Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční dárky od Siemensu – tři nové mobily

aktualizováno 
Siemens ještě těsně před Vánoci představil tři nové mobily. Nás zajímají jen dva z nich, ten třetí je určen pro americký trh. Ve všech třech případech se jedná o úpravu stávajících modelů. Novinky mají méně funkcí, budou ale levnější.

Překvapivě těsně před Vánoci představil Siemens tři nové mobily. Dva jsou určeny pro evropský trh, jeden je určen pro trh americký. Novinky nesou označení A51, A53 a A62. Z označení je patrné, že se jedná o upravené telefony, které běžně najdeme na pultech prodejen.

Siemens A51

Siemens A53 je určen pro americký trh, takže se mu nemá cenu věnovat a navíc je funkčně shodný s další novinkou, modelem A51. V jeho případě se jedná o variaci na dobře známý Siemens A57, v této chvíli nejjednodušší a nejlevnější model výrobce. Tuto pozici ale po novém roce převezme novinka, která je ještě jednodušší, než stávající Siemens A57.

Chybí jí totiž Wap. Jinak se oba modely od sebe téměř neliší. Podle dostupných informací ještě novince možná chybí časovač a v telefonu asi budou přednastavené jiné melodie. Jiný design má i kryt telefonu, který je ale výměnný. Telefon je víc podobný staršímu modelu A52, než Siemensu A57.

    

Siemens A53 - americký model.

Všechny další parametry jsou shodné s parametry modelu A57. Rozměry telefonu jsou 103 x 46 x 21 mm a jeho hmotnost je 84 gramů. Baterie je typu Li-Ion a má kapacitu 700 mAh. Telefon s ní podle výrobce vydrží na příjmu až deset dnů. Telefonní seznam má kapacitu 50 jmen, v telefonu najdeme hry, polyfonní melodie, budík a kalkulačku. Podporovány jsou zprávy SMS a EMS. Displej je monochromatický a má rozlišení 101 x 64 obrazových bodů.

  

Siemens A51.

S ohledem na téměř shodné parametry telefonu s modelem A57, vám doporučujeme recenzi tohoto telefonu. Recenzi Siemensu A57 najdete zde.

Siemens A62

Siemens A62 je stejný případ, jako předchozí model A51. I zde se jedná o upravený model, který se již delší dobu prodává. V tomto případě stál novince vzorem Siemens A65. Telefony jsou vzhledově identické, novinka bude mít jen jinou barvu krytu. Kryty nejsou výměnné, prodávat se bude bílo-modrá a fialová varianta. Rozměry jsou stejné: 101 x 45 x 19 mm, stejně jako hmotnost: 75 gramů.

  

Siemens A62.

Novince oproti modelu A65 chybí podpora MMS a nebude možné k ní připojit fotoaparát QuickPic. Jinak je výbava obou telefonů shodná. Zahrnuje podporu EMS a SMS, šestnáctihlasé polyfonní melodie, Wap (1.2.1), GPRS třídy 8 a další funkce známé z modelu A65.

Displej telefonu je pasivní barevný, umí zobrazit 4 096 barev a má rozlišení 101 x 80 obrazových bodů. Standardní baterie je typu Li-Ion s kapacitou 700 mAh. Výdrž podle výrobce na jedno nabití by měla být až 10 dnů.

Recenzi Siemensu A65 najdete zde.

   

Siemens A62.

Obě dvě předvánoční novinky Siemensu tedy nepřinášejí nic nového. Jedná se jen o úpravu stávajících modelů a to netradičně směrem dolů. Výbava je u novinek horší, ceny by ale také měla být nižší. Konkrétní sumy výrobce zatím nezveřejnil, náš odhad směřuje u modelu A51 k částce 1 500 Kč včetně DPH, u modelu A62 pak k částce okolo 2 500 Kč, opět včetně DPH. Všechny tři novinky včetně „amerického“ modelu A53 jsou primárně určeny pro rozvojové trhy, je ale pravděpodobné, že se budou prodávat i ve většině zemí Evropy a tedy i u nás. Prodej bude zahájen v lednu příštího roku.

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Další z rubriky

Samsung stále nefotí tak dobře jako Huawei, ale rozdíl asi nepoznáte

Samsung Galaxy Note 9

Nejčerstvějším modelem v žebříčku testu mobilních fotoaparátů DxOMark je smartphone Samsung Galaxy Note 9. Zařadil se...

To je troufalost. Zrušili přední foťák a museli ho složitě nahradit

Nubia Z18s

Přijít v současnosti na trh se smartphonem, který postrádá čelní foťák, se zdá být poměrně troufalým krokem. Trendy...

Huawei zlevnil špičkové modely. P20 Pro u O2 stojí o tři tisíce méně

Huawei P20 Pro v nových barvách a s koženým krytem

Prodávají se teprve pár měsíců a už jsou ve slevě. Huawei plošně zlevnil všechny modely z řady P20. Na špičkovém modelu...

Najdete na iDNES.cz