Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ultimate Street Skater pro Pocket PC

aktualizováno 
Legendární simulátor skateboardu "720 Degrees" známý hlavně z 8-bitových počítačů, konzol a herních automatů má svého následovníka pro Pocket PC v podobě graficky zdařilého Ultimate Street Skateru.

Sportovní simulátor skateboardu pro Pocket PC dlouho chyběl. Tento nedostatek se rozhodla rázně vyřešit firma Made by KIDDIES hrou Ultimate Street Skater uvedenou na trh v druhé polovině prosince.

Rozsah herní plochy respektive jednotlivých umělých ramp, nájezdů apod. bohužel není příliš velký a tak se v současné verzi musíte spokojit pouze se třemi herními areály a dvěma animovanými skaterboardovými jezdci. Trial verze o velikosti cca 2 MB obsahuje jednoho "jezdce" a jednu herní plochu s poněkud atypickou U-rampou plus několik dalších menších umělých překážek rozestavených kolem celého areálu. Ke grafickému zpracování nelze mít žádné výhrady, animace postav jsou plynulé stejně jako scrolling celé herní plochy. Po zvukové stránce je na tom Ultimate Street Skater už trochu hůř, ale při zdolávání překážek to není vůbec důležité.

Účel samotné hry je prostý. Během dvouminutového limitu musíte stihnout provést co nejvíc efektních obratů, skluzů, salt případně dalších akrobatických prvků (detailní ovládání pomocí dotykového displeje a hardwarových tlačítek Pocket PC viz nápověda ke hře) na překážkách v jednotlivých herních areálech. Pokud své prkno zvládáte "levou zadní", můžete si během hry dopřát i pohled na několik diváků a rozhodčích, na kterých závisí Vaše výsledné skóre. Efektní akrobatické prvky samozřejmě mohou lehce skončit i neméně efektním pádem, který samozřejmě má (jak jinak :-)) také vliv na finální skóre.

I když je Ultimate Street Skater je graficky poměrně zdařilý sportovní simulátor skateboardu, oproti vynikající simulátoru "720 Degrees" působí hra přece jen dost jednoduchým až triviálním dojmem. Cena Ultimate Street Skateru naštěstí není nijak přehnaná, za 10 USD si ho můžete koupit například na PDA serverech Handango nebo PocketGear. Ultimate Street Skater potřebuje cca 4 MB volné operační paměti - hru lze samozřejmě nainstalovat i na paměťovou kartu a měla by fungovat na všech novějších Pocket PC jako je Compaq iPAQ 3800/3900 nebo HP Jornada 520/540/560, bez problémů funguje i na Fujitsu Siemens Pocket LOOXu s procesorem XScale.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.Najdete na iDNES.cz