Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Užitečné aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma (pravidelný přehled)

aktualizováno 
Také stále slýcháváte, že nic není zadarmo? Nevěřte tomu, zajímavých aplikací pro PocketPC, za které nezaplatíte ani cent, jsou tisíce. Ty nejnovější vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Nové programy pro vaše PocketPC zcela zdarma

Nové programy pro vaše PocketPC zcela zdarma

Komunikátory a chytré telefony obecně přímo vybízejí k instalování nových aplikací. Ne všechny jsou bohužel dostupné zdarma. Lze ale říci, že takřka každý komerční program má svou freeware alternativu.

V dnešním přehledu vám nabídneme novou verzi známého Task Manageru. Pocket RAR vám usnadní práci s komprimovanými archivy. Další na řadě bude nová verze oblíbeného správce kontaktů s názvem Pocket CM a na konec si necháme výborného správce bezdrátových modulů.


TaskManager 3.0
Kategorie:
Správce úloh
Velikost: 350 kB

Mít svůj komunikátor přeplněný aplikacemi sice může znásobit jeho funkce, ovšem při spoustě spuštěných aplikací mohou nastat problémy s volnou operační pamětí. Spolehlivým lékem na takovéto patálie je vhodný správce úloh. S Task Managerem 3.0 neuděláte chybu.

TaskManager TaskManager

V základním režimu vidíte, kolik jednotlivé aplikace ukusují z drahocenné RAM, případně nakolik zaměstnávají procesor. Kromě toho program zvládá funkci copy/paste a slouží jako editor registrů.

TaskManager TaskManager

V nastavení můžete navolit automatické spouštění ihned při startu komunikátoru. Nová verze si nyní rozumí i s VGA přístroji.

Stahujte zde

Pocket RAR 3.71
Kategorie: Systémový nástroj
Velikost: 326 kB

Operace s komprimovanými soubory nejsou dnes na kapesních počítačích nijak neobvyklé. Vestavěný průzkumník si se ZIP archívy netyká, pravý opak lze tvrdit o Pocket RARu. Ten umí s takovýmito soubory hotové divy.

PocketRAR PocketRAR

Při prvním spuštění aplikace můžete nastavit stupeň komprese a příponu výstupního archivu (ZIP, RAR). Stejně tak můžete navolit i asociaci takovýchto souborů (pak už je otevřete i v průzkumníku). Po uložení nastavení lze přistoupit k samotné (de)komprimaci. V přehledném průzkumníku najdete kýžený archiv, ten otevřete, označíte jeho obsah a zvolíte extract.

PocketRAR PocketRAR

Pak jen stačí ukázat složku, kam chcete soubory rozbalit. Princip je tedy stejný jako na stolním počítači. PocketRAR je velmi povedenou aplikací, která by měla být povinnou výbavu každého Pocket PC.

Stahujte zde

Pocket CM
Kategorie: Správce kontaktů
Velikost: 1429 kB

Standardní telefonní seznam Windows Mobile komunikátorů může v době, kdy svět mobilních telefonů ovládla dotyková gesta v čele s Apple iPhone, budit spíše úsměv. Vyhledávání mezi kontakty není příliš pohodlné a často budete muset tasit stylus. Právě s tím však Pocket CM nepočítá – zde si pohodlně vystačíte s prsty.

Pocket CM Pocket CM

Nová verze této velmi oblíbené aplikace je zase o kousek dál. Samozřejmě zůstala podpora dotykových gest, kdy dlouhým seznamem pohodlně rolujete jemnými tahy po displeji. Rychlost rolování se odvíjí od svižnosti tahu. K ještě rychlejší selekci je připravena boční lišta se znaky abecedy.
U každého kontaktu se v základním režimu zobrazuje jméno, číslo a pokud je přiřazena, pak i fotografie. V detailním náhledu pak vidíte všechny zadané informace včetně emailu a sídla firmy. Výhodou je, že Pocket CM obsahuje i vlastní editor kontaktů. Pokud tedy budete editovat, pak nebudete katapultováni do známého prostředí WM. Jména můžete přidávat mezi oblíbená, taková jsou pak v základním náhledu zvýrazněná zlatavým rámečkem.

Pocket CM Pocket CM

Pocket CM právem patří mezi nejpoužívanější aplikace svého druhu a rozhodně stojí za vyzkoušení. Program je určen pro všechny PDA telefony s WM 5.0 a 6.

Stahujte zde

Wireless Time
Kategorie: Správce bezdrátových modulů
Velikost: 230 kB

Snad všechny nové WM komunikátory disponují BT i wi-fi modulem. Ač je vestavěný správce bezdrátových modulů zpracován přehledně, chybí mu některé důležité funkce. Tím máme na mysli zejména automatickou aktivaci modulů v předem nastavený čas. Právě k tomuto účelu výborně poslouží nová aplikace s názvem Wireless Time.

WirelessTime WirelessTime

Prostředí programu je zpracováno velmi přehledně. U každé denní hodiny jsou čtyři ikonky, prezentující GSM, BT, wi-fi modul a zvonění. Klepnutím na některou z nich daný modul pro danou hodiny v konkrétním dnu aktivujete. Zvonění můžete buď úplně vypnout, případně aktivovat vibrace.

WirelessTime WirelessTime

Šipkami listujete mezi dny v týdnu. Je zde i možnost  All, kterou využijete, chcete-li moduly spravovat každý den stejně, bez ohledu třeba na dny pracovního klidu. V nastavení se nabízí celkem šest různých profilů a volba změny jazyka z francouzštiny na angličtinu. Wireless Time je určen pro všechny přístroje s Windows Mobile 5.0 for PPC (Phone) edition a WM 6.

Stahujte zde
Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz