Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uživatelé iPhonu méně volají, ale více surfují a píší maily

aktualizováno 
Podle průzkumu americké společnosti iSuppli je schéma užívání Apple iPhonu odlišné od používání běžných mobilních telefonů. Uživatelé tráví více času na internetu a velkou roli také hrají média.

Uživatelé iPhonu tráví hodně času na internetu | foto: Apple

Zatímco průměrný uživatel mobilního telefonu tento přístroj používá k telefonování v 71,7% celkového času používání přístroje, u majitelů iPhonu je to jen 46,5%. Alespoň to vyplývá ze závěrů studie společnosti iSuppli, která prováděla výzkum mezi uživateli.

Na první pohled se tak zdá, že uživatelé iPhonu telefonují méně, než ostatní zákazníci, ale tak tomu pravděpodobně není. Studie iSuppli se této oblasti nevěnovala, ale dá se předpokládat, že uživatel iPhonu protelefonuje zhruba stejné množství minut, jako uživatel kteréhokoli jiného mobilního telefonu. Relativně nízký podíl telefonování na celkovém používání přístroje je pak způsoben jednoduše tím, že uživatel s telefonem stráví daleko více času právě prováděním jiných činností.

Ze závěrů studie společnosti iSuppli vyplývá, že uživatelé iPhonu daleko častěji využívají mobilní e-mail a web, tyto činnosti zaberou 10,4 a 12,1% z celkového času stráveného používáním telefonu. Pro srovnání, u ostatních mobilů tyto činnosti zaberou průměrně 2,8 a 2,4 procenta času.

Statistika využívání jednotlivých funkcí u Apple iPhonu

Výrazně více času než uživatelé ostatních telefonů tráví majitelé iPhonů využíváním hudebních funkcí telefonu – dělají tak 11,9% času stráveného s telefonem, oproti 2,5% u ostatních uživatelů.

Zajímavým poznatkem ze studie je fakt, že virtuální klávesnice iPhonu nijak uživatele neodrazuje od psaní SMS zpráv – píší je totiž stejně často, jako uživatelé ostatních mobilů. Psaní zpráv tak průměrný Američan věnuje 15% času stráveného používáním telefonu. Někdo může namítat, že psaní na iPhonu je pomalejší a tak ve skutečnosti pošlou uživatelé telefonu od Applu méně SMS, ale pokud by byl rozdíl opravdu markantní, spíše by se uživatelé od této funkce odvrátili a celkově se jí tolik nevěnovali.

Zajímavé také je, že uživatelé iPhonů na něm méně hrají hry a využívají ostatní funkce. Tento pokles je způsoben dvěma faktory. Prvním je fakt, že zvýšený podíl využívání internetu a multimédií logicky musel snížit procentuální podíl ostatních funkcí. Druhým faktorem pak budou samotné funkce iPhonu – ten pro organizaci času, hraní her nebo třeba pro fotografování nenabízí tak propracované funkce jako některé jiné mobilní telefony.Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Neuvěřitelné, operátor prodává nové iPhony 3GS. Stojí jen 900 korun

Apple iPhone 3GS

Kdo by toužil po návratu do smartphonové historie, ten má šanci. Tedy jen v Jižní Koreji, kde se znovu začal prodávat...

Nejnovější iPhone jako odměna za sex. Chlípný učitel má co vysvětlovat

Ilustrační snímek

Do křížku se zákonem se dostal učitel ze střední školy v městě Islip v americkém státě New York. Podle policie dvěma...

Najdete na iDNES.cz