Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Velký přehled tarifů předplacených karet. Poradíme, který se vyplatí

aktualizováno 
Nabídka předplacených mobilních tarifů je pro běžného zákazníka zmatečná. Jednotlivé tarify se mohou lišit v detailech a výběr toho pravého provází obvykle dlouhé propočítávání. Poradíme, jak se v tarifech vyznat abyste si výběr usnadnili.

Velký přehled předplacených tarifů | foto: www.ukfreesims.co.uk

T-Mobile má nabídku předplacenek rozsáhlou a jednotlivé tarify se často liší v maličkostech. Při výběru tak musíte být hodně pozorní. U O2 a Vodafonu mají zájemci o předplacenou službu výběr menší, zato však přehlednější.

Určit jeden univerzálně nejvýhodnější předplacený tarif není možné. Vždy záleží na měsíční útratě, na tom, do jaké sítě nejčastěji voláte a v neposlední řadě i na tom, jak dlouho voláte. Následující přehled popisuje všechny základní běžně nabízené předplacenky GSM operátorů. U každého uvádíme, pro koho a za jakých podmínek je výhodný.

Twist Povídám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS Volání po 5. minutě v rámci vlastní sítě

6,90 Kč/min.

2,90 Kč 10 Kč Zdarma

S tímto tarifem voláte každý den po páté minutě zdarma v rámci sítě T-Mobile. Počítá se po vteřinách, účtuje po minutách. Abyste získali tuto výhodu, musíte tedy denně utratit minimálně 35 Kč. Kdybyste si chtěli výhody užívat každý den v měsíci, musíte nejdříve jen za volání zaplatit 1050 korun, a to nehledě na SMS zprávy a hovory do ostatních sítí po provolání zmíněných pěti minut.
Kdy je pro vás výhodný: pokud máte mnoho známých v síti T-Mobile, kterým takřka denně voláte.

Twist Posílám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS SMS po 5. odeslané do vlastní sítě
6,90 Kč/min. 2,90 Kč 10 Kč Zdarma

Obdobný princip jako u tarifu Povídám. Výhoda se týká všech SMS do vlastní sítě po páté odeslané každý den. Pokud byste chtěli využívat tuto výhodu denně, utratíte 450 korun plus účet za volání a SMS do jiných sítí.
Kdy je pro vás výhodný: píšete-li velké množství SMS do sítě T-Mobile a velmi málo voláte.

Twist Začínám

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
6,90 Kč/min. 2,90 Kč 10 Kč

V konkurenci neobstojí. Není důvod, proč se za stejné ceny volání i SMS jako u Povídám a Posílám nechat připravit o výhody, nebo si rovnou nepořídit Twist Pro SMS či Twist Start. U nich jedna cena zůstává stejná jako u tohoto tarifu, jedna je nižší. Jedinou výhodou je tak možnost dvojí bezplatné změny na Povídám nebo Posílám.
Kdy je pro vás výhodný: nikdy

Twist Přátelé

Volání do všech sítí Volání pěti přátelům SMS do všech sítí SMS pěti přátelům MMS
7 Kč/min. 3,50 Kč/min. 3,50 Kč 1,50 Kč 10 Kč


Pro pět přátel je volání i SMS zprávy znatelně levnější. Volání a psaní jinam je pak naopak o něco dražší. Přátele je možno pravidelně měnit, zdarma je to až pětkrát do měsíce.

Kdy je pro vás výhodný: pokud máte mobil především ke kontaktu s několika málo přáteli a rodinou.

Twist Maxi

Volání do všech sítí při nabití 600 Kč SMS do všech sítí při nabití 600 Kč Volání do všech sítí SMS
3,90 Kč/min. 1,90 Kč 6,90 Kč/min. 2,90 Kč

Výhodný tarif, který je ovšem založený na pravidelném vysokém nabíjení. Pokud uplyne měsíc a dalších minimálně 600 Kč nepřistane na vašem telefonu, ceny se změní na standardní, to znamená 2,90 za SMS a 6,90 Kč/min.
Kdy je pro vás výhodný: pokud pravidelně hodně voláte i posíláte SMS, obojí chcete za výhodné ceny a často nabíjíte částkou 600 Kč a vyšší.

T-Mobile Combi

Povinná útrata 300 Kč/měsíc Povinná útrata 500 Kč/měsíc
Bonus: dotovaný telefon/ 60 Kč zdarma Bonus: dotovaný telefon/100 Kč zdarma
Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
5,90 Kč/min. 1,20 Kč 4,90 Kč 4,90 Kč/min. 1,20 Kč 4,90 Kč

Kombinuje předplacenou kartu a tarif. Je potřeba se upsat k pravidelnému dobíjení. Podle toho, zda zvolíte 300 nebo 500 Kč, se účtuje volání. Můžete si také vybrat, zda jako bonus zvolíte telefon za dotované ceny, nebo každý měsíc získáte 60 Kč/100 kč kreditu navíc zdarma.
Kdy je pro vás výhodný: pokud pravidelně utrácíte více než 300 korun za kredit měsíčně a chcete levné SMS a MMS

Twist Týden

Poplatek 19 Kč/týden
Volání do vlastní sítě a na pevné linky Volání do ostatních sítí SMS do všech sítí
3,50 Kč/min. 5,90 Kč/min. 1,90 Kč

Za týdenní poplatek 19 korun, který vám operátor pravidelně strhne, získáte výhodné volání do vlastní sítě a na pevné linky. Jako bonus jsou poměrně levné SMSky.
Kdy je pro vás výhodný: voláte-li hodně do vlastní sítě, ale poměrně dost i na pevnou linku, nevyhýbáte se ani psaní SMS.

Twist Pro SMS

Volání do všech sítí SMS do všech sítí
6,90 Kč/min. 1,90 Kč

Bez dalších výhod, ale i jakýchkoliv poplatků a závazků, máte velmi levné SMS a volání do všech sítí za jednotnou cenu 6,90.
Kdy je pro vás výhodný: pokud píšete hodně SMS a takřka nevoláte.

Twist Internet

Internet SMS Volání v síti T-Mobile
Volání do ostatních sítí
850 Kč/měsíc
3,50 Kč
Ve špičce 8:00-19:00 Mimo špičku
19:00-8:00

Víkend a svátek
7,90 Kč/min.

5,70 Kč/min. 3,40 Kč/min. 3,40 Kč/min.

Tarif, který kombinuje předplacenku, paušál a datový tarif. Za 850 korun měsíčně dostanete internet do mobilu s maximální rychlostí
512 kbit/s a FUP 5GB.
Kdy je pro vás výhodný: pokud chcete plnohodnotný internet do mobilu, u kterého nemusíte řešit délku připojení a neplatíte ani za objem přenesených dat, ale nechcete paušál.

Twist Start

Volání do všech sítí SMS do všech sítí
5,90 Kč/min. 2,90 Kč

Tarif bez větších výhod, nabízí pouze o korunu výhodnější volání do všech sítí.
Kdy je pro vás výhodný: pokud hodně voláte napříč sítěmi a nechcete se upisovat k žádné povinné útratě, nabití nebo paušálu.

Tip Mobil.cz: Za různě vysoké týdenní poplatky si můžete k Twist tarifu vybrat ještě z několika balíčků a zvýhodnění, a sestavit si tak tarif přesně podle toho, co potřebujete a využijete. 300 volných SMS do vlastní sítě o víkendu tak můžete mít za 29 korun týdně, neomezené volání a esemeskování na jedno číslo celý týden za 49 Kč nebo za týdenní poplatek 19 Kč volání do pevných sítí za 0,50 Kč/min. Platí i časově omezená akce - pokud si pořídíte novou SIM kartu a k tomu tarif Povídám, Posílám nebo Začínám, a nabijete měsíčně alespoň 300 Kč, dostane 100 korun bonus, a to maximálně po dobu 3 měsíců.

O2 NA!PIŠTE

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
6,60 Kč/min. 1,90 Kč 5,90 Kč

Tarif s levnými SMS. Na rozdíl od konkurenčních operátorů nabízí O2 u obou svých předplacených tarifů MMS pouze za 5,90 Kč.
Kdy je pro vás výhodný: posíláte-li hodně SMS a občas i nějakou MMS.

O2 NA!HLAS

Volání do všech sítí SMS do všech sítí MMS
5,50 Kč/min. 2,60 Kč 5,90 Kč

Tarif s levnějším voláním a příznivou cenou MMS.
Kdy je pro vás výhodný: pokud více voláte, než píšete a nechcete řešit, kdo má jakou síť. Občas pošlete MMS.

Tip Mobil.cz: Po každém nabití kreditu více než 300 korunami si můžete vybrat ze čtyř různých zvýhodnění, které se vám aktivuje na čtyři týdny: víkendové SMS na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč, večerní volání na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč/min., víkendové volání na mobilní čísla O2 za 0,50 Kč/min nebo internet v mobilu za 20 Kč týdně. Pokud si do 31.10.2010 koupíte novou O2 kartu s předplaceným tarifem, můžete při nabití 300 Kč 4 týdny volat a psát SMS i MMS na jedno vybrané číslo zcela zdarma, nabídku lze využívat i opakovaně. Při nákupu karet přes internet vás čekají další výhody, jako třeba SIM zdarma. Když si takto objednáte více než jednu, můžete po dobití 300 korunami volat z konkrétní SIM na ostatní čísla 4 týdny po první minutě zdarma. Využívat můžete i program Odměny za dobití, který nabízí výhody i soutěže.

Vodafone divoká karta

Volání do vlastní sítě Volání do ostatních sítí SMS do všech sítí MMS
3,00 Kč/min. 7,20 Kč/min. 2,40 Kč 4,50 Kč

Tarif výrazně zvýhodňující volání do vlastní sítě, s nevýhodným voláním do sítí ostatních a příznivými cenami SMS a MMS.
Kdy je pro vás výhodný: pokud voláte takřka výhradně do vlastní sítě.

Tip Mobil.cz: Noví i stávající zákazníci Vodafonu s předplacenou kartou mohou využít některé doplňkové služby k oběma kartám, jako je například 40 volných SMS do všech sítí na jeden týden za 59,50 Kč.

Nejčtenější

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci...
Králové mezi přerostlými smartphony. Z kapes vytáhnou hodně peněz

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci minimalizují jejich rámečky. Velké phablety jsou tak kompaktnější než kdy...  celý článek

Koncept iPhone 5X
Líbil by se vám malý bezrámečkový iPhone?

Kdyby se Apple nikdy nerozhodl pro velké iPhony a dál vyráběl kompaktní modely, možná právě takto by vypadala letošní speciální edice. Jeho podobu navrhlo...  celý článek

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

Xiaomi Mi A1
Raketové Xiaomi. Superlevné mobily útočí i na Česko

Čínské Xiaomi po loňském oslabení letos očekává rekordní prodeje. Podle odhadů vedení by celkový objem vyexpedovaných smartphonů měl dosáhnout 90 milionů kusů....  celý článek

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Dovolená v Egyptě je vyšla draho. Operátor chtěl téměř 80 tisíc

Deset srpnových dní strávených v Egyptě se britskému páru výrazně prodražilo. Důvodem nebyly ovšem neplánované výdaje v místě pobytu, překvapení přišlo až po...  celý článek

Vodafone nové logo
Vodafone spouští neomezené balíčky dat. Má k tomu nové logo

Mobilní operátor Vodafone mění na celoevropské úrovni svou tvář, má nové logo i slogan. Aby to česká pobočka řádně oslavila, připravila pro zákazníky i novou...  celý článek

Ilustrační snímek
Blíží se další regulace. Volání do zahraničí je moc drahé

Chcete-li v současnosti ušetřit za volání po EU, pak musíte vycestovat za hranice. Z telefonu přihlášeného do sítě operátora sousedního státu totiž oproti...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.