Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultrasoft NotSync - když čas jsou peníze

aktualizováno 
>Ultrasoft NotSync je program, který umí jednoduše a rychle potlačit jednotlivé komponenty PalmOS HotSyncu. O tomto programu a taky o tom, proč byste jej mohli právě vy potřebovat, je náš dnešní článek.

 

S rostoucí pamětí handheldů s PalmOS roste i počet aplikací, které si uživatel do svého PDA umístil a které používá. Souběžně roste počet aplikací, které využívají výhod synchronizace dat mezi PDA a PC - dokáží přenášet a aktualizovat data, a to většinou v obou směrech. 

Tento jinak chvály i úcty hodný trend s sebou přináší ovšem i několik potíží, z nichž si dnes všímáme jedné z nich. Je jí zpomalení HotSyncu, neboť při každé synchronizaci se  PDA a PC komponenty propojují a vyměňují si data. Je to velmi pomalé a v naprosté většině případů i zbytečné, protože synchronizovat většinu programů stačí jednou za den. Proč si mám podruhé stahovat celé Avantgo, když jsem tak učinil už před půl hodinou a nyní chci jen nainstalovat krátkou aplikaci!

A tak při každém HotSyncu musíte "přetrpět" třeba aktualizaci pošty, včetně zdlouhavého propojování na mail server. Taky musíte minutu počkat, než conduit vaší "kanceláře" zjistí, že žádný dokument nebyl změněn a že není třeba jej synchronizovat. Počíháte si na "odpálení" tlačítka CANCEL u AvantGo, abyste pak pět minut bezmocně koukali na bezúčelné vzájemné přenášení dat z a do vašeho finančního programu, které vám stačí provést až večer...


Neblíží se počet vašich conduitů tomuto smutnému monstru? Vzhledem k neustálému testování mám asi počet položek hluboce nad průměrem, ale větší množství aktivních conduitů najde asi v tomto okně každý z vás...

 

Trpíte taky podobnými problémy? Jistě, existuje řešení - otevřete před vlastní synchronizací váš HotSync manager a po volbě Custom otevřete postupně jednotlivé komponenty HotSyncu a potlačíte ty nechtěné. Výsledná ztráta času se ale kriticky blíží času strávenému čekáním na všechny ty vypnuté synchronizace.


Vypínání tohoto conduitu jde ještě snadno, i když musíte okno otevřít, provést nastavení a zase zavřít ...


... jsou však horší okna, každé je řešeno jinak a vyhledání synchronizace pár chvil trvá. V horším případě taky ve spěchu ještě odmažete nějaké důležité nastavení. Zdržení tak jako tak.

 

A právě v tento moment na scénu vstupuje NotSync. Je to desktopová utilita, která si klade za cíl vám maximálně usnadnit právě ono kritické vypínání jednotlivých komponent, kdy musíte otevřít každý conduit v okně Custom.

NotSync je desktopový program, který po instalaci zpřístupní na ploše ikonku vzdáleně připomínající spouštění HotSyncu. Po jejím spuštení se na obrazovce objeví okno (opět ne nepodobné oknu Custom v HotSync) se seznamem jednotlivých conduitů. Každý má u sebe čtvereček, kterým jej můžete rychle potlačit (vypnout) či zapnout. Nemusíte tedy otevírat jednotlivé conduity. Stačí, když odškrtnete, co chcete při příštím HotSyncu synchronizovat.

To ale není úplně všechno. NotSync má rovněž okno pro ukládání vašich schémat, abyste nemuseli vždy po spuštění křížkovat jednotlivé conduity - můžete si jednotlivá nastavení ukládat pod jmény a pak při příštím spuštění NotSyncu je již jen rozbalujete z menu (druhý řádek shora) a vybíráte. Můžete tak mít uloženo třeba jedno nastavení pro instalaci nových souborů (kromě instalace nesynchronizuje nic), jedno pro ranní  synchronizaci AvantGo a další třeba pro večerní zálohování. V běžném nastavení můžete tak naopak mít tyto delší synchronizace běžně vypnuty.

 

Aplikace je komerční a Ultrasoft ji prodává za $9,95. Je třeba zvážit, zda právě vám může být podobný program k užitku, ale jestli jste se již potýkali s problémy naznačenými v úvodu tohoto článku, tak byste měli program minimálně vyzkoušet!

 

A závěr
Netvrdím, že NotSync je ideální a bezchybný. Přivítal bych zde třeba možnost nastavení celkového schématu jako "defaultní", či jen pro příští HotSync. Taky netvrdím, že je jedinou možností řešení problému potlačení komponent HotSyncu - viděl jsem už aplikaci FlexiSync, která tento problém řeší v Palmu, při testování v Clié se mi ale chovala nestabilně. Taky existuje program na potlačení HotSyncu AvantGo (Avantage, který umí uložit off-line Avantgo soubor na kartu).

NotSync se ale chová velmi stabilně. Svůj úkol plní jednoduše a přímočaře. Jeho cena není přemrštěná, takže ho zkuste.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...Najdete na iDNES.cz