Větrná nabíječka, nejmenší projektor a bleskové psaní na PDA

Zdá se vám systém vkládání znaků do PDA pomalý? Pak vyzkoušejte program TenGO, se kterým se dá psát rychlostí přes jedno slovo za vteřinu. BenQ CP120 je nejmenší digitální projektor o váze 1,3kg a větrník nabije vaše PDA nebo mobil.

TenGO - psaní rychlostí blesku

Program TenGO, který je další aplikací pro snadnější a rychlejší vkládání znaků do kapesního počítače není žádnou novinkou. Nedávno jsme se však dočkali nové verze a výrobce nabídl ukázky práce s TenGO.

Na videu se můžete podívat, jak rychle je možné vkládat do PDA znaky - výsledkem je průměrných 75 slov za minutu!

Rychlého psaní v programu TenGO je docíleno rozdělením QWERTY klávesnice na šest základních oblastí. Stylem klikáte na oblast písmene, které chcete zmáčknout. Z nabídky se následně zobrazí pravděpodobná slova, ze kterých můžete vybírat v případě, že predikce nebyla úspěšná.

Celý systém připomíná systém psaní na mobilních telefonech. Rychlejšího psaní je kromě predikce dosaženo zejména tím, že nemusíte hledat každé písmeno na miniaturní klávesnici, ale volit z mnohem menšího počtu tlačítek.

Palmareport

Program je dostupný s celkem čtyřmi jazykovými balíčky - angličtinou, němčinou, francouzštinou a portugalštinou a češtiny se dočkáme zřejmě jen stěží. Aplikaci tak ocení z českých uživatelů pouze ti, kteří text do PDA zadávají v některém z výše uvedených jazyků.

TenGO, který funguje jak na PocketPC, tak PalmOS zařízeních je k dispozici za 25 USD a vyzkoušet si můžete i třicetidenní testovací verzi, která není nijak funkčně omezena.

Nejmenší projektor

BenQ CP120 je nejmenším a nejlehčím projektorem na světě. Váží pouhých 1,3 kg a nabízí variabilní možnosti bezdrátového připojení s kompatibilitou pro nejběžnější verze Wi-Fi (802.11a/b/g).

Palmareport

Projektor má rozlišení XGA, jas 1500 ANSI lumenů a kontrastní poměr 2000:1. Velikost obrazu může dosahovat 27” až 300” a poměr projekční vzdálenosti je 45” ve vzdálenosti 2m.

BenQ CP120 je je kompatibilní s několika konfiguracemi pro vstup a výstup video systému, včetně NTSC, PAL, SECAM, EDTV a HDTV a vybaven ochranou pomocí hesla pro zvýšení bezpečnosti. Životnost lampy v ekonomickém módu je 3000 hodin.

Více o zařízení, jehož doporučená cena je 50 200,-Kč s DPH zde.

Vítr místo energie

Nabíječku, která využije větru k vyrobení energie, vymyslel Ind Shri N. V. Satyanarayana. Jeho voděodolné zařízení napojené na generátor dokáže vytvořit dostatek energie k nabití mobilního telefonu, PDA nebo notebooku.

Palmareport

K výrobě energie by měl stačit vítr o rychlosti minimálně 20 km/h a více o zařízení naleznete tady nebo na stránkách NIF India.


Témata: Hesla, Notebook