Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Užijte si na chvilku levnější internet od Telecomu

aktualizováno 
Telecom opět rozšířil pokrytí ADSL a do konce roku chce ještě zvýšit svůj podíl na trhu širokopásmového internetu. Jaká nabídka by vás podle dominantního operátora měla donutit ke zřízení některého z programů Internet Expres?

Co chystají mobilní operátoři na Vánoce už víte. Jaká překvapení pro nás přichystali ti pevní se dovídáme postupně až teď. Telecom včera pořádal tiskovou konferenci, na které představil svou představu výhodné ježíškovské internetové jízdy. Co se tedy změnilo v nabídce dominantního operátora? A jak jsou natom alternativci?

Jak vypadá vánoční ADSL podle Telecomu?

Český Telecom od včerejška nabízí mírně upravený tarif Internet Expres Start. Výhodnější je v tom, že dostanete modem i internet na čtrnáct dnů zdarma. Během těchto dvou týdnů vám běží zkušební doba, po níž se musíte rozhodnout, jestli si službu necháte nebo zrušíte. To by ale zatím nebylo nic zvláštního.

Stejná akční nabídka fungovala až do konce října. Teď Telecom trochu zvýšil atraktivitu svého produktu tím, že během zkušebního období a ještě šest týdnu potom budete moci surfovat rychlostí 512 kbps za cenu Internet Expres Start.

Po šesti týdnech se uživatel musí rozhodnout, zda chce rychlé nebo pomalejší připojení. V případě, že chce zpomalit, bude stále platit 857 korun měsíčně a rychlost mu klesne na 256 kbit/s, čímž se z něj stane majitel programu Internet Expres Start. Pokud se mu na vlnách rychlejšího Internet Expresu zalíbí, bude si muset připlatit necelé dvě stovky.

Je libo počítač od Telecomu?

K tomu všemu se ještě ve vánoční nabídce objevila položka s názvem PC Expres. Ta v sobě skrývá počítač s procesorem Intel Celeron 2,53 MHz, 256MB pamět, pevný disk s kapacitou 80 GB a sedmnáctipalcový monitor. V ceně je i ADSL modem, operační systém Windows XP Home a konečně i předplacený  Internet Expres Start na dva měsíce.

Tuto sestavu si můžete pořídit za 25 562 korun a nebo splatit formou třiceti měsíčních splátek ve výši 1065 korun. Pozor nato, že první splátka je vyšší. Její cena se vyšplhala na 3041 korun. Cena je to celkem vysoká, ale zase zákazníci dostanou počítač s nainstalovanou službou a dvouletým bezplatným servisem.

Druhou možností je notebook HP Compaq nx9020, za který Telecom požaduje 33 630 korun. Stejně jako u

předchozí nabídky je možné placení rozložit do třiceti splátek po 1400 korunách s první splátkou ve výši 4001 korun.

Co se změnilo v ADSL vodách za poslední půlrok?

Když ČTÚ v dubnu určil ceny propojovacích poplatků pro ADSL, rozjel tím velký nárůst zájmu o ADSL. Samozřejmě to bylo výší cen připojení. Ty byly ve srovnání se západní Evropou pořád celkem vysoké.

Velký úspěch zaznamenal Telecom se svým tarifem Internet Expres, který uvedl v květnu. Nárůst zájmu o službu neklesl ani o prázdninách. Dosud se růst počtu ADSL zákazníků nezastavil. Zástupci Telecom před měsícem tvrdili, že chtějí do konce roku dosáhnout sta tisíc zákazníků. Dnes jich má již 80 000, což je proti 16 000 na začátku roku celkem velmi významný nárůst, a je dost možné, že svůj vzletný slib splní. Na trhu zabírá Internet Expres ve všech svých modifikacích kolem 77 procent.  

Hlavním problémem byla vždy kromě ceny i dostupnost. Ta se zlepšuje doslova každým dnem. Operátor slíbil do konce roku 300 nových lokalit. Dnes jich funguje už 269 a na tiskové konferenci slíbili zástupci firmy, že jich ke třem stovkám přidají ještě sedmdesát. Dnes je služba potenciálně dostupná na 84 procentech sítě Telecomu, což je přibližně 2,93 milionu linek. 

Zajímavé také je, že operátor nenabízí žádné výhody a bonusy již stávajícím zákazníkům. Zřejmě je honba za novými smlouvami moc náročná. Podle Davida Gřunděla z Telecomu, se ale i stávají zákazníci dočkají nějakých odměn za věrnost.

Co ostatní poskytovatelé ADSL?

Podobně jako Telecom nabízejí výhody při objednání vysokorychlostního internetu před Vánoci i další operátoři. Například Contactel poskytuje dvěstěkorunovou poukázku na nákup v internetovém obchodě, UPC zase až do odvolání pro připojení přes kabelovou televizi dává modem zdarma a aktivaci za korunu. 

S celkem zajímavou nabídkou přišla i Nextra. Ta do konce roku nebude u služby ADSLink Fun používat Fair Usage Policy ani datové kredity. Ktomu vám navíc bude první dva měsíce od zřízení služby ADSLink Fun 2048/384 účtována cena jako za službu ADSLink Fun 512/128.

U GTS můžete získat za podpis smlouvy dárky. Za úpis na na rok a půl, si může vybrat počítačovou hru nebo bezplatné vytištění 20 digitálních fotografií. Eurotel nabízí při podpisu smlouvy na využívání CDMA na dva roky modem namísto za 8995 Kč za korunu a aktivační poplatek snížený na polovičních 1782 korun.

Koupili byste si notebook s ADSL od Telecomu?

 

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Další z rubriky

EU chce dál bojovat za jednotnou nabíječku. Snaží se o to téměř deset let

Nabíječky mobilních telefonů

Dobrovolnou dohodu o sjednocení nabíječek podepsali hlavní mobilní výrobci už v roce 2009. A to včetně Applu, který...

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Najděte svého slavného dvojníka z 18. století. Google vyhledá staré obrazy

Google Art Selfie

Stačí se vyfotit, nahrát fotku do aplikace Art Selfie a Google najde tvář, která se vám nejvíce podobá. Vtipná...

Najdete na iDNES.cz