Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uspořádejte si myšlenky graficky! (3)

aktualizováno  1. ledna 0001 
Včera jsem končil malou procházku po PalmOS řešeních grafických outlinerů malým povzdechem - jak by bylo dobré zkombinovat schopnosti dvou popisovaných programů do jednoho "dokonalého". Dnes mám pro všechny palmisty dvě zprávy - jedna je dobrá, druhá špatná. Začnu tou dobrou - takovýto program existuje a jmenuje se PocketMindMap. Tou špatnou zprávou pro ně je, že je určen pro PocketPC platformu...

 

PocketMind Map je aplikací JKRB Software z německého Hannoveru. Je to komerční produkt s cenou 47 EUR ($42). Jeho schopnosti nejlépe popíšeme obligátní konkrétní obrázkově-popisnou galerií...

Demoverze vás nijak výrazně neomezuje a vydrží vám 30 dní. Přeskakuji rovnou do tradičního "mapového" zobrazení, které nás zajímá nejvíc. Lze v něm libovolně přetahovat jednotlivé položky i editovat.

 

Program nás nijak neomezuje v počtu "podřízených" položek. Při šesté úrovni jsem přestal... Přehledové zobrazení "Eagle". Modrým čtvercem lze manipulovat perem a přesouvat tak zobrazení na konkrétní část mapy.

 

Každá položka může být definována jako úkol s definovatelnou prioritou, datem a časem zahájení plnění i konečného termínu. Údaje se využijí v "task" zobrazení (viz dále)

 

Každá položka má bohaté možnosti nastavení od formátu textu (typ, velikost, barva, podbarvení), lze přiložit poznámku i ikonu.
Outlinerové zobrazení je druhým pohledem na vaše data. Někomu se může v tomto pohledu i lépe editovat... ...což zde opravdu není problém - funguje navíc i klasické přetahování položek i celých větví na různá místa...

 

Dalším pohledem na data je "Task" zobrazení - ukáže všechny položky, u nichž máte nastavenu kartu Task - zobrazí checkbox, prioritu, termín i popis.

 

Program má integrovanou funkci vyhledávání jako samostatné okno. To můžete nechat na displeji po celou dobu práce s programem.
Důležitá jsou lokální menu po podržení stylusu na displeji - zde v outlinerovém zobrazení s mnoha možnostmi práce s vaší položkou.

 

Ukázka podobného menu v zobrazení mapy.

Zbývá dodat několik věcí a parametrů, které se nevešly do naší obrázkové galerie:

- Exportní schopnosti programu jsou velmi pokročilé. Soubor můžete zejména uložit jako univerzální XML soubor, textový soubor a jako bitmapu. Úkoly se dají exportovat do Outlooku.

- Formát Pocket MindMaps podporuje desktopový program Ygnius.

- Program využívá kromě ikon mnoha dalších symbolů pro zpřehlednění vaší mapy - zejména jsou působivé ikonky pro úkoly (barví se samočinně podle toho, jestli jsou splatné dnes, či jejich termín již vypršel).

- Každá položka může obsahovat hyperlink - a to jak k jiným dokumentům, tak i k URL. Stejně tak může obsahovat i kategorie - to je pak použitelné při foltraci položek.

- V programu se může používat položka "Floating text" - bez nutnosti být přiřazen nějaké jiné položce. Je to dobré například k popisu některých částí mapy.

- Program má statistické funkce pro výpočty sučtů, minima, maxima a odchylek číslelných položek.

 

A co bych aplikaci vytknul?
Jen velmi málo - zejména chybějící manuál (on-line "manuál" jej rozhodně nemůže nahradit).
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...Najdete na iDNES.cz