Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uživatelé iPhonu méně volají, ale více surfují a píší maily

aktualizováno 
Podle průzkumu americké společnosti iSuppli je schéma užívání Apple iPhonu odlišné od používání běžných mobilních telefonů. Uživatelé tráví více času na internetu a velkou roli také hrají média.

Uživatelé iPhonu tráví hodně času na internetu | foto: Apple

Zatímco průměrný uživatel mobilního telefonu tento přístroj používá k telefonování v 71,7% celkového času používání přístroje, u majitelů iPhonu je to jen 46,5%. Alespoň to vyplývá ze závěrů studie společnosti iSuppli, která prováděla výzkum mezi uživateli.

Na první pohled se tak zdá, že uživatelé iPhonu telefonují méně, než ostatní zákazníci, ale tak tomu pravděpodobně není. Studie iSuppli se této oblasti nevěnovala, ale dá se předpokládat, že uživatel iPhonu protelefonuje zhruba stejné množství minut, jako uživatel kteréhokoli jiného mobilního telefonu. Relativně nízký podíl telefonování na celkovém používání přístroje je pak způsoben jednoduše tím, že uživatel s telefonem stráví daleko více času právě prováděním jiných činností.

Ze závěrů studie společnosti iSuppli vyplývá, že uživatelé iPhonu daleko častěji využívají mobilní e-mail a web, tyto činnosti zaberou 10,4 a 12,1% z celkového času stráveného používáním telefonu. Pro srovnání, u ostatních mobilů tyto činnosti zaberou průměrně 2,8 a 2,4 procenta času.

Statistika využívání jednotlivých funkcí u Apple iPhonu

Výrazně více času než uživatelé ostatních telefonů tráví majitelé iPhonů využíváním hudebních funkcí telefonu – dělají tak 11,9% času stráveného s telefonem, oproti 2,5% u ostatních uživatelů.

Zajímavým poznatkem ze studie je fakt, že virtuální klávesnice iPhonu nijak uživatele neodrazuje od psaní SMS zpráv – píší je totiž stejně často, jako uživatelé ostatních mobilů. Psaní zpráv tak průměrný Američan věnuje 15% času stráveného používáním telefonu. Někdo může namítat, že psaní na iPhonu je pomalejší a tak ve skutečnosti pošlou uživatelé telefonu od Applu méně SMS, ale pokud by byl rozdíl opravdu markantní, spíše by se uživatelé od této funkce odvrátili a celkově se jí tolik nevěnovali.

Zajímavé také je, že uživatelé iPhonů na něm méně hrají hry a využívají ostatní funkce. Tento pokles je způsoben dvěma faktory. Prvním je fakt, že zvýšený podíl využívání internetu a multimédií logicky musel snížit procentuální podíl ostatních funkcí. Druhým faktorem pak budou samotné funkce iPhonu – ten pro organizaci času, hraní her nebo třeba pro fotografování nenabízí tak propracované funkce jako některé jiné mobilní telefony.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

iPhony nic moc, potvrdil přímo Apple. Ale zisk má firma rekordní

Apple prodal méně iPhonů ale měl rekordní zisk

Apple zveřejnil hospodářské výsledky za poslední loňský kvartál. Rekordní zisk zastínil meziročně horší prodej...

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Systém pro iPhony se dočká změn později. Prioritou je jeho vyladění

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.

Letos nelze v systému iOS očekávat žádné výrazné inovace, Apple se má zaměřit na jeho stabilitu a vyladění. Přesto se...Najdete na iDNES.cz