Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Británii jsou letos vánočním trhákem mobily třetí generace

aktualizováno 
Letošní Vánoce budou pro mobilní operátory v Británii přelomové. Konečně se na trhu objeví dlouho očekávané mobilní telefony třetí generace.

Takzvané 3G mobily mají podle některých odborníků znamenat v telekomunikacích doslova revoluci. Umožní zákazníkům mnohem vyšší rychlosti přenosu dat včetně například videonahrávek nebo dokonalejších her pro mobilní telefony.
Od těchto sítí se hodně čekalo. Ne náhodou v některých zemích včetně Británie a Německa operátoři obětovali desítky miliard dolarů na získání licencí na jejich provozování.
Jenže operátoři tak vyčerpali své síly a pak v mnoha případech neměli dostatek peněz na další potřebné investice, například do infrastruktury. Proto bylo spuštění mobilních sítí třetí generace ve většině evropských zemí několikrát odloženo a v této oblasti mají náskok Japonci.
Britové teď jako první v Evropě chtějí 3G síť konečně prosadit a žádný z operátorů na ostrovech nechce promeškat svoji šanci.

Jeden z lídrů britského trhu Vodafone proto nedávno oznámil, že hodlá svou 3G síť spustit již v listopadu a před Vánocemi bude prodávat již deset nových 3G telefonů. Firma, která investovala do licence na 20 let šest miliard liber, považuje spuštění sítě za „milník“ ve své historii. Je si však vědoma toho, že potrvá ještě několik měsíců, než se zvedne opravdová vlna zájmu o tyto modernější služby.
Podobně nechtějí promeškat příležitost ani další hráči na trhu, jako jsou operátoři Orange nebo T-Mobile, jenž ve své mateřské zemi Německu 3G síť již částečně spustil.
Jistotu již má také nový britský telekomunikační operátor se stručným, byť výstižným názvem 3. Ten již na letošní Vánoce chystá razantní útok. „Tohle budou naše Vánoce. Chci, aby se o nás hovořilo na všech vánočních mejdanech,“ troufá si na konkurenty šéf společnosti 3 Gareth Jones.
„Je to velmi pochopitelné, že budou agresivní. Bojují proti velkým, zavedeným konkurentům. Ale budou to mít těžké,“ uvedl pro zpravodajství BBC News analytik telekomunikačního trhu v Británii ze společnosti Gartner Jason Chapman.

Autor: MF DNES (bič)

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Další herečka zapomněla zatajit svůj iPhone, když chválila jinou značku

Herečka propagující smartphony od Googlu posílá chválu na ně z iPhonu

Stává se to zas a znovu. Celebrity, které propagují různé značky telefonů, zapomínají, že lze dohledat, z jakých...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Vytvořili přelomový čip, který výrazně zvýší výdrž chytrých hodinek

Qualcomm představil Snapdragon Wear 3100 pro chytré hodinky

Qualcomm kromě čipsetů pro smartphony a tablety vyrábí také mozky pro chytré hodinky. Novinkou je v tomto směru...

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na iDNES.cz