Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Velký přehled GPS navigací: vyberte si malého pomocníka na dlouhé cesty

aktualizováno 
Blíží se čas dovolených a řidiči mají na výběr; vzít si do auta balík map, nebo se poohlédnout po stále oblíbenější GPS navigaci. Pro snazší rozhodování přinášíme přehled vybraných autonavigací na českém trhu. Jejich ceny začínají už na hranici pěti tisíc korun.

GPS navigace byla ještě před pár lety tajnou výbavou armádních vozidel. Časem se však dostala i do velmi drahých automobilů či výbav dobrodruhů. Dnes může mít GPSku úplně každý. Nabídka na našem trhu je velmi bohatá a ceny postupně klesají. Největší skupinu tvoří autonavigace, pořídit si však můžete také zařízení určené na kolo, turistiku nebo pro sportovní účely.

Tip: přehled námi testovaných přístrojů a novinek z oblasti GPS najdete v rubrice Navigace

V dnešním přehledu se zaměříme čistě na automobilové navigace, tedy takové, jejichž primární použití je uvnitř vozu. Do přehledu jsme vybrali zařízení typu All-in-one. V takovém případě zakoupíte "krabičku", do které stačí většinou pouze vložit přiloženou paměťovou kartu s mapami, nechat spojit se satelity, zadat trasu, kam se chcete dopravit, a zařízení se postará o nalezení ideální trasy a navedení do cíle.

Pro šetřílky - to nejlevnější na trhu

Aytobe PG

Aytobe PG-63509 je velmi levný přenosný navigační přístroj do auta. Hlavním lákadlem je nízká cena, potěší však také citlivý GPS přijímač a poměrně kvalitní mapy České republiky od Tele Atlasu. Ovládání má některé mouchy, stejně tak jako hůře zpracovaná hlasová navigace v češtině. Aytobe používá navigační aplikaci Smart2go, kterou dnes vlastní Nokia.
 
Navigační software: Smart2go

Mapové podklady: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Řecko, Turecko, Estonsko, Lotyšsko, Litva

Hlavní trasy pro: Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko, Moldávie, Albánie

Cena: 4 500 Kč

FS Loox

Fujitsu-Siemens Loox n100 je jednou z nejmenších navigací na našem trhu. Díky svým miniaturním rozměrům 89 × 62 × 16 mm ji sice bez problémů schováte v kapse, drobný displej však již zhoršuje využitelnost. Je sice aktivní TFT a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev, jeho rozměry 58 x 44 mm však příliš neoslní. Ani mapové pokrytí není ideální. V ČR ještě stále chybí pokrýt 33 % silnic, na Slovensku pak dokonce 91 %.

Navigační software: NAVIGON MobileNavigator 6

Mapové podklady: 9 map pokrývajících 37 zemí včetně České republiky

Cena: 5 300 Kč

Garmin Street Pilot i3

Garmin StreetPilot i3 je starší navigační zařízení, které láká především cenou. Design přístroje o rozměrech 76 x 69 x 55 mm příliš nezaujme. Nevýhodou je také malý displej o rozměrech 33 x 43 mm, který nepotěší ani svým rozlišením 176 x 220 pixelů. Uživatel při navigaci poslouchá hlasové instrukce a sleduje odbočky, prohlížení mapy za jízdy není příliš reálné. Vhodný je především do auta, s nouzovou možnosti použití v ruce – má možnost napájení na tužkové baterie.

Navigační software: Garmin

Mapové podklady: Česká republika

Cena: 5 700 Kč

Nižší střední třída - navigace od 6 do 8 tisíc

TomTom One

TomTom ONE Regional je základním modelem výrobce navigací TomTom. Nabízí příjemný tenký design, rozměrný displej s rozlišením 320 x 240 pixelů a kompaktní rozměry 96 x 82 x 25 mm. Nechybí slot pro SD karty nebo výběr tras mezi nejrychlejší, nejkratší a bez poplatků. Pro kvalitní spojení se satelity se pak stará 20 kanálový GPS přijímač s technologií SiRF Star III.

Navigační software: TomTom

Mapové podklady: Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko

Cena: 6 200 Kč

Garmin Nüvi 250

Garmin Nüvi 200 nabídne poměrně velký displej s úhlopříčkou 8,9 cm a rozlišením 320 x 240 bodů. Displej je typu TFT s antireflexní úpravou a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Vestavěná paměť má hodnotu 512 MB, není však problém ji rozšířit pomocí paměťových karet typu SD / MMC. Garmin Nüvi 200 umožňuje uložení až 500 uživatelských pozic s popisem a grafickým symbolem. Nechybí ani funkce tachometr.

Navigační software: Garmin

Mapové podklady: Česká republika

Cena: 7 200 Kč

MIO C250

Mio C250 na první pohled zaujme svými rozměry 110 x 70 x 20 mm. Tento kolibřík o hmotnosti pouhých 110 g je jednou z nejmenších a nejlehčích autonavigací na našem trhu. Přední strana obsahuje velký dotykový displej s rozlišením 320 x 240 obrazových bodů, který dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Rychlou práci s navigací zajistí procesor Samsung 2440 s frekvencí 400MHz. Ovládání v češtině a slovenštině, včetně české a slovenské hlasové navigace, jí též nečiní žádný problém.

Navigační software: MioMap (iGo 2006)

Mapové podklady: Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Slovinsko, průjezdní mapa Evropy

Cena: 7 200 Kč

Střední třída - navigace od 8 do 12 tisíc

Clarion MAP670

Navigace Clarion MAP670 nabízí jednoduché ovládání, MP3 přehrávač a také mnoho dalších funkcí. Vedle samotné navigace získáte navíc plnohodnotné handsfree, Clarion MAP670 totiž komunikuje s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. To vše v těle tenkého přístroje se širokoúhlým displejem a za příznivou cenu. Nechybí ani mapové podklady Česka, Slovenska nebo Maďarska. S velikostí je tento přístroj však na štíru, stejně jako s kvalitou použitých materiálů.

Navigační software: Mobile Map (iGo 2006)

Mapové podklady: Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Turecko, Řecko + hlavní evropské trasy

Cena: 8 990 Kč

Garmin Nüvi 300

Garmin Nüvi 300 Deluxe je malá a na ovládání velmi jednoduchá navigace. Potěší velký přehledný displej, který je také hlavním ovládacím prvkem. Výborná je i citlivost vestavěného GPS přijímače, s hledáním satelitů nebudete mít problémy. Grafická i hlasová navigace je na vysoké úrovni, mapové podklady jsou také dostačující. V balení nechybí ani kožené pouzdro, které při přenášení uchrání displej před poškrábáním.

Navigační software: Garmin

Mapové podklady: České Republika, Německo, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie

Cena: 10 200 Kč

Navigace Thomson GPS420

Thomson GPS420EE se chlubí štíhlým designem s šířkou 23 mm, v porovnání s konkurencí jde však o běžnou hodnotu. I tak ale patří toto zařízení s hmotností 200 g mezi menší autonavigace na našem trhu. Přední strana obsahuje velký širokoúhlý displej s úhlopříčkou 10,6 cm a rozlišením 320x234. Ten dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Rychlou práci s navigací zajistí procesor s frekvencí 400Mhz. Hlasová navigace i menu je pak kompletně v češtině. Navigace nabízí šest režimů: auto, motocykl, chodec, kolo, loď a dodávka.

Mapové podklady: ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Litva, Estonsko, Moldávie, Rumunsko, Bulharsko, Makedonie, Albánie, Chorvatsko, Řecko, Turecko a hlavní evropské tahy

Cena: 10 400 Kč

Mio C520F+

Mio c520F+ se díky novému rozměrnému displeji s rozlišením 480 x 272 pixelů a poměru stran 16:9 chlubí širším situačním pohledem v širokoúhlém módu. Na výběr je však také klasický poměr stran 4:3. Cestování zpříjemní i MP3 přehrávač, prohlížeč obrázků, kalkulačka nebo cestovní asistent. Bezdrátový přenos Bluetooth umožní synchronizaci kontaktů mezi telefonem a navigací i využití navigačního zařízení jako hlasitého handsfree vašeho mobilního telefonu. Nechybí ani bezdrátová identifikace volajícího - přímo na přístroji tak vidíte, kdo vám volá.

Navigační software: Mio Map (iGo 2006)

Mapové podklady: České Republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Bosny & Herzegoviny, Bulharska, Ukrajiny, Řecka a Turecka, Andorry, Rakouska, Belgie, Dánska, Finska, Francia, Německa, Gibraltaru, Velké Británie a Irska, Itálie, Lichtenštejnska, Lucemburska, Monaka, Norska, Holandska, Portugalska, San Marina, Španělska, Švédska, Švýcarska a Vatikánu.

Cena: 11 000 Kč

To nejlepší - navigace nad 12 tisíc

Mio C520

Mio C720 je určeno pro uživatele, kteří hledají navigační systém do automobilu s integrovaným fotoaparátem. V těle této novinky se chlubí rozlišením 2 Mpix. Pomocí funkce geotagging lze do fotografie vložit přesné souřadnice místa, kde byla pořízena, a pak ji sdílet s přáteli a rodinou. Model C720 je rovněž vybavený čtečkou vizitek. Informace z vizitek se ukládají automaticky, a odpadá tak ruční přepisování dlouhých adres a titulů.

Navigační software: Mio Map (iGo 2006)

Mapové podklady: České Republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Bosny & Herzegoviny, Bulharska, Ukrajiny, Řecka a Turecka, Andorry, Rakouska, Belgie, Dánska, Finska, Francia, Německa, Gibraltaru, Velké Británie a Irska, Itálie, Lichtenštejnska, Lucemburska, Monaka, Norska, Holandska, Portugalska, San Marina, Španělska, Švédska, Švýcarska a Vatikánu.

Cena: 12 000 Kč

TomTom Go 910

Navigace TomTom Go 910 se může pochlubit hned několika nej - velkým 4" displejem, 20GB pevným diskem a mapami celé Evropy, ale i USA a Kanady. Navíc nechybí dálkové ovládání, integrované Bluetooth připojení na internet, integrovaná handsfree sada pro komunikaci s mobilním telefonem ani možnost psaní SMS. TomTom GO 910 hovoří 36 jazyky, více než 50 různými hlasy a může vám dokonce oznámit název ulice či místa.

Navigační software: TomTom

Mapové podklady: Velká Británie, Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Švédsko, Norsko, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Itálie, Španělsko, Portugalsko a všechny státy Kanady a USA (včetně Havaje, Aljašky a Portorika)

Cena: 13 000 Kč

Garmin Nüvi 670

Nedávnou novinkou na našem trhu je navigace Garmin Nüvi 670. Stejně jako populární model 660 nabídne širokoúhlý displej s úhlopříčkou 4,3", podporuje Bluetooth a nechybí ani vestavěný MP3 přehrávač. Navíc přidává vestavěný FM vysílač, který umožňuje hlasové instrukce naladit na libovolném rádiu. Extrémně citlivý přijímač umožňuje přijímat GPS signál i v automobilech s vyhříváním čelního skla nebo s antireflexní fólií, kde běžné přijímače vyžadují připojení externí antény.

Navigační software: Garmin

Mapové podklady: České Republika, Německo, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie, USA, Kanada

Cena: 18 000 Kč

Autor:
Nejčtenější

Koncept iPhone 5X
Líbil by se vám malý bezrámečkový iPhone?

Kdyby se Apple nikdy nerozhodl pro velké iPhony a dál vyráběl kompaktní modely, možná právě takto by vypadala letošní speciální edice. Jeho podobu navrhlo...  celý článek

Microsoft Lumia 950 XL
Microsoft připravil dárek pro nejvěrnější fanoušky mobilních Windows

Mobilní Windows už nejsou pro Microsoft prioritou, jejich vývoj ukončil. Přesto americký gigant vydal stejně jako pro počítače aktualizaci Fall Creators Update.  celý článek

iPhone X
iPhonů X bude zoufale málo. Vyprodáno může být za pár minut

Uvedení iPhonu X se blíží, předobjednávky Apple spustí za několik dnů a první kusy zamíří ke koncovým zákazníkům už 3. listopadu. Telefonů však bude ve...  celý článek

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Další z rubriky

Mapy.cz nyní přidávají možnost vyhledávat offline
Aplikace Mapy.cz předbíhá Google, už umí vyhledávat i off-line

Nová aktualizace aplikace Mapy.cz přináší několik zásadních změn. Tou nejzásadnější je možnost vyhledat nejbližší restauraci, bankomat, firmu a mnoho dalšího...  celý článek

Patent Applu na reálnou navigaci
Apple chystá reálnou navigaci ve stylu Street View

Majitelé iPhonů a iPadů možná za nějaký čas odinstalují v tuto chvíli nenahraditelné Google Mapy a začnou používat mapovou aplikaci od Applu. Ten si totiž...  celý článek

Evropský navigační systém Galileo
Navigační systém Galileo slaví historický milník, zaměřil svůj první cíl

Evropský navigační systém Galileo, do nějž Evropa pumpuje miliardy eur, funguje. Historického milníku systém dosáhl v úterý, když na zemském povrchu zaměřil...  celý článek

Grafton Recruitment Praha
SVÁŘEČ TIG, 40 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.