Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Užitečné aplikace pro vaše Pocket PC zcela zdarma (pravidelný přehled)

aktualizováno 
Také stále slýcháváte, že nic není zadarmo? Nevěřte tomu, zajímavých aplikací pro PocketPC, za které nezaplatíte ani cent, jsou tisíce. Ty nejnovější vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Nové programy pro vaše PocketPC zcela zdarma

Nové programy pro vaše PocketPC zcela zdarma

Komunikátory a chytré telefony obecně přímo vybízejí k instalování nových aplikací. Ne všechny jsou bohužel dostupné zdarma. Lze ale říci, že takřka každý komerční program má svou freeware alternativu.

V dnešním přehledu vám nabídneme novou verzi známého Task Manageru. Pocket RAR vám usnadní práci s komprimovanými archivy. Další na řadě bude nová verze oblíbeného správce kontaktů s názvem Pocket CM a na konec si necháme výborného správce bezdrátových modulů.


TaskManager 3.0
Kategorie:
Správce úloh
Velikost: 350 kB

Mít svůj komunikátor přeplněný aplikacemi sice může znásobit jeho funkce, ovšem při spoustě spuštěných aplikací mohou nastat problémy s volnou operační pamětí. Spolehlivým lékem na takovéto patálie je vhodný správce úloh. S Task Managerem 3.0 neuděláte chybu.

TaskManager TaskManager

V základním režimu vidíte, kolik jednotlivé aplikace ukusují z drahocenné RAM, případně nakolik zaměstnávají procesor. Kromě toho program zvládá funkci copy/paste a slouží jako editor registrů.

TaskManager TaskManager

V nastavení můžete navolit automatické spouštění ihned při startu komunikátoru. Nová verze si nyní rozumí i s VGA přístroji.

Stahujte zde

Pocket RAR 3.71
Kategorie: Systémový nástroj
Velikost: 326 kB

Operace s komprimovanými soubory nejsou dnes na kapesních počítačích nijak neobvyklé. Vestavěný průzkumník si se ZIP archívy netyká, pravý opak lze tvrdit o Pocket RARu. Ten umí s takovýmito soubory hotové divy.

PocketRAR PocketRAR

Při prvním spuštění aplikace můžete nastavit stupeň komprese a příponu výstupního archivu (ZIP, RAR). Stejně tak můžete navolit i asociaci takovýchto souborů (pak už je otevřete i v průzkumníku). Po uložení nastavení lze přistoupit k samotné (de)komprimaci. V přehledném průzkumníku najdete kýžený archiv, ten otevřete, označíte jeho obsah a zvolíte extract.

PocketRAR PocketRAR

Pak jen stačí ukázat složku, kam chcete soubory rozbalit. Princip je tedy stejný jako na stolním počítači. PocketRAR je velmi povedenou aplikací, která by měla být povinnou výbavu každého Pocket PC.

Stahujte zde

Pocket CM
Kategorie: Správce kontaktů
Velikost: 1429 kB

Standardní telefonní seznam Windows Mobile komunikátorů může v době, kdy svět mobilních telefonů ovládla dotyková gesta v čele s Apple iPhone, budit spíše úsměv. Vyhledávání mezi kontakty není příliš pohodlné a často budete muset tasit stylus. Právě s tím však Pocket CM nepočítá – zde si pohodlně vystačíte s prsty.

Pocket CM Pocket CM

Nová verze této velmi oblíbené aplikace je zase o kousek dál. Samozřejmě zůstala podpora dotykových gest, kdy dlouhým seznamem pohodlně rolujete jemnými tahy po displeji. Rychlost rolování se odvíjí od svižnosti tahu. K ještě rychlejší selekci je připravena boční lišta se znaky abecedy.
U každého kontaktu se v základním režimu zobrazuje jméno, číslo a pokud je přiřazena, pak i fotografie. V detailním náhledu pak vidíte všechny zadané informace včetně emailu a sídla firmy. Výhodou je, že Pocket CM obsahuje i vlastní editor kontaktů. Pokud tedy budete editovat, pak nebudete katapultováni do známého prostředí WM. Jména můžete přidávat mezi oblíbená, taková jsou pak v základním náhledu zvýrazněná zlatavým rámečkem.

Pocket CM Pocket CM

Pocket CM právem patří mezi nejpoužívanější aplikace svého druhu a rozhodně stojí za vyzkoušení. Program je určen pro všechny PDA telefony s WM 5.0 a 6.

Stahujte zde

Wireless Time
Kategorie: Správce bezdrátových modulů
Velikost: 230 kB

Snad všechny nové WM komunikátory disponují BT i wi-fi modulem. Ač je vestavěný správce bezdrátových modulů zpracován přehledně, chybí mu některé důležité funkce. Tím máme na mysli zejména automatickou aktivaci modulů v předem nastavený čas. Právě k tomuto účelu výborně poslouží nová aplikace s názvem Wireless Time.

WirelessTime WirelessTime

Prostředí programu je zpracováno velmi přehledně. U každé denní hodiny jsou čtyři ikonky, prezentující GSM, BT, wi-fi modul a zvonění. Klepnutím na některou z nich daný modul pro danou hodiny v konkrétním dnu aktivujete. Zvonění můžete buď úplně vypnout, případně aktivovat vibrace.

WirelessTime WirelessTime

Šipkami listujete mezi dny v týdnu. Je zde i možnost  All, kterou využijete, chcete-li moduly spravovat každý den stejně, bez ohledu třeba na dny pracovního klidu. V nastavení se nabízí celkem šest různých profilů a volba změny jazyka z francouzštiny na angličtinu. Wireless Time je určen pro všechny přístroje s Windows Mobile 5.0 for PPC (Phone) edition a WM 6.

Stahujte zdeNejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Tomuto mobilu energie jen tak nedojde. Utrhne vám ovšem kapsu

Ulefone Power 5

Do redakce nám zavítal neobvykle vybavený smartphone značky Ulefone. Velké a těžké monstrum s názvem Power 5 má baterii...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Najdete na iDNES.cz