraji (=mantinely)  a dvěma otvory (=brankami) ovládáte modré kolečko (=hokejka) a snažíte se do soupeřovy branky "dostrkat" červené kolečko (=puk). Pohybovat se můžete jen na své polovině (to platí i pro soupeře). Hra se ovládá stylusem. Výsledkem je neuvěřitelná strkanice, která vás strhne a občasná přerušení demoverze vás po chvíli hraní přinutí zjistit, kde se dá podobná geniální věc zaregistrovat... (Varování ministra financí - frustrujícím přerušením a ukončení skvěle hry nápisem "Get the Full version..." můžete dát vale registrací programu - stojí jen $5)

Hrát můžete proti Palmu, či proti kamarádovi přes infraport. (Varování ministryně školství: žáci a studenti pozor - nerozehrávejte hru během vyučování - ztratíte pojem o čase i studijních souvislostech). Nastavovat můžete globálně, či její jednotlivé komponenty (rychlost, strategie, reakci a tření - vše ve stupnici 1-5. Zahrát si můžete zápas i turnaj.

(A závěrečné varování ministra obchodu - před začátkem hraní ochraňte svůj displej krycí fólií. Věřte, že vím, o čem zde mluvím)

 

Air Hockey3D 1.1
Poslední hra v této kategorii je z produkce Paula Ellamse. Velmi hezky zpracovaná hra vám dá vybrat z mnoha nastavení - můžete volit rychlost hry, hru jednou/dvou hráčů, zvukové efekty, ovládání (ovládá se tlačítky i stylusem). Po volbě dovednosti vašeho oponenty se již pouštíme do hry.

Hra je 3D variantou hry TableHockey. Ten samý princip, jen v zajímavém 3D zobrazení vidíte jakýsi stůl i s ukazatelem skóre.  Velmi zábavná hra má i variantu Block Break, která připomíná hru bourání zdi, či Breakout. Program stojí $8.Témata: Palm, simulátor

Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!

Najdete na iDNES.cz