Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Upište se s předplacenkou T-Mobilu, moc toho nedostanete

aktualizováno 
T-Mobile představil tarif Combi 300, nabízející výhody předplacené karty a paušálního tarifu, i novou nabídku pro studenty. Jsou novinky opravdu tak výhodné? Prohlédněte si porovnání s konkurencí.
Porovnání nových tarifů T-Mobilu s konkurencí

Porovnání nových tarifů T-Mobilu s konkurencí | foto: Profimedia.cz

Nový tarif Combi 300, který je ode dneška v nabídce, je jakýsi kompromis mezi předplacenou kartou a paušálním tarifem. Zopakujme si nejprve jeho základní vlastnosti.

Zákazník si klasickým způsobem dobíjí kredit (tedy například pomocí dobíjecích kuponů, bankomatů či internetového bankovnictví), ale může využít i výhod, které běžně mají pouze tarifní zákazníci. Mezi tyto výhody patří telefon za zvýhodněnou cenu nebo tarifní varianta HIT, se kterou vám bude měsíčně připočten kredit ve výši 60 Kč navíc.

Pokud se rozhodnete pro levnější telefon, může si od vás T-Mobile vzít zálohu ve výši 1 000 Kč, která bude vrácena po šesti měsících řádného placení.

Sazby za volání i SMS a MMS zprávy jsou srovnatelné s běžnými paušálními tarify T-Mobilu. Za minutu hovoru do všech sítí zaplatíte 5,95 Kč. Stejná částka vám bude účtována i za odeslání jedné multimediální zprávy. Cena za poslání textovky pak činí 1,20 Kč.

T-Mobile Combi 300 T-Mobile Combi 300 HIT T-Mobile Kredit 250 T-Mobile Kredit 250 HIT Vodafone Nabitá karta Vodafone Nabito 350 O2 Neon S

Měsíční paušál
(minimální měsíční dobití)

300 Kč 300 Kč 297,50 Kč 297,50 Kč běžný předplacený tarif 350 Kč 300 Kč
Volné jednotky 300 Kč 360 Kč 297,50 Kč 357 Kč běžný předplacený tarif 350 Kč 40 minut nebo 250 SMS do všech sítí, víkendové volání do sítě O2 zdarma
Cena volání do všech sítí 5,95 Kč 5,95 Kč 5,95 Kč 5,95 Kč 3-6 Kč (závisí na měsíční dobité částce) 5 Kč 5,50 Kč
SMS do všech sítí 1,20 Kč 1,20 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,50 Kč
MMS do všech sítí 5,95 Kč 5,95 Kč 5,95 Kč 5,95 Kč 11,31 Kč 11,31 Kč 5,90 Kč

Nemusíte se obávat, že byste přišli o výhodné balíčky pro předplacené karty. K novému tarifu lze aktivovat jakékoliv z těchto zvýhodnění, tedy Twist SMS Víkend 300, Twist NEJ Nonstop, Twist Volání 100 či Girls Talk.

Kdo se těší na zajímavý tarif bez závazků, bude zklamaný. Pokud si budete chtít aktivovat T-Mobile Combi 300, musíte podepsat smlouvu na dva roky. V té budete mimo jiné souhlasit i s tím, že si jednou za třicet dní dobijete kredit minimálně v hodnotě 300 Kč.

Nový tarif Combi příliš novinek nenabízí. Vzhledem k tomu, že tak jako tak musíte podepsat dvouletou smlouvu, nejedná se o běžnou předplacenou kartu. Prakticky se jedná o klasický paušální tarif, u kterého neplatíte zpětně po obdržení měsíčního vyúčtování, ale předem za pomoci dobití kreditu.

Za nejpodobnější konkurenční tarif lze považovat předplacenou kartu Vodafonu. Připravili jsme proto tabulku s výhodami a nevýhodami, které T-Mobile Combi 300 nabízí oproti Vodafone Nabité kartě.

Srovnání s Vodafone Nabitou kartou

 PRO  PROTI

Systém platby - žádné potíže s inkasem a měsíčním vyúčtováním. Lze jednoduše dobíjet kredit jako u klasické předplacené karty.

Výhody paušálního i předplaceného tarifu - v rámci tarifu můžete využít jak výhod předplacené Twist karty (nejrůznější balíčky), tak i paušálního tarifu, tedy telefonu za zvýhodněnou cenu nebo varianty HIT.

Tarifikace - zatímco Vodafone účtuje hovory stylem 60+1 (první minuta celá, poté po sekundách), u T-Mobilu platíte 60+30 (první minuta celá, poté po půlminutách). Pro úplnost jen dodáme, že Neonové tarify u O2 se účtují po celých minutách.

Úvazek - pro aktivaci tarifu T-Mobile Combi 300 je třeba podepsat písemnou smlouvu na 24 měsíců. U Vodafonu se nepodepisuje nic.

Zvýhodněný telefon není vždy výhodný - v rámci tarifu Combi 300 sice můžete využít nabídky telefonů za zvýhodněnou cenu, při porovnání s běžnými cenami mobilů ale neušetříte více než 500-1 000 Kč.

Pozor na "zvýhodněné" telefony!

Největším lákadlem nového tarifu Combi 300 je možnost získat mobilní telefon za zvýhodněnou cenu. Částka, kterou ale nakonec za přístroj zaplatíte, může být třeba jen o dvě stě korun nižší než v internetových obchodech. A co víc, našli jsme i modely, u kterých můžete koupí u operátora dokonce i prodělat. Pojďme se podívat na konkrétní příklady.

Když se například rozhodnete pro koupi mobilního telefonu Nokia 5310 XpressMusic, zaplatíte za něj zvýhodněnou částku 3 999 korun. V eshopu operátora ho přitom seženete za 4 364 korun. Za to, že se upíšete na dva roky placení měsíčního paušálu, tak prakticky dostanete slevu v hodnotě pouhých 365 korun.

U některých telefonů neušetříte ani korunu. Ba co víc, můžete dokonce i prodělat. Nokii E51 pořídíte za "zvýhodněnou" částku 4 999 korun, ale v jiných internetových obchodech koupíte nový telefon bez podepisování jakékoliv smlouvy za ještě nižší cenu.

V každém případě nelze většinu dotovaných telefonů považovat jako výhodu za podepsání dvouleté smlouvy. To už se více vyplatí zvýhodnění HIT, se kterým dostanete 60 korun kreditu měsíčně navíc, tedy 1 440 korun po celou dobu závazku.

Vždy je dobré se porozhlédnout v kamenných obchodech i po internetu a ověřit si, zda je zvýhodněná cena operátora opravdu tak výhodná.

BAV SE s Mých5: Novinka mezi studentskými tarify

Je-li váš věk mezi 6 a 26 lety, můžete u tuzemských operátorů O2 a T-Mobile využít speciálních studentských tarifů. Doposud byly na našem trhu pouze dva. T-Mobile ovšem nyní představil jakousi nadstavbu jeho tarifu pro mladé BAV SE, a to s názvem BAV SE s Mých5.

Tento tarif může být v některých případech tím nejvýhodnějším na trhu. Měsíční paušál za něj činí pouhých 99 Kč a využijete ho, pokud intenzivně voláte i píšete textové zprávy na pět konkrétních čísel.

BAV SE s Mých5 BAV SE O2 [:kůl:]
Měsíční paušál 99 Kč 226,10 Kč 250 Kč
Volné jednotky --- 50 minut, 100 SMS, 3 MMS 60 minut a SMS zdarma do vlastní sítě
Volání – Mých5 (bez ohledu na síť) 2,90 Kč --- ---
Volání – vlastní síť a pevné sítě 4,90 Kč 4,17 Kč/2,26 Kč mimo špičku 4,50 Kč
Cena volání do všech sítí 5,36 Kč 4,50 Kč
SMS – Mých5 (bez ohledu na síť) 0 Kč --- ---
SMS – ostatní 1 Kč 1,19 Kč 1,50 Kč
MMS 5,95 Kč 5,95 Kč 5,90 Kč

Měsíčně sice neobdržíte žádné volné jednotky, ale pěti vybraným číslům budete psát SMS zcela zdarma a za minutu hovoru zaplatíte pouze 2,90 Kč. I cena za textové zprávy ostatním lidem a do ostatních sítí je nejnižší v rámci porovnávaných tarifů - za jednu SMS zaplatíte jedinou korunu.

Je pravda, že u konkurenčního studentského tarifu od O2 dostanete 60 volných minut a budete moci posílat všechny SMS do své sítě zcela zdarma, ale zaplatíte vyšší měsíční paušál - celých 250 Kč.

I u T-Mobile BAV SE s Mých5 ale samozřejmě musíte podepsat smlouvu, a to na 12 nebo 24 měsíců.

Shrnutí: Záleží na vašich požadavcích

U tarifu T-Mobile Combi 300 pochybujeme o jeho užitečnosti. Nejedná se o nijak zvlášť inovační tarif. Když jsme ho porovnali s Vodafone Nabitou kartou, jeho nevýhody oproti ní bohužel předčily výhody.

To druhý nový tarif, BAV SE s Mých5, je o něco zajímavější. Nelze ho plnohodnotně porovnávat se zbývajícími studentskými tarify BAV SE a O2 Kůl, ale je u něj stejná podmínka - musíte splňovat věkové nároky, tedy být mladší 26 let.

Jak již bylo v obdobných článcích mnohokrát řečeno, vždy záleží jen na vašich požadavcích. Pokud vám vyhovují výhody některého z tarifů, není co řešit. Vždy je ale nutné všechno poctivě propočítat.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Vodafone bude mít dočasné vedení. Báča opouští post generálního ředitele

Šéf českého Vodafonu Jiří Báča

Vedení českého Vodafonu čeká po necelém roce opět změna. Jiří Báča, který firmu vedl od loňského února, totiž k 15....

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...

Najdete na iDNES.cz