Upravte obrazovku Dnes, vyzkoušejte audio přehrávač a kontrolujte své domácí výlohy - vše zdarma

aktualizováno 
Hledáte nástroj ke kompletní úpravě témat pro obrazovku vašeho Pocket PC nebo povedený audio přehrávač a nechcete ze své kapsy vydat ani korunu? Pak je dnešní přehled freewaru určen právě pro vás. Jako bonus přidáme prohlížeč atomárních modelů.
Nový přehled freewaru pro Windows Mobile

Nový přehled freewaru pro Windows Mobile | foto: Radek Mikudík, Mobil.iDNES.cz

ThemeGenCE 2.0
Kategorie:
Úpravy Today
Platforma: PC

Dnešní přehled začneme velmi povedeným nástrojem k tvorbě témat pro obrazovku vašeho Pocket PC. Po stažení ZIP archivu nenásleduje žádná instalace, program je možno obratem na PC spustit a začít s úpravou obrazovky Dnes.

Theme Generator

Jediné, co potřebujete, je mít na disku obrázek (formátu JPG, PNG, BMP, ICO,…), který byste rádi vídali na displeji svého zařízení a úpravy mohou začít. Nástroj nabízí i šestici předdefinovaných skinů.

Theme Generator

Program podporuje vedle nejběžnějšího QVGA rozlišení také VGA, své téma si na něm mohou stvořit i majitelé zařízení se čtvercovými displeji. Počínaje verzí 1.9 se počítá i s Windows Mobile 5.0, a co víc – program spustíte i na PC s Windows Vista. Na oficiálních stránkách produktu může začínajícím uživatelům velmi usnadnit život povedený tutoriál.

Stahujte zde 


WinVibe
Kategorie:
Multimedia
Platforma:
Pocket PC

Nedávno vyšel také zajímavý audio přehrávač s názvem WinVibe, který je optimalizován pro všechna Pocket PC běžící na systému Windows Mobile 2003 a vyšším (plná podpora VGA rozlišení je samozřejmostí). Vzhled programu nelze hodnotit jinak než kladně – rozhraní je přehledné, s dostatečně velkými funkčními klávesami a ovladačem hlasitosti.´

WinVibe - vyspělý audio player

Kromě názvu skladby a interpreta (podpora ID3 tagů) najdeme na displeji také údaj o bitratu, poměrně velká plocha je pak vyhrazena pro ekvalizér. Z dalších funkcí je v nabídce regulace rychlosti přehrávání, různé zvukové efekty (surround, echo). V nastavení lze dále měnit třeba systémový font (typ písma, velikost, formát) či zde lze namapovat funkční klávesy.

WinVibe - nastavení efektů

WinVibe si poradí se songy ve formátu MP3, OGG, WMA a WAV, je schopen dále načíst hotové playlisty WPL předtím vytvořené na PC. Trochu zamrzí vyšší hardwarová náročnost – na zařízení s procesorem TI OMAP na 200 MHz byl program chvílemi velmi líný.

Alternativa:
TCPMP, GS Player
Stahujte zde


MView
Kategorie:
Výukové
Platforma: Pocket PC

Na řadu přichází zajímavý počin, jehož autorem je Daniel Kaminski a uniknout by neměl zejména studentům chemických oborů a uživatelům, kteří přicházejí s problematikou chemie do styku den co den.

MView - ukázky modelů

Nová verze nabízí 3D modely více než dvou set atomů, při zobrazení lze přitom scénu rotovat kolem libovolné osy. MView přečte obrázky ve formátu SUR, BUL, XYZ, PDB a ENT a je určen pro všechna Pocket PC na systému Pocket PC 2002 nebo WM 2003. Na zařízení s Windows Mobile 5.0 je aplikace velmi nestálá a při pokusu o zobrazení (otevření) libovolného modelu bohužel padá.

Stahujte zde 


Home Expense
Kategorie:
Finance
Výrobce:
PDAGear
Platforma:
Pocket PC

Home Expense je poměrně jednoduchý program, díky kterému můžete mít snadno pod kontrolou veškeré investice spojené s bydlením. Oproti jiným obdobným programům je ale tento kousek velmi jednoduchý, to ovšem na druhou stranu znamená, že nenabízí tak široké možnosti a služby.

Home Expense - základní náhled a nová výloha

Na základní obrazovce lze přidávat nové výlohy, každou přitom datujete, uvádíte účel platby, její výši a skutečnost, zda jste již částku uhradili. Měnu není nutné manuálně nastavovat, program si totiž sáhne do Regionálního nastavení přístroje a měnu pak automaticky nastaví. Master List uvádí podrobnější seznam výloh a továrně je rozdělen do tří kategorií (standardně nábytek, údržba a renovace) a u každé kategorie je uvedeno několik položek.

Home Expense - základní náhled a kategorie

Položky i kategorie je možno dále editovat, přidávat i mazat. Zadané platby za jednotlivé kusy nábytku, či opravy lze navíc importovat do základního listu. Program spustíte na snad každém Pocket PC, podporovány jsou i Windows Mobile 5.0 a Landscape režim.

Stahujte zde


NotifyMe!
Kategorie:
Systémové
Platforma: Pocket PC
Instalace: 85 kB

Zdaleka ne všechny Pocket PC mají paměťový slot chráněný krytkou. Tento nedostatek někdy může vést k nechtěnému vysunutí paměťové karty. To platí především u těch modelů, kdy je slot vybaven pružinkou, která vyjmutí karty ještě usnadní.

NotifyMe!

Tento týden se na internetu objevila zajímavá aplikace, která na případné vysunutí karty upozorní. Při prvním spuštění programu je možno upravit i vyskakující hlášku a nastavit několik dalších předvoleb.

Stahujte zde(je nutná registrace na fóru xda developers)Nejčtenější

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Vyhraje Mobil roku opět Samsung? Rozhodněte a hlasujte

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Samsung má chystat monstrum. S10 bude mít šest foťáků a keramická záda

Rendry Samsungu Galaxy S10 Plus

Samsung finišuje s vývojem své prémiové řady Galaxy S10, k vidění by totiž mohla být už zkraje příštího roku. Celá řada...

Apple oživí vyřazený iPhone, desítka se vrátí do prodeje

iPhone X byl prvním telefonem Applu s OLED displejem. Teď se možná vrátí na trh

Apple vždy současně s nejnovější kolekcí iPhonů vyrábí a prodává i několik starších generací. Výjimkou byl loni uvedený...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

WhatsApp brzy umožní posílat libovolné soubory

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Najdete na iDNES.cz